Кличко пояснив, чому Київ закупив білоруські автобуси

Кличко пояснив, чому Київ закупив білоруські автобуси

Київський міський голова Віталій Кличко пояснив, чому місто закуповує білоруські й інші імпортні транспортні засоби і майже не закуповує українських, наприклад, від львівського підприємства «Електрон». Про це повідомляє Радіо Свобода.

Щодо автобусів виробництва мінського заводу МАЗ Кличко сказав у «Суботньому інтерв’ю», що закупки білоруської техніки почалися вже давно, задовго до нинішнього політичного загострення в Білорусі.

«Вони вже закуплені, і багато років ми їх закуповували. Мінські автобуси по якості… Вони «мінські», знаєте, як? Двигун – «Мерседес», коробка – французьке «Пежо», тобто всі складові європейські, відповідають всім нормам, сучасні. І на тендерах найкращу ціну і якість вони демонструють», – сказав він.

«Зараз політична ситуація в Білорусі змінилася. Але ці закупівлі були до цього політичного загострення, це перша відповідь. Друга відповідь: ми закуповуємо трамваї, польських багато купили. Компанія РЕSА – одна з провідних європейських компаній. «Електрон» купили. І купили «Татра-Юг» (трамваї за технологіями чеської «Татри», вироблені українським підприємством «Татра-Юг» у Дніпрі на промислових потужностях «Південмашу» – ред.). Так от, всі нові трамваї РЕSА на лініях, «Електрон» із дев’яти сім чи вісім ремонтуються», – розповів Кличко.

«Я розумію, що ми повинні підтримувати вітчизняного виробника, але у нас вимоги до вітчизняного виробника: будь ласка, якість! Це вкрай важливо. Ми можемо купити, але якщо вони не будуть їздити, а будуть ремонтуватися, навіть нові, то це не дуже добре», – наголосив міський голова.

У жовтні 2020 року Київська міська державна адміністрація повідомила, що з чергових 200 автобусів виробництва білоруського заводу «МАЗ», закуплених у лізинг, 50 уже було отримано на той момент, а ще 150 чекали до кінця 2020 року. Коли саме була укладена ця угода, в повідомленні не згадали.

Рішення закупити автобуси великої пасажиромісткості міська влада ухвалила через брак автобусів на маршрутах київського громадського транспорту. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі у відповідь заявили, що відомство не підтримує закупівлю автобусів «без оголошення тендеру і без залучення вітчизняних виробників».

Нинішнє політичне загострення в Білорусі, з масовими демонстраціями протесту і жорстоким розгоном їх і масовим переслідуванням опозиції, почалося після президентських виборів у серпні 2020 року, офіційні результати яких – на користь давнього авторитарного керівника країни Олександра Лукашенка – назвали сфальсифікованими і не визнали не тільки білоруська опозиція, а й значна частина країн світу.

Теги
Схожi
Українська компанія постачатиме шахтне обладнання до Туреччини
Економіка
Українська компанія постачатиме шахтне обладнання до Туреччини
Українська компанія Corum Group підписала контракт із турецькою Imbat Madencilik на поставку гірничо-шахтного обладнання...
Один з енергоблоків Хмельницької АЕС відключили
Економіка
Один з енергоблоків Хмельницької АЕС відключили
Раніше в зв'язку з балансовими обмеженнями енергосистеми України було відключено від мережі енергоблок № 4 Запорізької АЕС...
У Польщі середня зарплата втричі вища, ніж в Україні, а продукти удвічі дешевші
Економіка
У Польщі середня зарплата втричі вища, ніж в Україні, а продукти удвічі дешевші
Виробники харчових продуктів прогнозують, що у найближчі кілька місяців ціни в Україні зростуть ще на 10-15%....
МВФ назвав три вимоги для отримання Україною траншу
Економіка
МВФ назвав три вимоги для отримання Україною траншу
МВФ вимагає від України виконати три умови, щоб далі співпрацювати із кредитною програмою...
Дешевий тариф на газ для населення скасовано
Економіка
Дешевий тариф на газ для населення скасовано
Українських споживачів позбавили права вибору і перевели на тарифи за усередненою ціною...