[]

Картопляні окуляри та інші новинки: чим дивують дизайнери?

Картопляні окуляри та інші новинки: чим дивують дизайнери?

Смола, вироблена бджолами, й різнобарвне кукурудзяне лушпиння отримують шанс на нове життя в якості меблів з мозаїкою.

Це стає можливим завдяки біодизайну - експериментальній дисципліні, яка об'єднує дизайн, технології і науку для виробництва високоефективних матеріалів з органічних речовин та сільськогосподарських відходів.

"Біоматеріали", створені спільними зусиллями людей та природи, на Лондонському ярмаркові дизайну  цьогоріч відзначили як "Матеріал року".

Директор ярмарка Джиммі Макдональд сподівається, що такі матеріали змінять промислові ланцюги поставок й уявлення людей про відходи, аби останні перестали сприймати їх як неминучі й дали залишкам від утилізації шанс на "друге життя".

Макдональд сподівається, що за допомогою виставки вдасться продемонструвати відвідувачам та лідерам бізнесу потенціал чотирьох різних біоматеріалів, кожен з яких складається із сільськогосподарських відходів, отриманих від залишків врожаю, в тому числі картопляного крохмалю та оболонок кавових зерен. 

Представлені біоматеріали використовують для всього: від абажурів до сонцезахисних окулярів. Вони є більш екологічною альтернативою пластику й здатні знизити попит на продукти, отримані з нафти.

«Первинні» вулики

Французька дизайнерка Marléne Huissoud (Марлен Хасуд) успадкувала від батька любов до бджіл й почала досліджувати їх "дизайнерський потенціал".

Використовуючи методи, адаптовані до видування скла, вона розробила техніку для використання бджолиного прополісу - біорозкладного «клею», який бджоли використовують для створення гнізд - для створення скульптурних ваз і меблів.

Дизайнерка виготовляє близько 8 предметів інтер'ру на рік й її творіння не призначені для масового виробництва. Натомість, дизайнерка закликає людей подумати, скільки предметів для домашнього вжитку їм справді необхідно. 

Шпон із кукурудзи 

Один із чотирьох дизайнерів на виставці, Фернандо Лапоссе, сподівається кинути виклик промислово розвиненому сільському господарству.

Він виявив, що місцеві мексиканські сорти кукурудзи практично зникли з ринків, що, на його думку, тісно пов'язано з конкуренцією з боку промислово вирощуваних і генетично модифікованих однорічних культур.

У 2015 році дизайнер вирушив до віддаленого міста у штаті Оахака, аби спробувати змінити таку тенденцію. 

Працюючи з місцевими фермерами, Лапоссе, створив нову сільськогосподарські культуру: лушпиння традиційних сортів кукурудзи він перетворив на універсальний матеріал, який використовує тепер для створення  меблів і прикрасах.

Картопляні окуляри

На виставці  представлений також довговічний біопластик з відпрацьованого картопляного крохмалю й інших сільськогосподарських продуктів, а також кавової гущі й дубової стружки, які, окрім іншого, можуть стати матеріалом для оправи сонцезахисних окулярів.

За словами Лапоссе, розробка нових біоматеріалів має сенс тільки в тому випадку, якщо вони не будуть повторювати шкоду, завдану попередніми галузями промисловості.

Зазначимо, що з кожним роком використання альтернативих матеріалів стає все поширенішим явищем. 

Для прикладу, італійська дизайнерська компанія High Society створює предмети освітлення із побічних продуктів конопель, тютюну та виноробства.

 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Компанія Volvo оновила свій логотип
Дизайн
Компанія Volvo оновила свій логотип
Новий логотип з'явиться у всіх підрозділах з 2023 року. Щоб відрізнятися, кожен з підрозділів використовуватиме певні кольори...
Українська дизайн-агенція отримала престижну нагороду Red Dot Award
Дизайн
Українська дизайн-агенція отримала престижну нагороду Red Dot Award
Українська дизайн-агенція цифрових продуктів Excited отримала престижну міжнародну нагороду Red Dot Award у категорії “Дизайн інтерфейсу” за розробку додатку Count’d...
Cвітовий бренд звинуватили у копіюванні образів відомого львівського безхатченка
Дизайн
Cвітовий бренд звинуватили у копіюванні образів відомого львівського безхатченка
Наряди з лукбука VTMNTS 2022 нагадують або прямо копіюють одяг львівського бездомного Славика, якого знімав фотограф Юрій Дячишин...
У жовто-блакитному кольорі та з тризубом: Maserati показав автомобіль для українців
Дизайн
У жовто-блакитному кольорі та з тризубом: Maserati показав автомобіль для українців
Доволі цікавий варіант гібридного позашляховика...
Українська студія розробила дизайн ресторану у центрі Нью-Йорка (фото)
Дизайн
Українська студія розробила дизайн ресторану у центрі Нью-Йорка (фото)
Темою проекту стала реінкарнація. Переродження матеріалів, простору та великого бренду, чия історія розпочалася 25 років тому з відкриття першого Buddha-Bar в Парижі...