[]

Гордість України та Канади - талановита Кетрін Вінник

За пригодами скандинавських вояків популярного серіалу "Вікінги" стежили мільйони глядачів по всьому світу. А може навіть й мільярди. Серіал 2013 року і сьогодні є одним з найзапитаніших. Проте мало хто знає, що одну з основних ролей епічної саги, роль войовничої Лагерти грає канадська акторка, яка є етнічною українкою. В Голлівуді вона – Кетрін Вінник, в колі близьких друзів і родичів залишилася просто Катрусею Вінницькою.

Онука українського січового стрільця Катерина Вінницька встигла знятися у близько 20-ти успішних стрічках та серіалах виробництва "Paramount Pictures", серед них – "Кохання та інші ліки", "Доктор Хаус", "Кіллери" (з Ештоном Катчером у головній ролі), "Криміналісти: мислити як злочинець", та інші. Але головною стрічкою життя в активі талановитої українки поки що залишається "Вікінги".

У 2002 році Кетрін Вінник отримала премію "Найкраща актриса" на Нью-Йоркському міжнародному незалежному кіно та відео фестивалі ("Short Film Award" New York International Independent Film & Video Festival ) за роль у короткометражці "Daddy's Little Girl" ("Татова донечка").

Для фільму 2009 року "Cold Souls" ("Холодні душі") акторці запропонували зіграти роль росіянки Свєти. Дівчині потрібно було вивчити діалоги російською мовою.

Ось як Кетрін згадує про цей випадок у одному зі свої інтерв’ю для "Starpulse":

Коли надійшов сценарій, мені зателефонував агент та запитав чи я вмію розмовляти російською. Я відповіла ні, проте можу розмовляти українською. Більшість людей різниці не помітять, тому все буде нормально. Коли в місто приїхала режисер та кіносценарист стрічки Софі Бартез, я весь час розмовляла українською. Вона глянула на свого хлопця Андре та сказала: "Ми не розуміємо жодного твого слова. Ми розуміємо російську". Тому я таки була змушена записатись на 4-денний інтенсивний курс російської ….

У 2012 році Вінник отримала одну з головних ролей у фільмі "Чорні мітки" разом із славетним Куртом Расселом. Там вона зіграла подругу Рассела – українську танцівницю.

Того ж року Кетрін стала володаркою премії "Краща актриса" на кінофестивалі у Беверлі Хілз ("Best Female Performance" Beverly Hills Film Festival") за роль у фантастичній драмі "Children of the Air" ("Дитя повітря").

Кетрін Вінник - українка до мозку кісток. В дитинстві, до 8 рочків Катруся розмовляла виключно українською. У рідному Торонто займалася в "Пласті", щонеділі ходила в тамтешню українську школу імені Цьопи Паліїв та відвідувала греко-католицьку церкву. Згодом захопилася східними єдиноборствами, де досягла неабияких результатів, отримавши чорний пояс з карате і тхеквондо.

Але цим Вінник не обмежилася, вона започаткувала власну школу бойових мистецтв. На Чемпіонаті Канади з тхеквондо Кетрін завоювала срібло. Має ліцензію охоронця.

Пласт дає добрі знання. Я думаю, що зараз всі молоді українці повинні бути пластунами. Мої батьки завжди заохочували до участі у Пласті, тому що це було чудовим знаряддям для виховання та розвитку лідерських навичок. Цей досвід дав мені багато користі в дорослому житті. Перш за все, знадобився сильний дух української громади, у якій я зростала. Також скаутинг виховав у мені дисципліну, режим, робити ранкову руханку. Ці лідерські навички дозволили мені почати і вести мою власну школу бойових мистецтв тайквондо, - зазначає Катруся.

