Макрон вважає, що росія завжди використовувала голод як засіб тиску на Україну

В суботу, 26 листопада, президент Франції Емманюель Макрон виступив зі зверненням з нагоди запуску Україною ініціативи Grain from Ukraine («Зерно з України»), яка передбачає постачання продовольства до країн, що найбільше потребують продовольства. У день пам'яті жертв Голодомору президент Франції наголосив, що росія «продовжує використовувати голод як засіб тиску, а їжу як зброю». Він пообіцяв виділити ще 6 млн євро на підтримку експорту українського зерна.
«Ми зібралися цього дня, щоб вшанувати пам'ять про величезну трагедію, якою став великий голод, що називається Голодомором 1932–1933 років, спровокований тоталітарним — радянським — режимом і спричинив мільйони жертв в Україні», — заявив президент Франції, звертаючись до президента України Володимира Зеленського.
Він наголосив, що повномасштабна російська агресія проти України посилює дестабілізацію ланцюжків поставок і загрожує світові продовольчою кризою.
"Найуразливіші країни не повинні платити за війну, якої вони не хотіли", - сказав Макрон.
«Тоді як ми вирішили діяти в солідарності з найбільш уразливими країнами, росія продовжує використовувати голод як тиск, а їжу — як зброю війни», — підкреслив французький президент у своєму зверненні.
За його словами, запуск ініціативи «Зерно з України» президентом Зеленським робить великий внесок у зміцнення глобальної продовольчої безпеки.
Ініціатива «Зерно з України»
26 листопада президент України оголосив про запуск міжнародної програми Grain from Ukraine, в рамках якої українське продовольство прямуватиме до бідних країн Азії та Африки. За словами Зеленського, в рамках цієї ініціативи планується відправити з українських портів щонайменше 60 суден до країн, які найбільше страждають на продовольчу кризу — Ефіопію, Судан, Південний Судан, Сомалі, Ємен та інших.
«Кожен корабель із зерном, відправлений з українських портів у рамках ініціативи Grain From Ukraine, забезпечить потребу у продовольстві в середньому для 90 тисяч осіб. Шістдесят кораблів дадуть гарантію продовольчої безпеки мільйонам людей», — зазначив Володимир Зеленський.
Він наголосив, що Україна залишається одним із гарантів світової продовольчої безпеки і виконуватиме свої обов'язки всупереч російському вторгненню.
Les pays les plus fragiles ne doivent pas payer le prix d'une guerre qu'ils n'ont pas voulue. La France comme l'Ukraine et comme tous nos partenaires, a décidé de faire et fera toujours le choix d'une solidarité en actes : pic.twitter.com/6RZ24xG2Bj
— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) November 26, 2022
Продовольча криза
Президент Франції повідомив, що за допомогою «коридорів солідарності» Євросоюз уже уможливив відправку понад 15 мільйонів тонн зерна з України до іншого світу.
Він також привітав продовження «чорноморської зернової ініціативи», наголосивши на ролі ООН та Туреччини. Ця ініціатива, важлива для продовольчої безпеки вразливих країн, має продовжуватися, наголосив Макрон.
Емманюель Макрон сказав, що Франція внесла 14 мільйонів доларів США у транспортування Світовою продовольчою програмою 25 тисяч тонн української пшениці у напрямку Сомалі. Він оголосив про додатковий внесок Франції у 6 мільйонів євро для транспортування українського зерна до Ємену та Судану.
Тим часом, канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що Німеччина виділить додатково 15 мільйонів євро, щоб підтримати експорт українського зерна, передає DW.
Український Дощ писав раніше про черговий фейк з путіним: диктатор нібито зустрівся з матерями військових, яких упізнали.