[]

Львів’янка розповіла про життя та навчання у США

Львів’янка розповіла про життя та навчання у США

У 1990-х розпочалася і донині триває так звана четверта хвиля міграції з України. Із різних причин громадяни виїжджають за кордон у пошуках щастя – хтось повертається, а хтось уже ні. Пропонуємо вашій увазі історію львів’янки Мар’яни Пурпурної, яка закінчила навчання та працює у США.

Родом дівчина зі Львова. Навчалася у Львівській лінгвістичній гімназії та згодом на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. До США переїхала влітку 2019 року та навчалася рік на програмі магістра права у Chicago-Kent College of Law. Наразі Мар’яна працює помічником юриста у Чикаго.

Через Школу Американського Права при ЛНУ ім. Івана Франка, дівчина отримала стипендію на навчання по програмі LL.M. (магістр права). В її планах було поїхати на один рік навчання та повернутися додому. Протеперебуваючи в Америці вона зрозуміла, що сприйняття юридичної професії в США інакше, ніж в Україні, так само як і перелік обов’язків, які виконує юрист. Американська юридична компанія дає більше можливостей розвиватися, тому в США є більше мотивації працювати.

Мар’яна розповідає, що перебратися у Штати було складно, оскільки це абсолютно нове середовище з абсолютно іншими правилами життя. Кожен день був новим викликом. Коли прилетіли у Чикаго, то уявлення не мали, де будемо жити, який район безпечний, а який - краще оминати. Проте люди у Чикаго з радістю допомагають, оскільки велика кількість населення - також емігранти.

Роботу помічника юриста загалом складно отримати, проте питання громадянства не є перешкодою. Коли я проходила співбесіду, ніхто навіть не запитував про те чи давно я переїхала у США. У Чикаго дуже толерантно відносяться до емігрантів. Якщо ти можеш вільно розмовляти англійською, закінчив один з американських вишів та маєш право працювати, переважна більшість роботодавців будуть сприймати тебе на рівні з народженими у Штатах.

Дівчина зазначає, що у Чикаго все зроблено для комфорту людей. Тут є доступ до усього необхідного. Доставка продуктів додому, оренда велосипедів на кожному кроці, облагороджені громадські пляжі та більше. Навіть на зупинках автобусів встановлені обігрівачі, для того щоб у холодну погоду можна було зігрітися. Серед мінусів: до вартості продуктів окремо потрібно додавати податки, їжа поділяється на органічну та неорганічну, високі ціни на громадський транспорт і послуги зв’язку. Проте, попри всі недоліки, Чикаго - це одне з найкращих місць для життя!

Що ж стосується розваг молоді у США, то переважно усі вони прив’язані до місця навчання. Університет намагається урізноманітнити процес навчання організацією вечірок та різноманітних подій. Окрім цього, Чикаго - дуже спортивне місто. Сходити на бейсбол чи американський футбол - це одна з улюблених розваг американської молоді. Тут також часто організовують безкоштовні концерти просто неба.

У Чикаго дуже велика діаспора українців. Один із кращих районів у Чикаго називається «Українське село», де можна купити українські продукти та скуштувати борщ. Також у місті влаштовують українські фестивалі, де можна відчути себе як вдома. У фейсбук-спільноті українців можна запитати поради та дізнатися про події, що організовуються поблизу.

Мар’яна зазначає, що в умовах пандемії COVID-19, місцеві люди дуже серйозно ставляться до карантинних обмежень. Усі носять маски та дотримуються соціальної дистанції. Порушників не штрафують, проте ввічливо просять дотримуватися дистанції. У багатьох ресторанах міряють температуру при вході та просять заповнювати спеціальні форми з контактними даними. Паніки уже немає, маски стали новим трендом, а людей які не дотримуються карантинних обмежень сприймають як білих ворон.

У США ще немає вакцини від коронавірусу. При наявності симптомів, лікарі переважно радять ізолюватися вдома, спостерігати за погіршенням симптомів та пити багато рідини. Серед ліків нам рекомендували ацетамінофен (парацетамол – ред.), який можна придбати в супермаркеті без рецепта в середньому до $10. У березні 2020 року Конгрес прийняв акт, який передбачає безкоштовне тестування на COVID-19 та інші соціальні пільги. Проте дія цього акту дуже обмежена. При виникненні ускладнень, лікування може обійтися дуже дорого. Навіть коли особа відповідає умовам безкоштовного тестування, додаткові послуги (наприклад, тестування на інші респіраторні захворювання, додаткові візити до лікаря) все одно потрібно оплачувати. У середньому лише один візит до лікаря може обійтися у $100-150.

Львів'янка вважає, що кожному українцю за кордоном хочеться повернутися до своєї сім’ї. Тому, звичайно, вона хоче у майбутньому жити у Львові.

"Для мене Україна - це не територія, а люди, які зберігають українську культуру і традиції. Тут у Чикаго є маленька частинка України, яку теж потрібно підтримувати й розвивати", - наголошує Мар'яна.

Крім того, дівчина рекомендує бажаючим виїхати за кордон переїжджати у місце, де багато українців. Вона наголошуж, що у такому випадку буде простіше адаптуватися до нових умов.

"Незалежно від того, наскільки буде спланована поїздка, буде багато перешкод, які неможливо передбачити. Важливо не боятися і якщо є бажання, пакувати валізу і їхати!" - резюмувала Мар'яна Пурпурна.

Джерело

[]
Теги
Схожi
21 липня народився відомий український американський мистець Давид Бурлюк
Люди
21 липня народився відомий український американський мистець Давид Бурлюк
Давид Бурлюк - живописець, графік, художник театру, критик, поет. Один із засновників українського та загальноросійського футуризму...
16 липня народився відомий український письменник-емігрант Василь Барка
Люди
16 липня народився відомий український письменник-емігрант Василь Барка
Василь Барка – митець із когорти українських письменників Америки. Цього видатного письменника-модерніста, літературознавця та філософа двічі номінували на здобуття Нобелівської премії. Він один з перших заговорив про Голодомор на українських землях...
12 липня народилася Хана Орлова - французька скульпторка українського походження
Люди
12 липня народилася Хана Орлова - французька скульпторка українського походження
Хана Орлова - стала першою жінкою-скульптором, яка домоглася світової популярності...
14 червня народилася українська мисткиня-емігрантка Наталія Ґеркен-Русова
Люди
14 червня народилася українська мисткиня-емігрантка Наталія Ґеркен-Русова
Художниця театру та кіно, графік, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, теоретик і пропагандистка українського професійного театру...
26 травня народилася Ольга Косач-Кривнюк - дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки
Люди
26 травня народилася Ольга Косач-Кривнюк - дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки
26 травня 1887 році народилася Ольга Косач-Кривнюк – письменниця, перекладачка, етнографиня, лікарка, дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки...