Україна дозволила терористам оглянути позиції ЗСУ, але «зради» нема

Україна дозволила терористам оглянути позиції ЗСУ, але «зради» нема

Очільник української делегації на перемовинах Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кравчук підтвердив участь бойовиків так званої «ДНР» в інспектуванні позицій українських військових на Донбасі. Він, утім, вважає, що це не означає визнання незаконних утворень Києвом.

Про це Кравчук заявив в етері «ТСН». 

Він нагадав, що на засіданні ТКГ 9 вересня у зв’язку із загостренням на Донбасі сторони ухвалили рішення про «спільне інспектування». І перерахував його учасників:

«Це представники від ОРДО Донецької області, українська сторона в межах СЦКК і… координатора від ОБСЄ пані Хайді Грау».

Цю ж новину оприлюднив і сайт Офісу президента. з коментарем, що "«сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами."

На думку Кравчука, «спільне інспектування» відбуватиметься так:

«Вони зберуться там завтра, о другій годині дня, і подивляться: хто каже правду, а хто каже неправду. Щоб на цьому поставити крапку».

На питання, чи не є таке «спільне інспектування» визнанням Україною «ДНР» як суб’єкта, очільник української делегації в Мінську сказав:

«Нічого ми не робимо, бо там є представник пані Грау від ОБСЄ».

Певно, Кравчук так творчо перефразував офіційну позицію Офісу президента, висловлену кількома годинам раніше. Там зазначається, що юридично інспекцію проводитиме саме ОБСЄ, а не українська сторона чи бойовики «ДНР». А тому про визнання останніх не йдеться.

Що це за інспектування? 

Із погроз так званого керівника псевдореспубліки «ДНР» Дениса Пушиліна прозвучало, що він побачив порушення перемир'я, укладеного наприкінці липня. Крім Пушиліна такого порушення не бачив ніхто, включно з представниками ОБСЄ. Терорист Пушилін заявив про намір  обстріляти позиції українських військових.

Щоправда, ці свої погрози Пушилін постійно відтерміновував, посилаючись на можливість урегулювати все через перемовини в Мінську. 9 вересня під час засідання ТКГ саме це врегулювання і було досягнуте: «ДНР» відрапортувала про допуск своїх представників для інспектування позицій українських військових, щодо яких вона висувала претензії.

До речі, з боку так званої «ДНР» на «спільне інспектування» приїде так званий «генерал-майор» Руслан Якубов (Вахітов). Його офіційна посада — голова представництва «ДНР» у СЦКК, що є юридично нікчемним, адже у Центрі просто не може бути будь-кого, окрім представників української та російської сторони.

У Якубова-Вахітова — відставного російського офіцера — кар'єра стрімко пішла вгору після початку агресії РФ на Донбасі. Він не лише дослужився до звання так званого «генерал-майора», а ще й займався встановленням контактів бойовиків із ОБСЄ.

А яка взагалі ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Донедавна головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення.

Обстріл назвали у Зеленського «поодинокою провокацією». Потім бойовики обстріляли знов, тоді загинув один військовий.

За час так званого всеосяжного перемир'я спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1000 порушень режиму тиші.

Раніше Український Дощ писав, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія підвищує обстрілами на Донбасі ставки перед зустріччю у нормандському форматі.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У нардепа Дубинського конфлікт з Офісом президента?
Політика
У нардепа Дубинського конфлікт з Офісом президента?
У нардепа Олександра Дубинського виник конфлікт з Офісом Президента через борди кандидатів партії Слуги...
Посади та списки «Слуги народу» продавали, – нардеп Юнаков
Політика
Посади та списки «Слуги народу» продавали, – нардеп Юнаков
Нардеп монобільшості заявив, що на місцевих виборах продавали посади на глав міст і списки партії «Слуга народу»....
У «Слузі народу» заявили про розкол і необхідність перезавантаження
Політика
У «Слузі народу» заявили про розкол і необхідність перезавантаження
Парламентська фракція «Слуга народу» зібралася обговорити внутрішньопартійні конфлікти...
У Румунії мером міста обрали небіжчика - кандидат помер за 10 днів до виборів
Політика
У Румунії мером міста обрали небіжчика - кандидат помер за 10 днів до виборів
Мером румунського міста Девеселу обрали колишнього градоначальника, який помер за 10 днів до виборів від коронавірусу...
Чоловік глави виборчкому з'їв заяву кандидата в мери Василькова, - Мосійчук
Політика
Чоловік глави виборчкому з'їв заяву кандидата в мери Василькова, - Мосійчук
«Відбуваються дикі речі, коли одні кандидати пожирають документи інших», - говорить Ігор Мосійчук, який і надав інциденту розголосу...