Екоактивістка Грета Тунберг - донька зірки Євробачення

Екоактивістка Грета Тунберг - донька зірки Євробачення

16-річна екоактивістка зі Швеції Грета Тунберг, яка опинилася під пильною увагою світу завдяки своїй яскравій промові на Генеральній асамблеї ООН, виявилася не зовсім звичайним підлітком.

Вона є донькою популярної шведської співачки Малени Ернман, однієї з найяскравіших учасниць пісенного конкурсу Євробачення 2009 року, який, до слова, проходив у Москві.

Після виступу в ООН, а також зустрічі з Папою Римським та екс-президентом США Бараком Обамою, екоактивістка зі Швеції стала номінантом Нобелівської премії миру і найбільш обговорюваним підлітком у світі – її цитують світові ЗМІ та обговорюють високопоставлені політики.

У серпні 2018 року 16 річна Грета Тунберг прийшла під будівлю парламенту Швеції з плакатом "Я роблю це, тому що дорослим плювати на моє майбутнє". На плакаті дівчина описала факти щодо зміни клімату, які, на її думку, має знати кожен.

Ідею протестного руху підхопили інші учні, після чого до руху Climate Strike приєдналися школярі з усієї Європи. Під час першої акції протесту школярку хотіли забрати в поліцію, оскільки протести перед будівлею парламенту заборонені. Грета продовжувала виходити на площу аж до початку вересня, після чого про неї заговорили у світових ЗМІ.

Спочатку Грету запросили виступити на "Марші за клімат", який відбувався у вересні у багатьох містах по всьому світу.

Далі був виступ у межах TED – глобальної платформи, яка об'єднує найвпливовіших і найцікавіших спікерів по всьому світу. Там вона розповіла, що в 11 років серйозно захворіла: лікарі діагностували у неї депресію, дівчинка перестала їсти і розмовляти.

За її словами, за два місяці вона втратила 10 кілограмів, і тільки після цього лікарі виявили, що у Грети – синдром Аспергера, а також обсесивно-компульсивний розлад і селективний мутизм.

Синдром Аспергера – вроджений і невиліковний розлад психіки, одна з форм аутизму, яке впливає на комунікативні навички людини. Дитина зі селективним мутизмом може, наприклад, чудово спілкуватися в колі сім'ї, але не розмовляти у школі.

У грудні 2018 року Грета отримала запрошення приєднатися до конференції з питань клімату ООН, яка відкрилася у Польщі. Тунберг виступила на пленарній сесії конференції з питань клімату, серед учасників якої був генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

У своєму виступі вона звинуватила політиків у тому, що вони жертвують майбутнім власних дітей заради своїх політичних і фінансових інтересів, і назвала їхню поведінку незрілою в усьому, що стосується питань, пов'язаних із охороною довкілля і розвитком так званої зеленої економіки.

Згодом вона виступила на форумі у Давосі у січні 2019 року, при цьому дівчина відмовилася від розміщення в готелі і вважала за краще ночувати у наметі, встановленому неподалік від швейцарського курорту. Основні тези її виступів залишаються незмінними:

  • переломити ситуацію можна тільки в разі, якщо для цього будуть зроблені реальні зусилля;

  • винуватцями зміни клімату є не стільки все людство загалом, скільки конкретні люди і компанії, які найчастіше усвідомлюють наслідки своїх рішень;

  • часу на те, щоб виправити ситуацію, у людства залишається все менше;

  • розплачуватися за зволікання належить молодому поколінню.

    Батьки Грети стверджують, що спочатку не схвалювали рішення дочки, проте згодом поступилися її вимогам – мати Грети, оперна співачка, погодилася відмовитися від авіаційних перельотів, незважаючи на те, що таке рішення може відбитися на її кар'єрі, а батько, актор і письменник Сванте Тунберг, став вегетаріанцем.

    Про рішення висунути Грету Тунберг на Нобелівську премію миру стало відомо 14 березня. З такою ініціативою виступили відразу кілька шведських політиків – Фредді Овстегаард, Єнс Хольм і Хокан Свеннелінг.За правилами премії миру, встановленими самим Альфредом Нобелем, нагорода присуджується "особі, яка домоглася найбільших успіхів або зробила більше за інших у справі згуртування народів і скорочення чисельності армій, а також за проведення мирних конгресів і привертання до них уваги".

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Землетрус в Індонезії: десятки загиблих, сотні постраждалих, тисячі біженців
Екологія
Землетрус в Індонезії: десятки загиблих, сотні постраждалих, тисячі біженців
За даними Геологічної служби США, магнітуда землетрусу становила 5,6. Його епіцентр був розташований у місті Чіанджур у західній частині острова, на глибині 10 км...
Учасники конференції ООН з клімату не можуть домовитися про заходи боротьби з потеплінням
Екологія
Учасники конференції ООН з клімату не можуть домовитися про заходи боротьби з потеплінням
Делегації ЄС висловила переконання у можливості завершення конференції взагалі «без угоди, ніж з поганим її текстом»...
Генсек ООН попередив: близька точка неповернення у процесі зміни клімату
Екологія
Генсек ООН попередив: близька точка неповернення у процесі зміни клімату
Антоніу Гутерріш сказав: «Ми на шляху у кліматичне пекло, і тримаємо ногу на акселераторі»...
Найсильніша за 40 років посуха в Кенії вбила сотні слонів, зебр та інших диких тварин
Екологія
Найсильніша за 40 років посуха в Кенії вбила сотні слонів, зебр та інших диких тварин
Кенія — економічний двигун Східної Африки та популярний туристичний напрямок зокрема через свою багату фауну...
Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату
Екологія
Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату
Гутерріш закликав повернути надію у розколотий світ та подвоїти зусилля у боротьбі з кліматичною кризою. Він назвав нинішню ситуацію у світі «катастрофічною»...