Мінціфри запустило сайт «Дія Сіті»

Міністерство цифрової трансформації України запустило сайт масштабного проекту «Дія Сіті». Це свого роду віртуальна цифрова бізнес-країна, покликана прискорити розвиток інновацій, запускати нові компанії, залучати інвестиції, розробляти нові технології.
Про це повідомляє «Дія Сіті».
За задумом авторів, «Дія Сіті» буде являти собою інноваційну економічну модель, всі бізнес-процеси якої можна швидко і просто реалізувати онлайн. Мета проекту полягає в тому, щоб створити сприятливі умови для розвитку інноваційного та технологічного бізнесу в Україні. Очікується, що завдяки цьому вдасться залучити інвестиції з-за кордону, розробити нові конкурентні продукти. Таким чином, «кожен зможе реалізувати свої амбітні бізнес ідеї, а Україна стане передовою та прогресивною державою в сфері IT».
«Дія Сіті» - це цифрова бізнес країна, в якій не існує кордонів для інвестицій, створення робочих місць або розробки новітніх технологій. Українці і підприємці з усього світу зможуть швидко реалізовувати самі амбітні інноваційні та бізнес ідеї без втручання держави», - йдеться на сайті проекту.
За цими словами ховається спроба побудувати нормальну економічну модель без корупції, надмірного податкового тиску і готівки розрахунків. Всі процеси мають бути публічними і прозорими з можливістю перегляду онлайн (за винятком приватних моментів). Фіскальні та контролюючі органи, також, за задумом, зможуть здійснювати онлайн моніторинг діяльності, не заважаючи бізнесу.
Резиденти «Дія Сіті», які побажали приєднатися до проекту і відкрити тут свій бізнес, отримають ряд унікальних інструментів і можливостей - від онлайн-кабінету до автоматичного відрахування податків. За задумом, державні послуги будуть надаватися не за запитом, а в автоматичному режимі завдяки інтеграції в API країни. Також передбачений онлайн доступ і моніторинг всіх фінансових операцій і фіскальних транзакцій. Більш того, традиційні звіти повинні поступитися місцем автоматичним оновленням статистичний і облікових даних резидентів в бази даних державних органів, в тому числі фіскальних. Ще обіцяють окрему фінансово-платіжну систему (з інтеграцією в національну і міжнародні платіжні системи) і ряд інших булочок. Очікується, що участь у проекті буде цікавим для представників різних сфер IT-галузі.
Додатково в проекті «Дія Сіті» планується реалізувати наступні можливості:
- можливість застосувати англійське право і третейський суд;
- спеціальні умови валютного регулювання і спрощений режим валютних розрахунків;
- спрощення державного адміністрування і спеціальний податковий режим;
- єдиний державний онлайн-сервіс;
- офіс обслуговування резидентів при Державній податковій службі.
Слід зазначити, що для реалізації більшості з зазначених унікальних можливостей потрібно вносити зміни в існуючу нормативну базу. Це стосується лібералізації валютних операцій, спеціального податкового режиму, трансформації звітності та інших аспектів. Однак автори «Дія Сіті» поки не уточнюють, коли можна очікувати відповідних змін законодавства і коли проект буде запущено в режимі експлуатації для перших резидентів.
Проте, автори «Дія Сіті» вже позначили амбітні цілі, яких вони планують досягти до 2025 року. Серед них називають збільшення кількості робочих місць більш ніж на 450 тис і зростання IT-галузі більш ніж на $ 11,8 млрд.
Раніше Український дощ писав, що на квітневій презентації електронних паспортів в додатку «Дія» Міністерство цифрової трансформації України ще раз підтвердило одну зі своїх головних цілей - оцифрувати топ-50 найбільш популярних державних послуг до кінця цього року. І ось зараз були оголошені ще дві державні послуги, які незабаром стануть доступні українцям на платформі «Дія»: оформлення пенсії онлайн та електронна трудова книжка.