Лімфатична система і дешеве рослинне масло

Лімфатична система - одна з найскладніших і хитро влаштованих систем людини. Це система виведення отрут з організму, особливо бактеріальних і грибково-паразитарних ядів найпростіших. Власне, від цієї системи залежить імунітет людини, а імунітет - це життя.
Лімфатична система складається з лімфатичних вузлів, лімфатичних судин, капілярів і міжклітинної рідини. Вона йде «знизу-вгору» і ніколи в зворотному порядку. Тобто з кінчиків пальців - і до грудного лімфатичного протоку. Лімфа у вигляді міжклітинної рідини, як і вода в струмочках, омиває кожну клітину нашого організму, а потім по лімфатичних судинах-річках потрапляє в лімфатичні вузли. Виходячи з лімфовузлів і зливаючись між собою, лімфатичні судини формують головні лімфатичні протоки, з яких лімфа знову потрапляє в кровоносне русло.
Лімфатична система необхідна для поглинання і транспортування жирів та олій в раціоні. Після того, як ми проковтнемо їжу, наше тіло починає її перетравлювати. Вуглеводи розпадаються на прості цукри. Білок розщеплюється на амінокислоти і жир, а олії розкладаються на жирні кислоти.
Чи шкідливі рослинні олії для вашого здоров'я?
Споживання рослинних олій різко зросло в минулому столітті. Більшість фахівців в області охорони здоров'я вважають їх корисними, але вони можуть викликати і проблеми зі здоров'ям. Вплив олій на здоров'я варіюється в залежності від того, які жирні кислоти входять до їхнього складу, з яких рослин вони витягуються і як обробляються.
Харчові олії, отримані з рослин, широко відомі як рослинні олії. На додаток до їх використання в кулінарії і випічці, вони містяться також в оброблених продуктах, включаючи заправки для салатів, маргарин, майонез і печиво. Звичайні рослинні олії включають соєву, соняшникову, оливкову і кокосову олії.
В минулому столітті споживання рослинних олій збільшилось за рахунок інших жирів, таких як масло. Їх часто називають «корисними для серця» і рекомендують в якості альтернативи джерелам насичених жирів, таким як вершкове масло, сало і жир. Причина того, що рослинні олії вважаються корисними для серця, полягає в тому, що дослідження постійно пов'язують поліненасичені жири зі зменшеним ризиком серцевих проблем у порівнянні з насиченими жирами.
Незважаючи на їхню потенційну користь для здоров'я, деякі вчені стурбовані об'ємами, в яких люди споживають ці олії. Проблеми, в основному, стосуються олій, які містять багато омега-6 жирів.
Важливо відзначити, що не всі рослинні олії шкідливі для вашого здоров'я. Наприклад, кокосова та оливкова олії є відмінним вибором.
Жирні кислоти омега-6 і омега-3 є незамінними жирними кислотами. Це означає, що деякі з них необхідні у вашому раціоні, оскільки організм не може їх виробляти.
Вчені припустили, що занадто велика кількість омега-6 у порівнянні з омега-3 може сприяти хронічному запаленню. А це є основним фактором деяких найпоширеніших захворювань, таких як хвороби серця, рак, діабет і артрит. Спостережні дослідження також пов'язують високе споживання омега-6 жиру з підвищеним ризиком ожиріння, хвороб серця, артриту і запальних захворювань кишківника.
Однак це не обов'язково є причинно-наслідковим зв'язком. Дослідження, які вивчають вплив споживання жиру омега-6, як правило, не підтримують ідею, що ці жири підсилюють запалення. Наприклад, споживання великої кількості лінолевої кислоти, яка є найпоширенішим жиром омега-6, не впливає на рівень запальних маркерів у крові.
Проблема з поліненасиченими жирами полягає в тому, що всі ці подвійні зв'язки роблять їх сприятливими до окислення. Жирні кислоти реагують з киснем в атмосфері і починають погіршуватися. Жир, який ви їсте, зберігається не тільки в тканині або спалюється для отримання енергії, він також входить в клітинні мембрани. Якщо у вашому організмі багато поліненасичених жирних кислот, клітинні мембрани більш чутливі до окислення. Коротше кажучи, у вас дуже високий рівень тендітних жирних кислот, які легко розкладаються, утворюючи шкідливі сполуки. З цієї причини краще вживати поліненасичені жири в помірних кількостях. Змініть свій раціон, вживаючи суміш здорових насичених, мононенасичених і поліненасичених жирів.
Комерційні рослинні олії також можуть містити транс-жири, які утворюються при гідруванні олій. Виробники продуктів харчування використовують гідрогенізацію для затвердіння рослинних олій, роблячи їх твердими, як масло при кімнатній температурі.
З цієї причини рослинні олії, що містяться в маргарині, зазвичай гідрогенізовані і містять багато транс-жирів. Тому знежирений маргарин стає все популярнішим. Однак негідрогенізіровані рослинні олії також можуть містити деякі транс-жири. Високе споживання транс-жирів пов'язано з усіма видами хронічних захворювань, включаючи хвороби серця, ожиріння, рак і діабет.
Якщо продукт містить гідрогенізовану олію в якості інгредієнта, він, ймовірно, містить транс-жири. Для оптимального здоров'я, уникайте таких продуктів. Помірне споживання рослинних олій є безпечним вибором, якщо ви хочете знизити ризик серцевих захворювань.
Дослідники уточнюють, що недостатньо просто зрідка поливати маслом овочевий салат - вживання має бути регулярним. Крім того, продукт повинен бути хорошої якості, в ідеалі - першого холодного віджиму. І безпечніше готувати саме на оливковій олії. Вона містить вітаміни майже всіх груп і таку важливу жирну кислоту, як омега-9 (олеїнова кислота), яка знижує рівень «поганого» холестерину і нормалізує рівень «хорошого». Також олеїнова кислота корисна для шкіри: вона запобігає втраті вологи в клітинах і стимулює захисні функції епідермісу. Оливкова олія (завдяки омега-9) має ще одну важливу особливість - вона менш схильна до окислення, ніж інші олії.
Оливкова і кокосова олія чудово підійдуть для салатів, легкого обсмажування і духовки. Для термічної обробки краще використовувати рафіновану оливкову олію або кокосову.