[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Тариф на газ виріс і ще ростиме: вартість опалення взимку

Тариф на газ виріс і ще ростиме: вартість опалення взимку

В Україні газ з вересня по грудень 2020-го подорожчає від 5,4 до 7 грн за кубометр. За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, ціна на газ для населення зростатиме й далі, адже зростає ціна на європейських хабах.

"Зараз ціна контрактів на вересень уже становить 5,5-5,8 грн за кубометр з урахуванням транспортування до кордону України. Але ціна змінюється щодня. Ближче до грудня ми вже бачимо ціну контрактів понад 7 грн за кубометр",– резюмує голова Асоціації Артем Компан.

Водночас директор газотранспортної компанії "Нафтогаз України" Максим Рабинович стверджує, що ціна цього опалювального сезону може бути нижчою, ніж минулого:

"Зараз ціни на ринку змінюються досить активно. На них впливають як зовнішні фактори, наприклад обсяги постачання американського LNG-газу в Європу, так і внутрішні – вплив COVID-19 на роботу промислових підприємств. Надалі посилиться вплив і температурних режимів".

Водночас важливо зазначити, що ринок газу нелегко піддається прогнозам. Наприклад, торік прогнозували, що газ на ринку може коштувати 12 500 гривень за тисячу кубометрів. Але на практиці, коштував він 5500 грн. Тоді "Нафтогаз" підписав новий транзитний договір із "Газпромом", і це вплинуло на всі ціни. Що буде цьогоріч, чи чекають нас чергові катаклізми – поки передбачити складно.

Через теплу зиму Україна закінчила минулий опалювальний сезон із рекордними обсягами газу в сховищах. Ще в березні оператор газових сховищ повідомляв, що в системі ГТС залишилося 15,8 мільярда кубометрів газу. Це в 1,5-2 рази більше, ніж було раніше в цей же період. За останніми даними "Оператора ГТС України", на кінець серпня кількість газу в сховищах досягла майже 25 мільярдів кубометрів.

Крім того, в Україні з 1 січня 2021 року можуть почати вимикати газ усім споживачам, хто буде без лічильників. Це передбачено в чинному Законі "Про комерційний облік газу". 

Відповідно до закону, постачати блакитне паливо тим, у кого немає приладів обліку, з нового року взагалі не мають права. А ось за новими нормативами продавати газ будуть тим, хто в цьому році письмово відмовиться від безкоштовного лічильника.

Це нововведення торкнеться величезної кількості сімей. Точної цифри немає (лічильники встановлюють щодня), але ще кілька місяців тому в Міністерстві енергетики публікували пропозиції змінити нормативи, в яких вказували, що лічильників на газ немає в 3,3 млн квартир.

Нагадаємо, що 25 липня ціни на газ у Європі вперше із середини березня 2020 року перевищили позначку в $100 за тисячу кубометрів.

До відома користувачів: газорозподільні компанії зобов’язані безкоштовно встановлювати газові лічильники без обмежень або умов. Таке рішення виніс Верховний суд України взимку 2019 року, зазначивши, що населення вже сплатило лічильники при оплаті послуг.

Компанія "Нафтогаз" підвищила вартість газу для населення за тарифом "Річний" із 4,73 до 5,24 гривень за кубометр. А вереснева ціна на газ за тарифом "Місячний" виросла на 45% – із 3,24 грн/куб у серпні до 4,7 грн/куб.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
До кінця 2020 року Україна має повернути кредиторам $5,6 млрд
Економіка
До кінця 2020 року Україна має повернути кредиторам $5,6 млрд
Також в IV кварталі необхідно виплатити 2,444 млрд грн нерезидентам, які є власниками українських облігацій внутрішньої держпозики...
Карантинні обмеження знято: в держбанки вернули високі зарплати і нагороди
Економіка
Карантинні обмеження знято: в держбанки вернули високі зарплати і нагороди
Знято «карантинні» обмеження по зарплаті для керівництва трьох державних банків...
20 тис скарг на платіжки за газ, - нацрегулятор
Економіка
20 тис скарг на платіжки за газ, - нацрегулятор
Тарифи по нарахуванням ще остаточно не вирішено і знаходяться в судовому розгляді...
Угода з продажу готелю «Дніпро» завершена: до держбюджету надійшло понад 1 млрд гривень
Економіка
Угода з продажу готелю «Дніпро» завершена: до держбюджету надійшло понад 1 млрд гривень
Продаж готелю назвали найуспішнішою угодою за останні 3 роки по приватизації...
Порошенко піднявся з 12-го на 5-те місце в рейтингу найбагатших людей України
Економіка
Порошенко піднявся з 12-го на 5-те місце в рейтингу найбагатших людей України
У минулому році п'ятий президент України займав в рейтингу 100 найбагатших українців 12 місце...