[]

Лімфатична система і дешеве рослинне масло

Лімфатична система і дешеве рослинне масло

Лімфатична система - одна з найскладніших і хитро влаштованих систем людини. Це система виведення отрут з організму, особливо бактеріальних і грибково-паразитарних ядів найпростіших. Власне, від цієї системи залежить імунітет людини, а імунітет - це життя.

Лімфатична система складається з лімфатичних вузлів, лімфатичних судин, капілярів і міжклітинної рідини. Вона йде «знизу-вгору» і ніколи в зворотному порядку. Тобто з кінчиків пальців - і до грудного лімфатичного протоку. Лімфа у вигляді міжклітинної рідини, як і вода в струмочках, омиває кожну клітину нашого організму, а потім по лімфатичних судинах-річках потрапляє в лімфатичні вузли. Виходячи з лімфовузлів і зливаючись між собою, лімфатичні судини формують головні лімфатичні протоки, з яких лімфа знову потрапляє в кровоносне русло.

Лімфатична система необхідна для поглинання і транспортування жирів та олій в раціоні. Після того, як ми проковтнемо їжу, наше тіло починає її перетравлювати. Вуглеводи розпадаються на прості цукри. Білок розщеплюється на амінокислоти і жир, а олії розкладаються на жирні кислоти.

Чи шкідливі рослинні олії для вашого здоров'я?

Споживання рослинних олій різко зросло в минулому столітті. Більшість фахівців в області охорони здоров'я вважають їх корисними, але вони можуть викликати і проблеми зі здоров'ям. Вплив олій на здоров'я варіюється в залежності від того, які жирні кислоти входять до їхнього складу, з яких рослин вони витягуються і як обробляються.

Харчові олії, отримані з рослин, широко відомі як рослинні олії. На додаток до їх використання в кулінарії і випічці, вони містяться також в оброблених продуктах, включаючи заправки для салатів, маргарин, майонез і печиво. Звичайні рослинні олії включають соєву, соняшникову, оливкову і кокосову олії.

В минулому столітті споживання рослинних олій збільшилось за рахунок інших жирів, таких як масло. Їх часто називають «корисними для серця» і рекомендують в якості альтернативи джерелам насичених жирів, таким як вершкове масло, сало і жир. Причина того, що рослинні олії вважаються корисними для серця, полягає в тому, що дослідження постійно пов'язують поліненасичені жири зі зменшеним ризиком серцевих проблем у порівнянні з насиченими жирами.

Незважаючи на їхню потенційну користь для здоров'я, деякі вчені стурбовані об'ємами, в яких люди споживають ці олії. Проблеми, в основному, стосуються олій, які містять багато омега-6 жирів.

Важливо відзначити, що не всі рослинні олії шкідливі для вашого здоров'я. Наприклад, кокосова та оливкова олії є відмінним вибором.

Жирні кислоти омега-6 і омега-3 є незамінними жирними кислотами. Це означає, що деякі з них необхідні у вашому раціоні, оскільки організм не може їх виробляти.

Вчені припустили, що занадто велика кількість омега-6 у порівнянні з омега-3 може сприяти хронічному запаленню. А це є основним фактором деяких найпоширеніших захворювань, таких як хвороби серця, рак, діабет і артрит. Спостережні дослідження також пов'язують високе споживання омега-6 жиру з підвищеним ризиком ожиріння, хвороб серця, артриту і запальних захворювань кишківника.

Однак це не обов'язково є причинно-наслідковим зв'язком. Дослідження, які вивчають вплив споживання жиру омега-6, як правило, не підтримують ідею, що ці жири підсилюють запалення. Наприклад, споживання великої кількості лінолевої кислоти, яка є найпоширенішим жиром омега-6, не впливає на рівень запальних маркерів у крові.

Проблема з поліненасиченими жирами полягає в тому, що всі ці подвійні зв'язки роблять їх сприятливими до окислення. Жирні кислоти реагують з киснем в атмосфері і починають погіршуватися. Жир, який ви їсте, зберігається не тільки в тканині або спалюється для отримання енергії, він також входить в клітинні мембрани. Якщо у вашому організмі багато поліненасичених жирних кислот, клітинні мембрани більш чутливі до окислення. Коротше кажучи, у вас дуже високий рівень тендітних жирних кислот, які легко розкладаються, утворюючи шкідливі сполуки. З цієї причини краще вживати поліненасичені жири в помірних кількостях. Змініть свій раціон, вживаючи суміш здорових насичених, мононенасичених і поліненасичених жирів.

Комерційні рослинні олії також можуть містити транс-жири, які утворюються при гідруванні олій. Виробники продуктів харчування використовують гідрогенізацію для затвердіння рослинних олій, роблячи їх твердими, як масло при кімнатній температурі.

З цієї причини рослинні олії, що містяться в маргарині, зазвичай гідрогенізовані і містять багато транс-жирів. Тому знежирений маргарин стає все популярнішим. Однак негідрогенізіровані рослинні олії також можуть містити деякі транс-жири. Високе споживання транс-жирів пов'язано з усіма видами хронічних захворювань, включаючи хвороби серця, ожиріння, рак і діабет.

Якщо продукт містить гідрогенізовану олію в якості інгредієнта, він, ймовірно, містить транс-жири. Для оптимального здоров'я, уникайте таких продуктів. Помірне споживання рослинних олій є безпечним вибором, якщо ви хочете знизити ризик серцевих захворювань.

Дослідники уточнюють, що недостатньо просто зрідка поливати маслом овочевий салат - вживання має бути регулярним. Крім того, продукт повинен бути хорошої якості, в ідеалі - першого холодного віджиму. І безпечніше готувати саме на оливковій олії. Вона містить вітаміни майже всіх груп і таку важливу жирну кислоту, як омега-9 (олеїнова кислота), яка знижує рівень «поганого» холестерину і нормалізує рівень «хорошого». Також олеїнова кислота корисна для шкіри: вона запобігає втраті вологи в клітинах і стимулює захисні функції епідермісу. Оливкова олія (завдяки омега-9) має ще одну важливу особливість - вона менш схильна до окислення, ніж інші олії.

Оливкова і кокосова олія чудово підійдуть для салатів, легкого обсмажування і духовки. Для термічної обробки краще використовувати рафіновану оливкову олію або кокосову.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%