Катар, Кувейт, Оман та Бахрейн «з подачі» США готові передати Україні ЗРК NASAMS

Катар, Кувейт, Оман та Бахрейн «з подачі» США готові передати Україні ЗРК NASAMS

США почали переговори з країнами Близького Сходу про передачу Україні зенітних ракетних батарей NASAMS для забезпечення зенітного прикриття основних адміністративно-політичних та інфраструктурних об'єктів держави. У листопаді Пентагон повідомив, що відправив в Україну вісім ЗРК NASAMS, а президент США Джозеф Байден виділив черговий пакет військової допомоги на суму $400 млн. До нього були включені, окрім іншого, зенітні керовані ракети для ЗРК NASAMS, пише Defense News.

Сухопутні війська США уклали контракт з компанією RaytheonMissiles and Defense на суму $1,2 млрд на постачання ще шести ЗРК NASAMS для України. Контракт є частиною п'ятого пакету Ініціативи зі сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI) і включає навчання та матеріально-технічну підтримку Збройних сил України.

Компанія Raytheon (друга за обсягом виробництва озброєння та військової техніки корпорація у світі) у серпні виграла контракт на постачання зенітних ракетних батарей NASAMS для України у рамках третього пакету USAI. Новий договір є, по суті, продовженням раніше укладених домовленостей.

Перші дві батареї NASAMS, здатні здійснювати запуск удосконалених ракет середньої дальності AIM-120, були доставлені, розгорнуті і за заявами офіційних представників Пентагону, успішно продемонстрували ефективність ЗРК цього типу проти сучасних засобів повітряного нападу рф.

ЗРК NASAMS створено норвезькою оборонною компанією Kongsberg Defense & Aerospace у кооперації з корпорацією Raytheon. ЗРК у даний час використовуються для зенітного ракетного прикриття федерального округу Колумбія, США від можливих загроз з повітря, але в іншому NASAMS не використовуються в операціях і бойових діях Сухопутних військ США.

"Це перевірені на практиці системи, які внесуть істотні зміни в хід бойових дій", - сказав заступник міністра оборони США з питань закупівлі озброєння та військової техніки Вільям ЛаПланте.

На виробництво та постачання замовнику ЗРК NASAMS зазвичай йде 24 місяці, хоча Сухопутні війська ЗС США та американський оборонно-промисловий комплекс (ОПК) шукають способи скоротити цей термін.

«Ці зусилля ще раз ілюструють невідкладність, яку уряд США виявляє у своєму підході до придбання систем протиповітряної оборони для наших союзників та поповнення наших власних запасів озброєння та військової техніки», - заявили у Сухопутних військах (СВ) ЗС США. Ці слова наводить Defense News.

"Швидке укладання контракту з компанією Raytheon Missiles and Defense на суму до $1,2 млрд на постачання шести ЗРК NASAMS для України є ще одним прикладом здатності СВ ЗС США прискорити постачання критично важливих засобів ведення збройної боротьби через галузевих партнерів США нашим союзникам", - додав голова відділу постачання Сухопутних військ США Дуг Буш.

ЗРК NASAMS відповідно до контракту з фірмою Raytheon можуть бути передані Україні до 2025 року (йдеться про шість зенітних ракетних батарей у складі 72 пускових установок).

З цих причин США почали вести переговори з країнами Близького Сходу про передачу ЗРК NASAMS, раніше поставлених до цих монархій, для ЗСУ. Вашингтон обіцяє компенсувати такі поставки країнам Близького Сходу протягом півроку. Відповідні системи за допомогою військово-транспортної авіації США у короткий термін часу будуть перекинуті до східних районів Польщі, а потім й до України.

Повідомляється, що Катар, Кувейт та Оман уже готові передати Україні ЗРК NASAMS.

У цьому випадку вони очікують від США "цікавих пропозицій" щодо поставки до своїх країн перспективного озброєння та військової техніки, зокрема, ЗРС великої дальності, винищувачів, вертольотів та основних танків. У зв'язку з цим жодних заперечень пропозиціям США від країн регіону не було.

Цілком можливо, що окрім NASAMS Оман може відправити в Україну ЗРПК «Панцир-С1Е», Катар – ЗРК «Роланд». Бахрейн також може підключитися до передачі ЗРК MIM-23 «Хок» та «Кроталь» ППО України.

Для захисту енергетичної інфраструктури Україна запросила у заходних партнерів комплексну систему протиповітряної та нестратегічної протиракетної оборони.

Майбутня система ППО складатиметься з зенітних ракетних комплексів та систем ближньої дії, малої дальності, ЗРК середньої та великої дальності, які всі разом мають ефективно нейтралізувати загрози з боку російської пілотованої авіації та крилатих ракет усіх видів базування.

Наразі Збройні сили України в основному використовують зенітні ракетні комплекси та системи радянського виробництва. На додаток до ЗРК NASAMS Україна також запросила і вже отримує ЗРК Hawk часів холодної війни, який вважається все ще ефективною системою і дозволяє вирішувати більшість завдань, що виникають під час відбиття ударів засобів повітряного нападу, які нині використовуються у збройному конфлікті.

На розгортання в Україні комплексної системи нестратегічної протиракетної оборони, безумовно, буде потрібний досить тривалий час. Але процес уже запущено. Усе питання нині полягає лише у термінах реалізації оголошеної програми.

Український Дощ писав раніше, що агресор повинен зазнавати не лише санкційних ударів, але й воєнних. Далекобійною зброєю.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Світ
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Араб відкрив вогонь по людях, коли вони виходили з синагоги «Атерет Авраам» після вечірньої п'ятничної молитви...
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
Світ
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
У Лондоні чоловіка затиснуло під висувним громадським туалетом. Він помер...
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Світ
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Із 5500 супутників, які зараз перебувають на орбіті, майже 10% — це військові супутники, «але серед інших багато хто має подвійне призначення...
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Світ
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Варіант суду безпосередньо в Україні підтримує ФРН, яка не впевнена, що створення спеціального трибуналу отримає при голосуванні в ООН необхідну підтримку країн-членів ...
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
Світ
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
У Баку поклали відповідальність на Тегеран за невиконання зобов'язань Віденської конвенції з питань охорони дипломатичних представництв...