[]

Гастрономічні вподобання українців: від сходу до заходу і від півдня до півночі країни

Гастрономічні вподобання українців: від сходу до заходу і від півдня до півночі країни

Чим пригощають на заході, якими стравами пишаються на півдні, чим здивують на сході, а що подадуть до столу на півночі та у центрі родючої Матінки-України? Українці здавна відомі як гостинний та привітний народ, який нагодує гостей так, щоб пригощання залишились у їх пам'яті надовго. Про те, чим пригощають українці - у інфографіці "Гастрономічна карта України".

 

Північ України

Ця місцевість славиться щедрими урожаями картоплі, що не могло не вплинути на раціон місцевої кухні. Коронна страва Полісся - деруни або ж, як називають їх часто місцеві, драники. На Чернігівщині майстерно готують  печеню в горщиках із картоплі, квашеної капусти та м'яса. А на десерт пригощають пиріжками з калиною, так як регіон багатий на ягоди. На Сумщині також полюбляють печеню, але тут із картоплею закладається і м'ясо, і печінка. Борщ готують тут зі свининою та на буряковому квасі. Візитівкою Києва протягом багатьох років залишається знаменита котлета по-київськи.

Південь України

Край, де Дніпро впадає у Чорне море, в народі називають краєм рибалок, тож не дивно, що різноманіття рибних страв там вражає. Бички на Півдні подають не  лише в'яленими до пива, в Одесі з них готують биточки: тісто змішується з подрібненою рибою і смажиться на олії. Набагато складніше приготувати рибу-фіш: потрібно акуратно зняти шкірку, почистити від кісток, подрібнити, нафарширувати та запекти. На Миколаївщині варяють юшку із томатним соком та консервують рибу із додаванням томату.  Херсон славиться своїми овочами, особливо баклажанами. Тут їх і смажать, і консервують і навіть роблять ікру. Крим славиться лагманом і долмою: локшиною зі шматочками м'яса та маленькими голубцями у виноградному листі. Наваристий капусняк готують на Запоріжжі. Приазов'я пригощає млинами — це тонке дріжджове тісто із маслом та сирною начинкою, що згортається у рулет.

Центральна Україна

Борщ в Україні скрізь варять по-різному. У Черкаській області до нього обов'язково подають ароматні пампушки із часником. Кіровоградщина зможе здивувати різноманітністю вареників та начинок до них: з картоплею, грибами, м'ясом, печінкою, капустою. Також варто скуштувати крученики - невеликі м'ясні рулетики з начинкою з фаршу, паштету, чорносливу та горіхів. Полтавщина славиться галушками та пундиками. У Дніпропетровську, як і в Одесі, дуже полюбляють готувати форшмак, а зі свіжої риби з Дніпра готують юшку по-дніпровськи з леком. На Вінниччині частують бігосом – стравою з тушкованої кислої капусти з м'ясом і грибами. Також дуже популярні фляки – суп з яловичого рубця, який приправляють коренями, сиром і спеціями.

Східна Україна

На Донбасі знають близько 50 рецептів окрошки, кожен знайде рецепт на власний смак. А до окрошки можна спробувати рульку - задню частину свинячої ноги, яку натирають сіллю і спеціями, а потім запікають в тісті. Фарш зі свинини і яловичини, який розкладають на шматку полотна, а зверху додають омлет і велику варену моркву — такою стравою вас почастують на Луганщині. У справжній слобожанський борщ, який готують на Харківщині, кладуть квасолю й м'ясні фрикадельки. А на друге – гречаники: м'ясні тефтелі з гречкою.

Західна Україна

На Прикарпатті пригощають банушем - густою кашею з кукурудзяної крупи, приправлена сметаною, подають гарячою з обсмаженим беконом і бринзою. Карпати – це край білих грибів, тут майстерно варять смачну грибну юшку зі сметаною. Чинахи - страва на зразок печені, якою вас пригостять на Буковині. Також у Чернівецькій області варто спробувати домашню бринзу та традиційну кукурудзяну кашу — мамалигу. На Закарпатті дуже популярна страва бограч, яка прийшла до нас з угорської кухні. Для її приготування беруть гуляш, приправляють коренями та карпатськими травами й все це варять у казанку. А завиванцями на Закарпатті називають м'ясні рулети з яловичини із сумішшю варених яєць, солоного огірка, шпика і сирої тертої картоплі.

Також Західна Україна славиться різноманіттям домашніх ковбас. Мазурики по-волинськи – це домашні ковбаски з індички, вершкового масла та сиру. В цьому регіоні варто спробувати і поліські вергуни – делікатні вироби з тіста, які смажать в олії. Чудові віденські рулети – струдлі - добре готують у Львові. На Рівненщині популярні картопляники (або зрази) та мацики - в'ялене м'ясо в кендюсі, вичиненому свинячому шлунку. Мачанка - це густий суп з м'ясом, засмажкою з борошна, цибулі, меленого солодкого перцю і готують його на Тернопільщині. Картопляну ковбасу полюбляють у Хмельницькій області: начиняють свинячі кишки тертою сирою картоплею та запікають у печі.

Український Дощ писав раніше про 20 найкращих страв української кухні, які полюбилися вибагливим туристам.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вінницькі голубці зараховано до нематеріальної спадщини України
Їжа
Вінницькі голубці зараховано до нематеріальної спадщини України
Вінницькі голубці увійшли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини...
Сирні кульки з творогу: смачний десерт за 10 хвилин
Їжа
Сирні кульки з творогу: смачний десерт за 10 хвилин
Класичний рецепт приготування творожних кульок (пончиків) порадує усю вашу родину. Страва готується надзвичайно легко і швидко...
Вчені знайшли користь в помірному вживанні алкоголю — дослідження
Їжа
Вчені знайшли користь в помірному вживанні алкоголю — дослідження
Питання про користь помірного вживання алкоголю має багато аспектів....
Дженніфер Лопес запустила бренд коктейлів Delola
Їжа
Дженніфер Лопес запустила бренд коктейлів Delola
Американська акторка та співачка Дженніфер Лопес запустила компанію з виробництва трьох видів преміальних алкогольних коктейлів Delola...
Гагаузькі пиріжки: рецепти тюркомовних українців Одещини
Їжа
Гагаузькі пиріжки: рецепти тюркомовних українців Одещини
Гагаузи – це тюркомовний народ, що проживає в наш час переважно в Республіці Молдова і на південному заході Одещини...