Лічильники на газ: які «сюрпризи» чекають тих, хто не поставив

Лічильники на газ: які «сюрпризи» чекають тих, хто не поставив

Українцям, в будинках яких досі не встановлені газові лічильники, незабаром доведеться забути про колишні нормативи і про субсидії. «Сюрпризи» від Міненерго серйозно вдарять по кишені споживачів газу в країні.

У Міненерго, по всій видимості, вирішили будь-якими шляхами змусити споживачів встановлювати лічильники у своїх домогосподарствах. Безумовно, пристрій коштує грошей, тому багато людей не поспішають його купувати і встановлювати. Схоже, цьому прийшов кінець.

Розрахунки і тарифи

Насамперед, пропонується істотно підвищити нормативи споживання газу на кожного члена сім'ї. На сьогоднішній день вважається, що колишні нормативи вже давно не переглядалися, тому застаріли і не відповідають дійсності. У зв'язку з цим, норми споживання газу планують переглянути вже найближчим часом.

Субсидії

Наступним кроком може стати те, що споживачам без газового лічильника будуть відмовляти у нарахуванні субсидій.

Але і це ще не все! Норми споживання газу на одну людину будуть змінюватися в залежності від того, є в будинку гаряча вода чи ні. Якщо подачу теплої води відключили на час проведення гідравлічних робіт, то нормативи на цей період будуть підвищувати.

Відключення

З 1 січня 2021 року можуть почати відключати газ усім, хто буде без лічильників. Це передбачено в чинному законі "Про комерційний облік газу".

Відповідно до закону, постачати блакитне паливо тим, у кого немає приладів обліку, з нового року взагалі не мають права. Але за новими нормативами продавати газ будуть тим, хто в цьому році письмово відмовиться від безкоштовного лічильника.

Це нововведення торкнеться величезної кількості сімей. Точної цифри немає (лічильники встановлюють щодня), але ще кілька місяців тому в Міністерстві енергетики публікували пропозиції змінити нормативи, в яких вказували, що лічильників на газ немає в 3,3 млн квартир.

"Відсутність лічильників природного газу в 3,3 млн квартир (домогосподарств) ставить у нерівні умови побутових споживачів, квартири (домогосподарства), які обладнані лічильниками газу, оскільки модель поведінки побутових споживачів, які не мають лічильників природного газу, істотно відрізняється", – йдеться у документі.

Поки що в учасників ринку і профільних нардепів є загальне розуміння, що газ не можна відключати. Замість цього постачальникам дозволять просто збільшити норматив до граничного.

Більше того, як розповіли на гарячій лінії одного з облгазів, щоб перейти на нові нормативи (граничні) офіційно потрібно підписати протокол про відмову від встановлення лічильника. Якщо просто не відкрити двері в свою квартиру, відмовою це вважатися не може.

Відзначимо, що:

  • В Україні тарифи на газ із серпня уряд перестане контролювати. А вже взимку це може призвести до подорожчання блакитного палива з близько 3 до 10 грн за кубометр.

  • Українців, які мають борги за комунальні послуги, депутати хочуть позбавити права керувати авто, виїжджати за кордон, користуватися зброєю і ходити на полювання.

Як писав Український Дощ, газ в Україні з вересня по грудень 2020-го подорожчає від 5,4 до 7 грн за кубометр. За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, ціна на газ для населення зростатиме й далі, адже зростає ціна на європейських хабах.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
$65 млн Світовий банк виділить Укравтодору на відновлення доріг Луганщини
Економіка
$65 млн Світовий банк виділить Укравтодору на відновлення доріг Луганщини
Україна і Світовий банк домовились про надання 65 млн доларів на дорожні проєкти Луганщини...
Серед найбільших експортерів лохини Україна посіла друге місце в світі
Економіка
Серед найбільших експортерів лохини Україна посіла друге місце в світі
Україна зайняла друге місце серед 20 найбільших експортерів лохини у світі за показником темпу приросту експорту...
До кінця 2020 року Україна має повернути кредиторам $5,6 млрд
Економіка
До кінця 2020 року Україна має повернути кредиторам $5,6 млрд
Також в IV кварталі необхідно виплатити 2,444 млрд грн нерезидентам, які є власниками українських облігацій внутрішньої держпозики...
Карантинні обмеження знято: в держбанки вернули високі зарплати і нагороди
Економіка
Карантинні обмеження знято: в держбанки вернули високі зарплати і нагороди
Знято «карантинні» обмеження по зарплаті для керівництва трьох державних банків...
20 тис скарг на платіжки за газ, - нацрегулятор
Економіка
20 тис скарг на платіжки за газ, - нацрегулятор
Тарифи по нарахуванням ще остаточно не вирішено і знаходяться в судовому розгляді...