Кабінет міністрів звільнив Юрія Вітренка з посади голови НАК «Нафтогаз України»

Кабмін прийняв рішення звільнити голову НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка з посади, на якій він пропрацював півтора року. Вітренко, який сам подав у відставку, очолюватиме НАК до 3 листопада.
"Кабінет міністрів України своїм рішенням від 01 листопада 2022 року задовольнив заяву голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка про звільнення, - йдеться у повідомленні компанії.
"Більш детальну комунікацію з цього питання" буде надано в останній робочий день Вітренка на посаді голови "Нафтогазу", сказано у повідомленні.
За законною процедурою Вітренка мала б звільняти наглядова рада "Нафтогазу", однак за її відсутності це зробив уряд, який тимчасово виконує функції наглядової ради.
Після початку повномасштабної агресії росії проти України НАК під керівництвом Вітренка зіткнулася з серйозними викликами - треба було підготуватися до зими та зробити запаси газу.
Крім того, у липні "Нафтогаз" вимушений був оголосити дефолт після того, як уряд не дозволив компанії здійснити планові виплати власникам єврооблігацій.
Раніше, як комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко відповідав за газові суди з росією. Вони завершилися перемогою України у Стокгольмському арбітражі та майже трьома мільярдами доларів компенсації від російського енергетичного гіганта.
Пізніше Вітренко пішов з "Нафтогазу" через конфлікт з тодішнім очільником НАК Андрієм Коболєвим. У квітні 2021 року Вітренко очолив "Нафтогаз" замість Коболєва.
Український Дощ писав раніше, що Європа підготувалася до зимового сезону без російського газу - The Wall Street Journal.