Інспекція в районі «тиші» скасовується через нові вимоги РФ і ОРДО

Інспекція в районі «тиші» скасовується через нові вимоги РФ і ОРДО

Інспекція позицій Збройних сил в районі селища Шуми за участю представників ОБСЄ 10 вересня не відбудеться. Щодо цієї новини було зроблено 2 заяви - повідомлення на сайті Президента України та оприлюднений лист представника України в ТКГ Леоніда Кравчука до ОБСЄ.

Сайт офісу Президента коментує це рішення наступним чином:

"Як ми й передбачали, представники незаконних збройних формувань в ОРДЛО не очікували конструктивної позиції України. Віра у власну пропаганду та відірваність від реальності заважає їм адекватно оцінювати події, що відбуваються. Станом на ранок сьогоднішнього дня отримали від них низку вимог, що суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника. Саме тому погодженого в межах безпекової підгрупи ТКГ виключно «одноразового інспектування» виключно однієї точки не відбудеться. У зв’язку з постійною зміною запитів російської сторони."

Далі ОП констатує, що представники незаконних збройних формувань демонструють наявність у них зовсім іншої мети, а саме – піару замість миру. Офіс Президента підкреслив що українська сторона з доброї волі погодилася на те, щоб представник ОБСЄ в присутності представників сторін на лінії розмежування зафіксував факт відсутності будь-яких порушень з боку України.

"Запропонований формат передбачав технічний характер таких дій, а саме: у цивільному одязі, без одіозних представників. Суто технічна процедура. Однак на сьогодні це неможливо з об’єктивних причин. Ключова з яких – відсутність порушень з нашого боку. Карантинні обмеження також впливають на деталі того, як могло б відбутися інспектування в районі Шумів." - йдеться в заяві.

Лист представника України в ТКГ Леоніда Кравчука до ОБСЄ біль ясно пояснює, чому спільна перевірка скасовується на прохання української сторони.  Ранком 10 вересня з'ясувалося, що російська сторона і запрошені з ОРДО представники висунули нові вимоги, які не обговорювалися в ході позачергової відеоконференції Тристоронньої контактної групи 9 вересня, зокрема:

- відвідування нових точок;

- здійснення фото- та відеофіксації;

- підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги "грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості".

У зв'язку з цим представник України в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

В ОП так прокоментували ситуацію:

"Представники терористичних організацій "ДНР", "ЛНР" сиділи у складі СЦКК ще з 2014 року. Їх участь у перемовинах визначена Мінськими домовленостями, підписаними ще Порошенком, нині вони присутні у ТКГ. Хоча не мають юридичної сили. Україна не проводить діалогу з терористами, саме тому президент України напряму говорить з президентом РФ. Вже за столом переговорів може бути тільки Росія, яка і є агресором. Але з цим надбанням, підписаним Петром Порошенком, щось треба робити. Згадаймо, що 2015 року за результатами переговорів лідерів НФ, під Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей стояли підписи терористів Захарченка та Плотницького. Порошенко вміло забув про ці рішення, з якими нинішній владі щось треба робити. І нині розгойдує суспільство маніпуляціями. І це лише один приклад. Нині Офіс президента шукає грамотних юридичних рішень, аби закінчити цю війну і зберегти суверенітет та територіальну цілісність України. Хоча попередня влада зробила все, аби дорога до миру була надскладною".

Передісторія: 9 вересня учасники Тристоронньої контактної групи домовилися про спільну інспекцію в районі селища Шуми за участю представника-координатора від ОБСЄ.

Необхідність такої інспекції викликана тим, що ватажок бойовиків ОРДО Денис Пушилін звинуватив Україну в нібито порушенні режиму припинення вогню в районі Шумів. Через це Пушилін пообіцяв обстріляти українські позиції.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Посади та списки «Слуги народу» продавали, – нардеп Юнаков
Політика
Посади та списки «Слуги народу» продавали, – нардеп Юнаков
Нардеп монобільшості заявив, що на місцевих виборах продавали посади на глав міст і списки партії «Слуга народу»....
У «Слузі народу» заявили про розкол і необхідність перезавантаження
Політика
У «Слузі народу» заявили про розкол і необхідність перезавантаження
Парламентська фракція «Слуга народу» зібралася обговорити внутрішньопартійні конфлікти...
У Румунії мером міста обрали небіжчика - кандидат помер за 10 днів до виборів
Політика
У Румунії мером міста обрали небіжчика - кандидат помер за 10 днів до виборів
Мером румунського міста Девеселу обрали колишнього градоначальника, який помер за 10 днів до виборів від коронавірусу...
Чоловік глави виборчкому з'їв заяву кандидата в мери Василькова, - Мосійчук
Політика
Чоловік глави виборчкому з'їв заяву кандидата в мери Василькова, - Мосійчук
«Відбуваються дикі речі, коли одні кандидати пожирають документи інших», - говорить Ігор Мосійчук, який і надав інциденту розголосу...
По-нашому це шок: Тищенко заявив, що увійшов в ТКГ по Донбасу
Політика
По-нашому це шок: Тищенко заявив, що увійшов в ТКГ по Донбасу
Слуга народу Микола Тищенко заявив, що увійшов до ініціативної групи із перезавантаження Тристоронньої контактної групи...