Кому в Україні заважає українська?

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні.
Цей статус передбачає обов'язковість використання української мови в усій країні в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.
Та, схоже, не всіх це влаштовує в Україні. З приходом до влади новообраної монобільшості, національно-культурологічним девізом якої з самого початку став слоган «какая разница?», все частіше і гучніше піднімаються давно забуті питання про впровадження російської мови в громадський, суспільний і навчальний простори України. Знову державна мова в державі Україна почала декому заважати і «ущемляти язик».
За часів незалежності українці набули певних формальних ознак вільного національного самовизначення. Але законодавчого забезпечення гарантій прав українців в Україні досі не створено на належному рівні - утиски та дискримінація українців за етнічною ознакою, що спричинені хитким державним статусом української нації як такої, нажаль відроджуються знов. Здається у нової Ради є чітка мета - асимілювати українців і розчинити їх в зросійщеній спільноті.
Екс-заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк висловила сьогодні з цього приводу гнівне хвилювання на своїй сторінці в facebook
«Одне ботоксне чмо у РФ вносить зміни до Конституції, де російській мові визначено статус «мови державоутворюючого народу», а друге стероїдне чмо - брат-близнюк першого - сидить у ВРУ і нахабно валить нашу державу зсередини. Страх загубив давно.Нічого, коронавірус мине і карантин мине, і вибори незабаром, і поїде він до свого брата-близнюка лапті плести мовою "державоутворюючого народу" - обурюється Ірина.
Це вже третя спроба новообраного нардепа від партії Слуга Народу Максима Бужанського прибрати з вербального простору державну мову. Перший раз це було в грудні 2019, про що Бужанський повідомив у своєму Facebook
«Вніс до парламенту законопроект про визнання Закону про Державний Мовою, що втратив чинність. На базі нововиявлених обставин, зважаючи на рішення Венеціанської Комісії», - написав він.
На думку Бужанського, закон про мову не має «нічого спільного з захистом і розвитком української мови» і «спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, в першу чергу, російської мови».
Потім нардеп зробив другу спробу в тому ж напрямку - 25 лютого 2020 разом із нардепом від "Опозиційної платформи "За життя" Олегом Волошиним подали в Раду законопроект (№3084), який пропонує дозволити виступати в парламенті мовою нацменшин.
І от на днях, 17 березна 2020, Бужанський втретє йде з тією ж самою темою до Верховної Ради і реєструє розгляд мовного питання. Чи то у депутата якась проблема з функцією префронтальної зони кори головного мозку, що відповідає за вивчення мов чи це якась особиста ненависть до країни, де він живе - невідомо. Що саме є причиною його системного антиукраїнського настрою поки не ясно, але українська мова в Україні не дає депутату спати спокійно вже давно. Сподіваємось, що не всі його колеги поділяють таке антиукраїнське бачення.
Від редакції
У квітні 2019-го Володимир Зеленський, тоді ще у статусі кандидата в президенти, заявляв, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", на його думку, ухвалили "без широкого обговорення із громадськістю".
"Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян", – сказав Зеленський.
Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в свою чергу заявляв, що не бачить причин анонсувати внесення змін до мовного закону.