Куди пішли гроші з фонду COVID-19?

Куди пішли гроші з фонду COVID-19?

Рахункова палата України повідомила, куди витрачено кошти фонду боротьби з коронавірусом. Стан виконання видатків за підсумками 8 місяців 2020 року не поліпшився порівняно із ситуацією за I півріччя. Видатки не проведені на 92,4 млрд грн.

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Виконання доходів державного бюджету, порівняно з першим півріччям, поліпшилося. Ситуація з видатками, на жаль, набагато гірша. Зараз не проведено видатків на 92,4 млрд грн (12,5% від планового значення). У першому півріччі їх здійснили на 51 млрд (9,5%) грн менше плану», – сказав він.

За словами Голови Рахункової палати, найскладніша ситуація в МОЗ, яке не використало загалом 24,8 млрд грн, з яких 13,6 млрд грн (24% від плану) на відшкодування витрат на медичне обслуговування населення, та в Міністерстві оборони України, яке не здійснило видатків загалом на 10,6 млрд грн, з яких 5,7 млрд грн (41% від плану) – на закупівлю, модернізацію і ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання.

«Однією з причин можуть бути зволікання з прийняттям управлінських рішень. Інколи треба брати на себе відповідальність і використовувати ці кошти У нас дві кричущі проблеми – пандемія і війна на сході. І ці кошти потрібно використовувати», – зазначив Валерій Пацкан.

Серед основних статей витрат очільник відомства назвав:

• виплати по безробіттю і частковому безробіттю, на дітей ФОПів, страхові виплати і матеріальну допомогу медикам – 8,9 млрд грн;

• ремонт, реконструкція та утримання доріг – 7,6 млрд грн;

• доплати до зарплат співробітникам МВС, МОЗ, виконавчої служби та ін. – 2,7 млрд грн;

• закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту – 262 млн грн.

Не використали

Також глава відомства зазначив, що не освоєними залишилися кошти по шести бюджетних програмах в сумі 14 млрд грн. Зокрема, 6 млрд грн не було виплачено МОЗ на доплати до зарплат медиків, ще 5,3 млрд грн не використано на закупівлю обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я.

Не вистачило

На сьогодні в фонді недостатньо коштів для реалізації трьох бюджетних програм:

  • • доплати поліцейським;
  • • допомога по частковому безробіттю;
  • • виплати допомоги на дітей ФОПів.

Журналісти bihus.info зібрали інформацію з офіційних джерел щодо витрат фонду з COVID-19 і дійшли висновку, що найважкіша  ситуація склалася в галузі охорони здоров'я. Якщо коротко, вона виглядає наступним чином:

  • Вже рік у світі вирує пандемія COVID-19;
  • Вже пів року, як з бюджету України було виділено 65 мільярдів гривень на фонд боротьби з коронавірусом, забравши гроші в освіти, культури та соціальних програм;
  • Влада спромоглася провести тендери на 100 апаратів ШВЛ в яких перемогли дві компанії:перша немає жодного досвіду з подібних закупівель;друга має дуже погану репутацію (раніше не виконувала своїх зобов'язань).

  •  Підключення до апаратів ШВЛ потребує 5% хворих на коронавірус. Зараз в Україні щодня ми маємо 4000 нових захворілих (прогнозується 9000). 5% від 4000 хворих = 200 чоловік, які потребують підключення до апарату штучної вентиляції легень. Нагадую, що тендер було проведено на 100(!) апаратів ШВЛ. В середньому людина має бути підключенню до апарату штучного дихання від 3 до 7 днів. Думаю далі не важко порахувати чи вистачить усім цих апаратів, якщо кожного дня їх потребує 200 нових чоловік.
  • Зазделегідь сумнівні фірмами, які перемогли в тендері на закупівлю ШВЛів, закупівлю провалили, що було не важко передбачити;
  • Зараз оголошено новий тендер на закупівлю життєво необхідного обладнання, коли вони з'являться в лікарнях невідомо;

На сьогоднішній день, державою Україна закуплено нуль апаратів штучної вентиляції легенів.

Висновок очевидний: коронавірус майже рік вбиває людей у всьому світі. але влада за весь цей час закупила нуль апаратів ШВЛ.

Нагадаємо, 20 травня, під час пресконференції у Києві президент Зеленський зазначив, що він і прем’єр-міністр Денис Шмигаль – “майстри спорту по боротьбі з коронавірусом. На сьогодні,  Україна – в топі нових випадків та смертності від сovid-19 у Європі. На даний момент ми (якщо не вважати Росію частиною Європи) – на третьому місці в Європі.

Детальніше про це тут: Інтерактивна програма Financial Times, яка дозволяє порівнювати країни за різними параметрами.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Опитування Зеленського коштуватиме більше 100 млн грн – Опора
Економіка
Опитування Зеленського коштуватиме більше 100 млн грн – Опора
Проведення «опитування Зеленського» в день виборів може коштувати мінімум 103 млн грн. Водночас 75 млн грн з цієї суми потрібно витратити на супровід волонтерів...
МАУ виплатила авіаційний збір уперше за шість років
Економіка
МАУ виплатила авіаційний збір уперше за шість років
МАУ перерахувала авіаційний збір за серпень у сумі 4,6 млн гр...
Через 15 років Україна повернула статус золотодобувної країни
Економіка
Через 15 років Україна повернула статус золотодобувної країни
Після багаторічного простою запущений Мужіївський рудник...
Сьогодні з митниці крадеться до $250 мільйонів на місяць, - Муратов
Економіка
Сьогодні з митниці крадеться до $250 мільйонів на місяць, - Муратов
Ексголова митниці заявляє про створення в Україні тіньового «офісу контрабанди»...
Бізнес «недоторканних» за три роки вивів із України понад $22 млрд
Економіка
Бізнес «недоторканних» за три роки вивів із України понад $22 млрд
10 млрд із 22,4 млрд доларів - це отримані дивіденди за приховані гроші...