[]

Какао захищає серце і судини від стресу, - учені

Какао захищає серце і судини від стресу, - учені

Дослідники з Бірмінгемського університету вивчили вплив флаванолів, які містяться у какао,  на стан серцево-судинної системи, яка підпала під вплив стресу.

Наутральні антиоксиданти флаваноли є не тільки в какао, але і в чаї, фруктах, овочах, червоному вині. У минулі роки команда бірмінгемських вчених підтвердила позитивний вплив флаванолів на розумові здібності.

Згідно з результатами нової наукової роботи, споживання флаванолів знижує ризик виникнення серцевих хвороб, інсульту, тромбозу під впливом стресу.

Розалінд Бейнхем, одна з авторів дослідження, задіяла в експерименті здорових чоловіків, які мали виконати восьмихвилинне завдання, пов'язане з розумовою напругою. За 90 хвилин до цього одній групі учасників запропонували випити какао з високим вмістом флаванола, а іншій - плацебо.

Дослідники виміряли кровотік і серцево-судинну активність у всіх чоловіків до виконання завдання - стресу. А також під час власне стресу. Через півтори години після нього вчені оцінили роботу кровоносних судин. Було виявлено, що у тих учасників, які випили какао, функції судин практично не порушені. Дослідники зробили висновок, що флаваноли покращують кровотік під час стресу.

Щоденна доза флаванолів може бути досягнута за рахунок вживання і інших продуктів. Так вважає доктор Катаріна Рендейро, провідний автор дослідження. Вона також зазначила, що результати роботи є надзвичайно важливими для людей, найбільш уразливих до стресу.

Раніше Український Дощ розповідав про поживні властивості шпинату, супергероя і маст-хева практично в кожній дієті.

[]
Теги
Схожi
Чорнослив: повелитель травлення та зміцнювач кісток
Здоров'я
Чорнослив: повелитель травлення та зміцнювач кісток
Вживання десяти-дванадцяти чорносливин в день гарантує збільшення мінеральної щільності кісток...
Суперсила йогуртів, про яку ми не знали
Здоров'я
Суперсила йогуртів, про яку ми не знали
Виявлені в йогурті і кефірі молекули пробіотиків борються з наслідками захворювання нового небезпечного штаму Covid-19...
Як потрібно їсти рис, щоб при цьому ще й худнути? ⁣⁣
Здоров'я
Як потрібно їсти рис, щоб при цьому ще й худнути? ⁣⁣
Бажаючі схуднути часто запитують дієтологів, чи можна Їсти рис при схудненні Виявляється можна, але треба врахуваті деякі нюанси...
Метод «кавового сну». Як він працює?
Здоров'я
Метод «кавового сну». Як він працює?
Здається, що кава і сон - речі несумісні. Але вчені з'ясували зворотне...
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще  п'ять унікальних властивостей
Здоров'я
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще п'ять унікальних властивостей
Колись корицю прирівнювали по цінності до золота: за 1 унцію прянощі давали стільки ж дорогоцінного металу. Часи змінилися, але дивовижні властивості кориці як і раніше актуальні...