[]

Митрополита-емерита Стефана Сулика поховали у Філадельфії

Митрополита-емерита Стефана Сулика поховали у Філадельфії

Похорон архиєпископа і митрополита-емерита Філадельфійського Стефана Сулика, який очолював митрополію українців-католиків у Сполучених Штатах Америки протягом 20 років (з 1981 до 2000), відбувся 13 березня. Офіційне повідомлення поширила пресслужба Філадельфійської митрополії УГКЦ, а також про це повідомив Борис Ґудзяк на своїй сторінці у Facebook.

Митрополит помер  6 квітня 2020 року на 96-му році життя. З огляду на карантин та заборону масових зібрань в США, похорон відбувся за присутності обмеженого числа духовенства. Похоронну відправу, яка транслювалася наживо через соціальні мережі, очолив митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, з яким співслужили єпископ-помічник Андрій Рабій та декілька священиків архиєпархії. Через карантинні обмеження родичі митрополита Сулика не могли бути присутніми на похоронній відправі.

«Митрополит прибув до Америки з хвилею мігрантів, які пережили лихоліття війни. Вони несли у своєму серці рани і розчарування, а також віру та надію на Господа. Завдяки своїй відданій і жертвенній праці тут, на американській землі, вони змогли збудувати своє життя і залишити нам велику спадщину», — зазначив у проповіді митрополит Борис.

Похоронна служба розпочалася Воскресною Утренею та торжественною Божественною Літургією.

«Благословенням є померти у пасхальний час, коли смерть поєднана зі страстями і смертю Господніми, а похорон супроводжується тріумфальним співом «Христос Воскрес! Зустрічаючись з митрополитом у домі опіки, я бачив чоловіка, що продовжує рости у вірі, який не боїться смерті і чекає Божого поклику», — наголосив владика Борис.

Листи співчуття надіслали державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, який передав слова прощання з митрополитом від Папи Франциска, префект Конгрегації східних Церков кардинал Леонардо Сандрі, Глава Української Греко-Католицької Церкви патріарх Святослав Шевчук, митрополити і єпископи УГКЦ з різних країн, єпископи Римо-Католицької Церкви в США, священики та вірні. 

Митрополита Стефана Сулика поховали у крипті катедри поруч з єпископом Сотером Ортинським, митрополитами Константином Богачевським та Амросієм Сенишиним. 

Довідково: Стефан Сулик народився 2 жовтня 1924 р. у селі Бальниця, на Лемківщині, в сім'ї Михайла і Марії Суликів. Закінчив школу в Самборі в 1944 p. Родина емігрувала в зв'язку з Другою світовою війною. Рукоположений на священика  14 червня 1952 p. у Філадельфії.

29 грудня 1980 р. Папа Римський Іван-Павло II призначив священика Стефана Сулика архиєпископом і митрополитом Філадельфійським. Єпископська хіротонія відбулася 1 березня 1981 р. (головний святитель — Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий).

Митрополит Сулик належав до Конференції єпископів США, був головою Міжобрядової комісії цієї Конференції.

29 листопада 2000 р. Папа Іван Павло II прийняв зречення Стефана Сулика з уряду митрополита Філадельфійського у зв'язку з досягненням ним віку 75 років. В 2001 р. у Львові вийшла книга митрополита Стефана Сулика «Як Стефан став митрополитом», де висвітлені маловідомі сторінки з історії УГКЦ кінця ХХ століття.

Раніше Український дощ писав, що у відповідь на внесення Світового Конґресу Українців до списку небажаних організацій у Російській Федерації, СКУ розгорнув працю з оскарження рішень, які 11 липня 2019 р. прийняла Генеральна прокуратура, а 17 липня 2019 р. Міністерство юстиції РФ.

[]
Теги
Схожi
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
Події
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
6 травня на фасаді будинку №38 по вул. Лужицькій у Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві, колишньому співробітнику празької Слов’янської бібліотеки Петру Зленку...
Український шеф-кухар отримав топову міжнародну кулінарну нагороду
Події
Український шеф-кухар отримав топову міжнародну кулінарну нагороду
Український шеф-кухар Юрій Ковриженко отримав звання Амбасадора смаку за глобальну гастрономію – топову офіційну нагороду для шеф-кухарів та інших суб'єктів...
Світовий Конґрес Українців привітав українців усього світу з Великоднем
Події
Світовий Конґрес Українців привітав українців усього світу з Великоднем
Світовий Конґрес Українців у ці святкові дні щиро вітає всіх українців і друзів України у всьому світі зі світлим святом Воскресіння Христового...
Українці Канади запрошують гостей на День вишиванки
Події
Українці Канади запрошують гостей на День вишиванки
Юний акордеоніст з Донеччини здобув перемогу на Міжнародному конкурсі в Америці
Події
Юний акордеоніст з Донеччини здобув перемогу на Міжнародному конкурсі в Америці
На Міжнародному конкурсі в США здобув перемогу й отримав звання чемпіона світу Іван Гомольський – юний акордеоніст із Донецької області...