[]

СКУ оскаржує в суді визнання його в Росії «небажаною організацією»

СКУ оскаржує в суді визнання його в Росії «небажаною організацією»

У відповідь на внесення Світового Конґресу Українців (СКУ) до списку небажаних організацій у Російській Федерації (РФ), СКУ розгорнув працю з оскарження рішень, які 11 липня 2019 р. прийняла Генеральна прокуратура, а 17 липня 2019 р. Міністерство юстиції РФ.

Про це повідомляється на офіційному сайті СКУ.

В повідомленні зазначається, що внесення СКУ до списку небажаних організацій у РФ стало ще одним прикладом подальших утисків, порушення прав та ізоляції українців у РФ від світової української спільноти та демократичного світу.

В СКУ створено Комітет із захисту прав СКУ та його мережі на чолі з колишнім Президентом СКУ адвокатом Евгеном Чолієм , де 9 жовтня 2019 р. подано позов проти Генеральної прокуратури та Міністерства юстиції РФ до Тверського районного суду Москви. Представляти свої інтереси у судах РФ СКУ вповноважив регіонального Віцепрезидента СКУ з Омська, юриста Сергія Винника.

Наголошується, що після кількох судових засідань, Тверський районний суд Москви виніс рішення 11 березня 2020 р., де відмовив СКУ в позові щодо його визнання небажаною організацією в РФ.

Судове рішення було мотивовано наступним:

  • Просування антиросійських політичних ініціатив з повернення Криму до України і посилення санкцій проти РФ.
  • Проведення попереднім Президентом СКУ Евгеном Чолієм 147 міжнародних подорожей до 51 країни світу, де відбулось близько 1,500 двосторонніх зустрічей, під час яких він називав основною діяльністю СКУ захист територіальної цілісності України від російської агресії і закликав до прийняття ефективних заходів у зв'язку з окупацією Криму і частини Східної України, включно з наданням військової допомоги, а також посилення санкцій проти РФ, призупинення будівництва газопроводу “Північний потік-2”. У ході цих зустрічей було акцентовано на дестабілізуючих діях РФ в сусідніх країнах, кібератаках і втручанні у виборчі процеси.
  • Порушення на заходах Парламентської асамблеї Ради Європи, Світового економічного форуму в Давосі, Європейської комісії, Організації Об'єднаних Націй та на інших міжнародних майданчиках питання про російську агресію, окупацію Криму, “Північний потік-2”.
  • Ініціювання глобальної акції “Червона картка для Путіна” в ході підготовки і проведення чемпіонату світу з футболу 2018 р. для вчинення тиску на російську владу. 

СКУ оскаржив до Московського міського суду вищезгадане рішення Тверського районного суду Москви, наголосивши в апеляційній скарзі, що СКУ не порушував законодавство РФ та міжнародне право, а також зазначивши, що Генеральна прокуратура і Міністерство юстиції РФ порушили законодавство РФ, визнавши СКУ небажаною організацією на території РФ. СКУ акцентував, що Тверський районний суд Москви значно помилився, погодившись з позицією владних структур РФ.

Зазначається, що СКУ вдячний представникам Посольств України, США та Канади за присутність на судових засіданнях.

Крім того, в СКУ наголосили, що в РФ проживає одна з найбільших українських діаспор, яка постійно потерпає від порушень людських і національних прав та зазнає утисків і залякувань з боку владних структур цієї держави. Така державна репресивна політика є ще однією спробою асимілювати українців РФ. Влада продовжує залякувати та ліквідувати українські громадські організації в РФ, як це вже було зроблено в 2011 р. з Федеральною національно-культурною автономією українців Росії та в 2012 р. з Об’єднанням українців Росії, яке було центральною координаційною українською організацією та членом СКУ.

Як повідомляється, одним із останніх доказів утисків активістів української громади у РФ стало порушення за надуманими причинами кримінальної справи проти члена проводу та представника СКУ в судах РФ Сергія Винника, обшуки у нього вдома та в офісі, конфіскація документів російською владою 4 листопада 2019 року. 29 січня 2020 р. Сергія Винника було затримано, що включало зняття з літака по дорозі на судове засідання в Москві та насильну доставку до слідчого з врученням підписки про невиїзд з Омська.

“Не можна лишати безкарним продовження російської збройної агресії та окупації частини України, постійне порушення людських прав щодо громадян РФ, представників української національної меншини та щодо мешканців окупованих РФ територій України. Ці дії та рішення про заборону діяльності СКУ в РФ потребують сильної міжнародної реакції, в тому числі, посилення економічних та політичних санкцій”, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод.

Раніше Український дощ писав, що президент Світового Конґресу Українців Павло Ґрод привітав українців та друзів українців усього світу зі Світлим Воскресінням Христовим.

[]
Теги
Схожi
На престижному міжнародному конкурсі в Італії переміг український жіночий хор (відео)
Події
На престижному міжнародному конкурсі в Італії переміг український жіночий хор (відео)
Український жіночий хор Akademy здобув гран-прі престижного міжнародного мистецького конкурсу Racconto di Primavera 2021...
Український гурт «ДахаБраха» виступить у Варшаві та Кракові
Події
Український гурт «ДахаБраха» виступить у Варшаві та Кракові
Відомий український етногурт «ДахаБраха» у червні приїде до Польщі та проведе концерти у Варшаві та Кракові...
В Естонії показали картини відомих українських художників
Події
В Естонії показали картини відомих українських художників
У Галереї дизайну й архітектури у Таллінні за сприяння посольства України в Естонії відкрилася виставка картин відомих українських художників Ніни та Дмитра Добровольських...
Сквер імені генерала УНР Марка Безручка урочисто відкрили у польському Гданську
Події
Сквер імені генерала УНР Марка Безручка урочисто відкрили у польському Гданську
У Гданську за участю українських дипломатів, української громади та місцевої влади одному із скверів міста урочисто надано ім’я генерала УНР Марка Безручка...
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
Події
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
6 травня на фасаді будинку №38 по вул. Лужицькій у Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві, колишньому співробітнику празької Слов’янської бібліотеки Петру Зленку...