[]

Інженер Київського метрополітену наводив російські ракети на столицю

Інженер Київського метрополітену наводив російські ракети на столицю

Служба безпеки України заявила про нейтралізацію агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Києві та Харківській області. За даними СБУ, зловмисники шпигували за розташуванням українських військових і коригували російські ракетні та дронові удари. Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри

Про це СБУ повідомила у суботу, 18 січня.

Зазначається, що резидента мережі, який працював інженером у комунальному підприємстві Київський метрополітен, було завербовано ще у 2015 році під час його перебування в Москві. Особу його російського куратора встановили кіберфахівці СБУ.

Так, посадовця перевели у "режим очікування" і залучили до виконання так званих завдань після початку повномасштабної війни через повідомлення у месенджері. Він одразу отримав вказівку на створення агентурної мережі. 

За даними слідства, завданням цього угруповання був збір інформації про місця базування і маршрути пересування українських військ та їхніх вантажів, а також наведення по них ракетних і дронових ударів рф.

До роботи на ворога резидент залучив своїх знайомих: харків’янина, який після мобілізації залишив військову частину, а до цього 10 років працював на Укрзалізниці, та водія міжнародних автоперевезень. Завданням дезертира було відстежувати рух військових ешелонів ЗСУ, а водія - під виглядом робочих поїздок зливати координати блокпостів та підрозділів Сил оборони.

Крім того, до діяльності агентурної групи були залучені рідний брат і мати фігуранта. Керівник агентурної групи отримував від поплічників потрібні геолокації, узагальнював їх та передавав своєму російському куратору.

У Службі безпеки встановили, що резидент особисто наводив ракетні удари по Києву, що підтверджується його перехопленими розмовами, під час яких той вихвалявся, що росіяни завдали удару по столиці України по його координатах.

СБУ

"Я задоволений. Мало, звісно, але я задоволений, як слон. Це моя робота... Ще у чотири місця прилетіло, два з яких - це моя заслуга", - сказав в одній з телефонних розмов затриманий. 

СБУ

Також він розповідав знайомим, як хоче катувати українців:

"Як на мене, всіх "на нуль", одного - в полон. Тільки так. Перед його очима, припустимо, декільком людям перерізали горло. Ну щоб він налаштувався, щоб розумів, що розмова буде серйозною. Потім підходить людина з секатором, відрізає мізинець. Береться за наступний палець і починає, дивлячись в очі, серйозно з ним розмовляти, питання ставити. Без жалості, віриш?"

СБУ

Інженера Київського метрополітену затримали у столиці, а його поплічника, агента-дезертира, - одночасно у Харкові.

Під час обшуків у фігурантів вилучили мобільні телефони із доказами роботи на Росію, а також знайшли вогнепальну зброю, яку вже передано на експертизу.

СБУ

Слідчі повідомили двом затриманим та двом родичам керівника ворожого осередку про підозру у державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, та виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників.

Затримані перебувають під вартою. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру третьому учаснику групи – водію міжнародних рейсів, який переховується за кордоном. Фігурантам загрожує від 8 років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Український Дощ писав раніше, що 15 років тюрми отримала ексвійськова за шпигунство в Миколаєві для ГРУ рф

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У справі про хабарництво ВАКС заарештував посадовця СБУ
Право
У справі про хабарництво ВАКС заарештував посадовця СБУ
ВАКС обрав запобіжний захід заступнику начальника управління СБУ в Рівненській області...
Жорстоке вбивство на Балі: Інтерпол оголосив у розшук 5 підозрюваних, три з них - українці
Право
Жорстоке вбивство на Балі: Інтерпол оголосив у розшук 5 підозрюваних, три з них - українці
У Львові на 60 днів взяли під варту військового, який погрожуючи пістолетом, звільнив брата від ТЦК
Право
У Львові на 60 днів взяли під варту військового, який погрожуючи пістолетом, звільнив брата від ТЦК
У Львові суд постановив взяти на 60 днів під варту військовослужбовця ...
Під час перевірки документів переламав 56-річному чоловікові плече: судитимуть працівника ТЦК
Право
Під час перевірки документів переламав 56-річному чоловікові плече: судитимуть працівника ТЦК
На Львівщині ДБР завершило досудове розслідування щодо військовослужбовця...
У Києві затримали іноземця, який готував подвійний вибух на замовлення рф
Право
У Києві затримали іноземця, який готував подвійний вибух на замовлення рф
Служба безпеки затримала іноземця, різноробочого з Південного Кавказу...