Батьки Кетрін є нащадками вихідців з України, обоє народилися у Німеччині, куди у 1940-ві роки їхні родини тікали від радянської влади. Незабаром родини з маленькими дітьми перебралися до Канади. Батьки матері Кетрін, Лесі, народилися в Галичині: бабуся — на Львівщині, а дідусь — на Тернопільщині. Мати Катерини, Леся Вінницька, є членкинею Управи Конґресу Українців Канади.

Предки батька Кетрін, Романа, походять зі Старого Самбора і Борислава. Дід Володимир Вінницький зголосився вступити до лав Січових Стрільців у 16-річному віці (приписав собі 2 роки, щоб записатися до війська). Прадід Катерини ― поручник 1-ї Запорізької дивізії Армії УНР. Після Другої світової війни доклав зусиль до створення організації колишніх Січових Стрільців у Канаді, в якій мав поважні позиції.

Своє ставлення до перетворень в  Україні та російської військової агресії Кетрін Вінник висловила так:

Я думаю, що Україна переживає дуже важливі часи. Дуже важливо, що українці тримаються один-одного, борючись за свободу та демократичні цінності. Сильно вболіваю за і підтримую її прагнення. Вірю, що це все зробить Україну сильнішою, і все завершиться тріумфом.

Друзі і колеги Вінник прекрасно знають про її походження. Це саме те, що робить її унікальною з-поміж інших у Голлівуді, а там не так багато акторів з корінням. В англомовній пресі постійно пишуть, що Кетрін Вінник – славна українка. Вона завжди згадує у різних інтерв'ю про своє особливе походження, ніколи не приховує зв'язків з Україною.

Я горджуся бути пластункою та мати українське коріння. Я вірю, що всі українці світу повинні, особливо зараз, триматися разом – для того, щоб розвивати державу. І щоб діти наших дітей теж були пластунами. І якщо моя роль акторки цьому якось може допомогти, то я завжди готова. СКОБ!

(СКОБ — гасло та привітання Пластунів, супроводжується потиском лівої руки, при офіційних заходах, пластуни вітаються піднесенням трьох пальців правої руки (Великий палець притримує на долоні зігнений мізинець). Літери гасла є першими літерами чотирьох слів, що характеризують пластунів: Cильний розумом та тілом; Красний душею; Обережний в замислах та планах; Бистрий у думці та справах - ред.)

Шанувальники таланту Кетрін Вінник, канадійки за паспортом, українки в душі, з нетерпінням чекають її нових акторських робіт.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська мама легендарного Тайсона: як емігрантка з Тернополя виховала легенду боксу
Люди
Українська мама легендарного Тайсона: як емігрантка з Тернополя виховала легенду боксу
Мало хто знає, що легендарного чемпіона з професійного боксу Майка Тайсона всиновила і виховала українка з Тернополя на ім'я Камілла Іващук...
31 серпня народився один із перших українських політичних емігрантів, священик УПЦ Агапій Гончаренко
Люди
31 серпня народився один із перших українських політичних емігрантів, священик УПЦ Агапій Гончаренко
Моя Ненька Україна і джерело козацтва, якоже фенікс, воскресне на добро людям, на вічну правду і волю - Агапій Гончаренко...
6 серпня народився відомий американський художник українського походження Енді Воргол
Люди
6 серпня народився відомий американський художник українського походження Енді Воргол
Енді Воргол – одна з найсуперечливіших осіб ХХ століття, художник, режисер, продюсер, гуру поп-арту та батько масової культури...
21 липня народився відомий український американський мистець Давид Бурлюк
Люди
21 липня народився відомий український американський мистець Давид Бурлюк
Давид Бурлюк - живописець, графік, художник театру, критик, поет. Один із засновників українського та загальноросійського футуризму...
16 липня народився відомий український письменник-емігрант Василь Барка
Люди
16 липня народився відомий український письменник-емігрант Василь Барка
Василь Барка – митець із когорти українських письменників Америки. Цього видатного письменника-модерніста, літературознавця та філософа двічі номінували на здобуття Нобелівської премії. Він один з перших заговорив про Голодомор на українських землях...