[]

Кавовий етикет. Який варіант напою кращий для здоров'я?

Кавовий етикет. Який варіант напою кращий для здоров'я?

Варіантів кави багато - є розчинна, є мелена, є в зернах. Іноді мимоволі можна заплутатися в цьому різноманітті. Також існують ще й питання про користь тих чи інших варіантів цього напою - що краще для організму: міцна мелена або легенька розчинна.

Любов людства до кави налічує чимало років - її плоди були відомі ще в 850 році. Але лише через кілька століть напій завоював безумовне обожнювання в світі і шалену популярність. У зернах кави є багато корисних речовин - в ній можна знайти калій, марганець, вітамін В5 і В2; її калорійність не висока - близько 2 ккал на 100 мл. Але при цьому суперечки про користь і шкоду даного міцного «енергетика» не вщухають.

За результатами ряду досліджень, кава сприяє зниженню ризиків розвитку діабету, є профілактикою серцево-судинних захворювань, здатна запобігти розвитку хвороби Паркінсона, знижує ризики ракових утворень. Але при цьому, одночасно вона може бути і досить небезпечною. Так, наприклад, кава може викликати у вагітних передчасні пологи, стати причиною загострень деяких захворювань. Звичайно ж, важливо не забувати і про норму - в перерахунку на чистий кофеїн 10 г речовини загрожують летальним фіналом.

Лікарі рекомендують вживати не більше 1-2 чашок кавового напою на день. При цьому є така порада, що каву треба запивати водою, щоб уникнути зневоднення, оскільки кава має певний сечогінний ефект. Який різновид кави може погіршити стан здоров'я людини? Яку обрати - мелену, розчинну чи інший вид кави, розповіла лікар-ендокринолог вищої категорії, Олена Мамонтова.

Мелена або розчинна?

Вважається, що мелена кава корисніша для організму, ніж розчинна, так як абсолютно натуральна і не містить хімічних добавок. У той же час якісна розчинна кава містить менше кофеїну в одній чашці (60-80 мг), ніж мелена (80-150 мг). До того ж, в меленій каві міститься речовина кафестол, яка підвищує рівень холестерину в крові. При виробництві розчинної кави кавові масла, що містять кафестол, видаляються, тому в розчинній каві вміст цієї речовини мінімальний. Таким чином, людям чутливим до кофеїну і які страждають від гіпертонії, краще вибрати розчинну каву. Тим більше, що сьогодні є величезна кількість варіантів - буквально на будь-який смак і колір.

Сублімовану каву виробляють за спеціальною технологією: спочатку кавові зерна подрібнюють до стану пилу, потім додають воду і заморожують. Після відокремлюють від рідини, а отримані кавові плитки знову подрібнюють. Сублімована кава не містить барвників, ароматизаторів та інших добавок, цей вид кави вважається більш корисним, ніж розчинний, але менш корисним, ніж мелений.

Спосіб варіння

Багато людей також задаються питанням: як корисніше варити напій - в турці або в кавомашині? Адже і останні бувають різного типу і виду: капсульні, ріжкові і т. д. Насправді, важливої ролі спосіб приготування не грає, оскільки властивості натуральної меленої кави не залежать від способу її приготування. Це скоріше стосується звичок і смаків людини.

Надлишок кофеїну

Важливо пам'ятати принцип: занадто добре - теж зле. Кофеїн підвищує рівень дофаміну, це дозволяє відчувати бадьорість і прилив сил. Помірне вживання кави покращує концентрацію, когнітивні здібності, стимулює витрату енергії, обмінні процеси і пригнічує апетит.

У той же час кофеїн є антагоністом аденозину - нуклеозида, поява значної кількості якого в організмі людини є ознакою втомлення і виснаження запасів енергії. Це означає, що у вживанні кави потрібно дотримуватися помірності. Розумна норма кофеїну 100-200 (300) мг на добу.

Кофеїн не генерує енергію, змушуючи наш організм витрачати «недоторканні запаси» і не відчувати при цьому втоми. Це допомагає на деякий час, але згодом людина потребує більше часу на відпочинок і відновлення сил. Крім того, поступово у кавоманів формується звикання і залежність, а зловживання кавою веде до зневоднення.

Нагадаємо також 2 головні техніки малювання на каві.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%