[]

Мережа магазинів Topshop збанкрутувала

Мережа магазинів Topshop збанкрутувала

Британська компанія Arcadia Group оголосила про банкрутство. У неї входять такі бренди, як Topshop, Topman, Dorothy Perkins, Burton, Wallis, Miss Selfridge, Evans і Outfit. Втім, прощатися з усіма цими марками поки рано, адже процедура банкрутства - це завжди шанс на реорганізацію. Уже відомо, що здійснювати зовнішнє управління і шукати потенційних покупців буде аудиторська компанія Deloitte.

Панікувати поки не варто і звичайним клієнтам: усі замовлення будуть доставлені, а магазини (ті, що не зачинилися через пандемію) поки продовжать роботу. Торгові точки у Великобританії повинні відкритися 2 грудня - очікується, що в цей день будуть скасовані обмеження, пов'язані з національним локдауном. Не планують поки звільняти і співробітників, а їх у компанії 13 тисяч.

Найвідомішим і популярним брендом в лінійці, мабуть, можна назвати Topshop - улюблений мас-маркет всіх модниць епохи хіпстера. Втім, марка і до цього "самого сумного дня", як назвав його глава Arcadia Group Іен Грабінер, пережила непрості часи.

Репутаційні проблеми почалися після того, як власник Arcadia Group, 68-річний Філіп Грін, виявився причетним до кількох великих скандалів, пов'язаних із сексуальними домаганнями. Вкрай невдалим став для компанії 2018 рік - тоді на тлі звинувачень на адресу Гріна співпрацю з ним припинила Бейонсе (її спортивний бренд Ivy Park був заснований спільно з ним, і Грін володів частиною акцій).

Мільярдера тоді звинуватили в расизмі, домаганнях і агресивній поведінці по відношенню до своїх співробітників. Після цього довелося закрити ряд магазинів в США, Великобританії та Ірландії і скоротити 520 співробітників.

Але проблеми були і в більш успішних 2010-х, коли Topshop ще знаходився на піку популярності. У 2013 році Ріанна подала на компанію до суду за незаконне використання її фотографії в якості принта на футболці і виграла справу.

Ну а репутація самого Гріна виявилася підмочена ще в 2015 році, коли його звинуватили у фактичній розтраті пенсійного фонду мережі універмагів BHS.

Кризову компанію Грін продав за 1 фунт стерлінгів, і незабаром другий за величиною ритейлер країни розорився, а в пенсійному фонді недорахувалися 571 мільйона фунтів стерлінгів. Частина суми, а саме 363 мільйони фунтів стерлінгів, Грін потім погодився компенсувати.

Негаразди ритейлера пояснювали і кризою ідей: всі яскраві зірки, з якими бренд співпрацював раніше, після скандалів дистанціювалися, а виразної заміни їм бренд не знайшов. Крім того, експерти вказували, що марка не встигала за сучасними тенденціями: наприклад, практично не співпрацювала з модними інфлюенсерами і тим самим втрачала молоду аудиторію.

У минулі часи все було інакше. Topshop співпрацював з британською модною іконою Кейт Мосс, яка з 2007 по 2010 рік випускала для бренду капсульні колекції. У рекламних кампаніях бренду знімалася Кара Делевінь. Активно залучали до співпраці і дизайнерів: у Topshop, наприклад, були колаборації з Хусейном Чалаяном і Джонатаном Андерсоном. Всі вечірки бренду проходили з розмахом, а в день старту продажів капсульних колекцій у магазинах траплялися справжні побоїща.

Для модників саме магазини Topshop були справжньою модною Меккою. Там можна було знайти речі в хіпстерском стилі і одягнутися, як Кейт Мосс, Піт Доерті або Алекс Тернер, - загалом, теж стати трохи британською іконою в джинсах скінні, пальто і капелюсі.

Наразі експерти оцінюють, що Topshop і Topman можуть бути продані за кілька сотень мільйонів фунтів. З чуток, інтерес до них проявляє інший великий ритейлер Boohoo.

Статки самого Гріна і його дружини Христини в 2020 році Forbes оцінив в 2,3 мільярда доларів. У 2006 році Грін входив в список п'яти найбагатших людей Великобританії - тоді його статки оцінили в 6,1 мільярда доларів. Бізнесмена раніше також звинувачували в ухилянні від сплати податків. Деякі свої активи він реєстрував на свою дружину, а так як вона є резидентом Монако, то компанії несли значно менші податкові зобов'язання, ніж якби вона була резидентом Великобританії.

Критикували Гріна і за показну розкіш. Він володіє яхтою Benetti Lionheart довжиною 90 метрів (її вартість оцінюється в 100 мільйонів фунтів стерлінгів) і приватним літаком Gulfstream G550, який обійшовся в 20 мільйонів фунтів стерлінгів. А на свій день народження в якості подарунка від дружини він якось отримав гру "Монополія" із золота, ну а зображені на ігровому полі були власні компанії Гріна.

Уміння розбурхувати публіку успадкувала і дочка мільярдера Хлоя Грін. Кілька років тому дівчина була в центрі уваги, коли закрутила роман з "найкрасивішим злочинцем" Джеремі Міксом. У 2014 році затриманий за незаконне зберігання боєприпасів і вогнепальної зброї чоловік став кумиром соцмереж, після того як поліція опублікувала його фото. Мікс зробив модельну кар'єру і навіть брав участь у Тижні моди в Нью-Йорку.

У 2018 році у Хлої і Джеремі народився син, але потім вони розлучилися. Зараз, за ​​чутками, спадкоємиця Гріна зустрічається з генеральним директором компанії Royal Yacht Brokers Мануелем Тіеллой.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Киянка віддала машину на СТО, але вона згоріла на тест-драйві
Бізнес
Киянка віддала машину на СТО, але вона згоріла на тест-драйві
Ця історія заслуговує на голлівудську екранізацію. Довгий час в суді власниця автівки намагалася змусити ремонтників заплатити...
У Мінекономіки розповіли, яких заходів вживають для працевлаштування ветеранів
Бізнес
У Мінекономіки розповіли, яких заходів вживають для працевлаштування ветеранів
Уряд прагне створювати умови, в яких ветерани російсько-української війни захочуть відкривати бізнеси, повертатися на свою попередню роботу чи знаходити нову...
PepsiCo заборонила згадки про війну та підтримку України у своїй рекламі
Бізнес
PepsiCo заборонила згадки про війну та підтримку України у своїй рекламі
Фірма відома своєю неоднозначною позицією на кшталт «just business»...
«Галя Балувана» вийшла на ринок США під брендом Multi cook
Бізнес
«Галя Балувана» вийшла на ринок США під брендом Multi cook
Українська мережа «Галя Балувана» вийшла на ринок США під брендом Multi cook. Про це повідомив власник компанії ...
У США Tesla відкликала понад 120 тис авто
Бізнес
У США Tesla відкликала понад 120 тис авто
Американська автомобільна компанія Tesla відкликала понад 120 тисяч авто зі США через ризик розблокування дверей салону під час аварії...