[]

Їзда за містом з 1 жовтня: вимоги ПДР і покарання

Їзда за містом з 1 жовтня: вимоги ПДР і покарання

З 1 жовтня до 1 травня автомобілісти мають вмикати ближнє світло фар за межами населених пунктів у денний час доби. За порушення цього правила поліція нерідко виписує штраф, хоча насправді таке покарання дуже суперечливе.

Дійсно, зігідно з п. 9.8. ПДР України з 01 жовтня до 01 травня водії всіх механічних транспортних засобів за межами населених пунктів мають вмикати денні ходові вогні, а у разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто і вночі, і вдень.

Деякі водії часто не хочуть виконувати це правило, хоча велика частина все ж просто забувають про нього. У такому разі поліцейські часто притягують водіїв до адміністративної відповідальності за порушення п. 9.8. ПДР України за ч. 2 ст. 122 КУпАП та застосовують санкцію за таке порушення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. Однак у цьому разі дії правоохоронців є неправомірними через неправильне тлумачення ПДР і застосування норм КУпАП.

Так, ч. 2 ст. 122 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил використання зовнішніми світловими приладами, однак вона настає тільки тоді, коли водії їдуть без увімкнення фар у темний час доби або в умовах недостатньої видимості. До цього їх чітко зобов'язує інший пункт ПДР – 19. Крім того, та сама стаття передбачає покарання за порушення правил користування попереджувальними сигналами у процесі початку руху чи зміні його напрямку, а ось про покарання за неввімкнення приладів під час руху – нічого не говориться.

Водночас ввімкнення ближнього світла фар у світлу пору доби є попереджувальним сигналом саме під час руху (п. 9.1 (г) ПДР).

Отже, штрафу за неввімкнення фари за містом у денний час доби не існує. За порушення цього правила є тільки попередження.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Як змінити ім'я, прізвище, по-батькові?
Право
Як змінити ім'я, прізвище, по-батькові?
Відповідно до українського законодавства, починаючи з 16 років, кожен громадянин при бажанні може змінити своє ім'я, прізвище і по-батькові...
Доступ до е-декларацій відновлено
Право
Доступ до е-декларацій відновлено
Кабінет міністрів оприлюднив розпорядження, яким доручає Національному агентству із запобігання корупції відновити публічний доступ до реєстру декларацій посадовців...
СБУ викрила мережу call-центрів, що обкрадала банківські рахунки українців
Право
СБУ викрила мережу call-центрів, що обкрадала банківські рахунки українців
Кіберфахівці Служби безпеки України блокували у Вінниці діяльність двох нелегальних call-центрів...
Справа бракованих бронежилетів: ДБР завершило  розслідування
Право
Справа бракованих бронежилетів: ДБР завершило розслідування
Завершено розслідування справи щодо бронежилетів для ЗСУ...
Суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
Право
Суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування...