Лічильники на газ: які «сюрпризи» чекають тих, хто не поставив

Лічильники на газ: які «сюрпризи» чекають тих, хто не поставив

Українцям, в будинках яких досі не встановлені газові лічильники, незабаром доведеться забути про колишні нормативи і про субсидії. «Сюрпризи» від Міненерго серйозно вдарять по кишені споживачів газу в країні.

У Міненерго, по всій видимості, вирішили будь-якими шляхами змусити споживачів встановлювати лічильники у своїх домогосподарствах. Безумовно, пристрій коштує грошей, тому багато людей не поспішають його купувати і встановлювати. Схоже, цьому прийшов кінець.

Розрахунки і тарифи

Насамперед, пропонується істотно підвищити нормативи споживання газу на кожного члена сім'ї. На сьогоднішній день вважається, що колишні нормативи вже давно не переглядалися, тому застаріли і не відповідають дійсності. У зв'язку з цим, норми споживання газу планують переглянути вже найближчим часом.

Субсидії

Наступним кроком може стати те, що споживачам без газового лічильника будуть відмовляти у нарахуванні субсидій.

Але і це ще не все! Норми споживання газу на одну людину будуть змінюватися в залежності від того, є в будинку гаряча вода чи ні. Якщо подачу теплої води відключили на час проведення гідравлічних робіт, то нормативи на цей період будуть підвищувати.

Відключення

З 1 січня 2021 року можуть почати відключати газ усім, хто буде без лічильників. Це передбачено в чинному законі "Про комерційний облік газу".

Відповідно до закону, постачати блакитне паливо тим, у кого немає приладів обліку, з нового року взагалі не мають права. Але за новими нормативами продавати газ будуть тим, хто в цьому році письмово відмовиться від безкоштовного лічильника.

Це нововведення торкнеться величезної кількості сімей. Точної цифри немає (лічильники встановлюють щодня), але ще кілька місяців тому в Міністерстві енергетики публікували пропозиції змінити нормативи, в яких вказували, що лічильників на газ немає в 3,3 млн квартир.

"Відсутність лічильників природного газу в 3,3 млн квартир (домогосподарств) ставить у нерівні умови побутових споживачів, квартири (домогосподарства), які обладнані лічильниками газу, оскільки модель поведінки побутових споживачів, які не мають лічильників природного газу, істотно відрізняється", – йдеться у документі.

Поки що в учасників ринку і профільних нардепів є загальне розуміння, що газ не можна відключати. Замість цього постачальникам дозволять просто збільшити норматив до граничного.

Більше того, як розповіли на гарячій лінії одного з облгазів, щоб перейти на нові нормативи (граничні) офіційно потрібно підписати протокол про відмову від встановлення лічильника. Якщо просто не відкрити двері в свою квартиру, відмовою це вважатися не може.

Відзначимо, що:

  • В Україні тарифи на газ із серпня уряд перестане контролювати. А вже взимку це може призвести до подорожчання блакитного палива з близько 3 до 10 грн за кубометр.

  • Українців, які мають борги за комунальні послуги, депутати хочуть позбавити права керувати авто, виїжджати за кордон, користуватися зброєю і ходити на полювання.

Як писав Український Дощ, газ в Україні з вересня по грудень 2020-го подорожчає від 5,4 до 7 грн за кубометр. За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, ціна на газ для населення зростатиме й далі, адже зростає ціна на європейських хабах.

Теги
Схожi
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Економіка
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Статки всіх українців зі списку Forbes оцінюються у 18,9 млрд доларів, 40% цієї суми - у Ріната Ахметова...
Українці в березні рекордно збільшили продаж готівкової валюти
Економіка
Українці в березні рекордно збільшили продаж готівкової валюти
Обсяг продажу населенням валюти в березні 2021 року вперше перевищив 1,72 млрд грн, збільшившись на третину у порівнянні з лютим...