Франція - країна довгожителів: у країні найбільше в ЄС громадян віком від 100 років

Франція - країна довгожителів: у країні найбільше в ЄС громадян віком від 100 років

У Франції налічується 30 000 мешканців віком 100 років і більше, що робить її європейською країною з найбільшою кількістю довгожителів. Такими є дані дослідження Національного інституту статистики Франції (INSEE), опублікованого 5 квітня. За прогнозами експертів інституту, до 2040 року кількість французів сторічного віку може зрости до 76 000 осіб, пише RFI.

У 2023 році кількість жителів віком від 100 років у Франції зросла до 30 000, повідомляє статистичне відомство країни, зазначаючи, що за цим показником французи випередили усі інші європейські країни. І річ не тільки в тому, що Франція — одна з найбільш густонаселених країн континенту. Імовірність дожити до сторічного віку у Франції вища, ніж в інших європейських країнах, стверджують демографи INSEE.

Як зазначає статистичне відомство Франції, починаючи з періоду 1960-1975 років кількість людей віком 100 років і більше зросла у Франції майже в 30 разів. Більшість із них становлять жінки.

Очікується, що така тенденція збережеться. Згідно з прогнозами INSEE, серед людей, які народилися 1940 року, 6% жінок та 2% чоловіків досягнуть віку 100 років. У 2070 році їх кількість може становити від 100 до 600 тисяч, згідно з різними оцінками, в основу яких демографи закладають різні прогнози збільшення тривалості життя.

Імовірність досягнення столітнього віку значно збільшилася з часом, обнадіюють фахівці INSEE, наводячи у приклад свої підрахунки: якщо до 100 років дожили 0,9% жінок, що народилися 1900 року, то в поколінні 1922 року народження цей показник становив уже 3 відсотки.

Наприкінці січня цього року у Франції у віці 118 років пішла з життя сестра Андре, у світі - Люсі Рандон, яка народилася 11 лютого 1904 року. В останній рік життя її вважали найстарішою людиною планети серед усіх відомих довгожителів. До Книги рекордів Гіннеса увійшла француженка Жанна Кальман, яка пішла з життя 1997 року у віці 122 років і 164 днів. Її часто називають найстарішою з людей, що коли-небудь жили, чий вік був підтверджений офіційними документами. Зараз у Франції, ймовірно, найстарішою француженкою є 112-річна Марі-Роз Тесьє, яка народилася 21 травня 1910 року.

Цікаво, що з 30 000 столітніх пенсіонерів у Франції 86% становлять жінки, повідомляє INSEE. Чоловіків такого поважного віку країни лише 4300.

Експерти нагадують, що смертність серед жінок завжди нижча, ніж серед чоловіків. Так, починаючи з 60-річного віку, розрив між кількістю людей кожної статі лише зростає. Серед 60-річних жінок становлять 53%. У віці 80 років їх уже 61%. А у поколінні 90-річних французів жінки становлять 73%.

Загалом, за тривалістю життя жінок Франція посідає друге місце у Євросоюзі після Іспанії. За даними Євростату, 2021 року середня тривалість життя француженок становила 85 з половиною років. За цим показником для чоловіків Франція посідає десяте місце в ЄС (79,3 роки — вище за середньоєвропейський показник 77,2).

Як повідомляє офіційна статистика, трохи більше половини довгожителів Франції сторічного віку проживають у будинках для людей похилого віку. 33% живуть на самоті, 4% - з чоловіком чи дружиною. 12% проживають із кимось зі своїх дітей. У дослідженні наголошується, що серед людей старше ста років значно вищий відсоток тих, хто має диплом про вищу освіту.

Відносно загальної кількості жителів Франції частка довгожителів залишається скромною — вони становлять лише 0,04% населення.

Український Дощ писав раніше про те, де в Європі дозволене подвійне громадянство – список країн.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Губернатор Бєлгородщини погодився на зустріч з російськими добровольцями
Світ
Губернатор Бєлгородщини погодився на зустріч з російськими добровольцями
4 червня 2023 року, командири рейду на територію Бєлгородської області рф звернулися до обласного керівника В'ячеслава Гладкова...
У Кремлі відреагували на заяву Пашиняна, що Вірменія не є союзником рф
Світ
У Кремлі відреагували на заяву Пашиняна, що Вірменія не є союзником рф
Речник президента росії Дмитрій Пєсков відреагував на заяву прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна, що його країна не є союзником рф у війні проти України...
Ймовірно, на росії скоро оголосять нову хвилю мобілізації - розвідка Естонії
Світ
Ймовірно, на росії скоро оголосять нову хвилю мобілізації - розвідка Естонії
РФ, за даними розвідки Естонії, найближчим часом оголосить нову хвилю мобілізації, щоб зміцнити свою оборону....
 Президент Бразилії задля торгівельної угоди засудив вторгнення росії в Україну
Світ
Президент Бразилії задля торгівельної угоди засудив вторгнення росії в Україну
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, відомий своїми суперечливими заявами про війну в Україні, заявив, що підтримує територіальну цілісність нашої держави...
Треба готуватися до грузинсько-українського кордону  в Краснодарському краї - Саакашвілі
Світ
Треба готуватися до грузинсько-українського кордону в Краснодарському краї - Саакашвілі
Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вважає, що Україна та Грузія можуть мати спільний кордон...