[]

Індійський стартап робить веганську шкіру з квітів, залишених в храмах

Індійський стартап робить веганську шкіру з квітів, залишених в храмах

Інноваційний матеріал, Fleather являє собою новий вид штучної шкіри, яка забезпечить стійку альтернативу матеріалам на основі пластику. Fleather вже привернула увагу модних люксових брендів і ООН.

Компанія Kanpur Flowercycling Pvt Ltd колишнього інженера з автоматизації Анкіта Агарвала і вченого Саума Шрівастава спочатку займалася виробництвом пахощів з квітів, залишених в храмах і мечетях. Одного разу вони помітили «щільний, волокнистий» матеріал, що росте з невикористаних квіткових волокон.

«І за текстурою це нагадувало шкіру з точки зору пружності, міцності, розтягнення й інших характеристик. Так почалося дослідження», - сказав Шрівастава журналу Verve.

Компанія збирає близько 2,7 тонн квітів в Канпурі щодня. Відходи, що не розкладаються, такі як пластик і нитка, відсіюються, після чого залишаються тільки квіти. Потім вони сортуються за видами, такими як троянда, могра і календула. Після сортування квіти розбиваються руками на пелюстки. Зелена частина, що залишилася, використовується для вермикомпостування. А пелюстки використовуються для виготовлення шкіри.

Від квіткових пелюсток до веганської шкіри

На фабриці готується спеціальний екстракт - «поживний субстрат на основі квітів».

"Потім у нас є консорціум організмів, що росте над цим поживним субстратом. Протягом 3 тижнів формується Fleather", - пояснив Шрівастава.

Агарвал порівняв процес перетворення квіткових пелюсток на веганську шкіру з «приготуванням сиру». Як і натуральна шкіра, сировина є універсальною. Її можна використовувати для виготовлення «сумок, взуття, одягу і будь-яких інших товарів». У 2019 Fleather отримала премію ООН за сталий розвиток і привернула увагу індустрії моди.

Компанія вже має угоди з трьома італійськими брендами класу люкс. Всі вони розробляють лінійки, які будуть запущені на міжнародному рівні.

В цьому році організація «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA) в Індії також вручила Kanpur Flowercycling нагороду за кращу інновацію в світі моди.

«Корів та інших тварин, які вирощуються для виробництва шкіри в Індії, часто поміщають в настільки переповнені вантажівки, що багато з них отримують травми або гинуть ще на шляху до бійні. Виробництво шкіри також відповідальне за величезну кількість забруднень; і шкіряні заводи Канпура особливо відомі своїми викидами токсичних речовин прямо в Ганг», - сказав Сачін Бангера, директор по зв'язках зі знаменитостями і громадськістю, PETA India.

Kanpur Flowercycling показує, що шкіра може бути створена без шкоди для тварин або навколишньому середовищу. Компанія також надає місцевим жінкам роботу.

«В даний час на повній ставці у нас працює 70 навчених нами жінок з маргіналізованих спільнот. Ми надаємо медичну страховку і всі необхідні пільги відповідно до трудового законодавства. У нас навіть є автобусне сполучення, щоб у працівників не було проблем з пересуванням з різних частин Канпура.

Серед останніх інновацій у світі виробництва стійкої веганської шкіри - шкіра з відходів винного виробництва, шкіра з кактусів і яблучної шкірки.

Нагадаємо також, що культова співачка Rihanna також випустила ультра-трендову капсулу з веганської шкіри.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Найбільша в світі ювелірна компанія Pandora повністю перейде на перероблене золото і срібло
Бізнес
Найбільша в світі ювелірна компанія Pandora повністю перейде на перероблене золото і срібло
«Бізнес повинен реагувати на кліматичну кризу і виснаження природних ресурсів» - заявив гендиректор компанії Александр Лачік....
Nissan скорочує виробництво і закриває заводи
Бізнес
Nissan скорочує виробництво і закриває заводи
Nissan оголосив про намір закрити заводи в Іспанії та Індонезії, а також про вихід з південнокорейського ринку і про відмову від бренду Datsun в Росії. ...
Microsoft замінить журналістів на роботів
Бізнес
Microsoft замінить журналістів на роботів
Корпорація Microsoft збирається замінити десятки журналістів, які працюють на порталі корпорації MSN, на роботів....
В IKEA пояснили, чому в Україні ціни на товари вищі, ніж в інших країнах
Бізнес
В IKEA пояснили, чому в Україні ціни на товари вищі, ніж в інших країнах
Кінцеві ціни на товари, запропоновані у IKEA в Україні, зумовлені обсягами, імпортними митами, коливаннями валюти, транспортними витратами та іншим...
Німецький автогігант вкладе кошти в найбільший ринок електромобілів
Бізнес
Німецький автогігант вкладе кошти в найбільший ринок електромобілів
Німецька корпорація Volkswagen інвестує в китайський ринок електромобілів, який визнаний найбільшим у світі. Обсяг інвестицій складе понад два мільярди євро, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung....