Де в Європі дозволене подвійне громадянство – список країн

Подвійне громадянство – це термін, що застосовується до людей, які вважаються громадянами двох різних країн. Проте не варто плутати подвійне з другим громадянством.
Яка різниця між цими поняттями та в яких країнах Європи можна отримати друге громадянство?
Подвійне та друге громадянство: різниця
Подвійне громадянство — це наявність у людини двох паспортів різних країн. При цьому обидві держави знають, що у громадянина два паспорти, і визнають, що у нього є права і обов’язки відносно іншої країни.
Для подвійного громадянства потрібно, щоб дві країни підписали між собою відповідну двосторонню угоду. У цьому випадку людина, яка має подвійне громадянство, може вибирати, в якій із країн проходити службу в армії, платити податки та виконувати інші обов’язки.
При цьому в іншій країні особа звільняється від цих обов’язків. Україна не перебуває в подібних угодах із жодною державою світу.
Друге громадянство — це також два, або й більше паспортів у однієї людини, але при цьому не відбувається офіційного визнання прав та обов’язків громадянина відносно іншої держави.
Тобто, якщо українець отримує паспорт в іншій країні та стає її громадянином, то в Україні він вважатиметься лише громадянином України без другого громадянства.
Наприклад, якщо українець має паспорт України та Ізраїлю, то в Україні він буде визнаватися лише громадянином України, в Ізраїлі – тільки громадянином Ізраїлю.
Крім того, автоматичне отримання українцем громадянства іншої країни законами не забороняється. Наприклад, якщо дитина – громадянка України, була народжена за кордоном, вона може мати подвійне громадянство (України та іншої країни).
Тому твердження про заборону подвійного громадянства в Україні є помилковим.
Де в Європі дозволене друге/подвійне громадянство
Подвійне/друге громадянство дозволене в таких країнах:
- Албанія;
- Бельгія;
- Болгарія;
- Угорщина (в обмін на інвестиційні вкладення);
- Велика Британія (за винятком жителів британських колоній і заморських територій – для них обов’язкова відмова від колишньої громадянської належності);
- Ісландія;
- Ірландія (допустиме за походженням);
- Італія;
- Іспанія (з певними обмеженнями);
- Кіпр (на підставі інвестицій);
- Македонія;
- Мальта;
- Португалія;
- Румунія;
- Сербія;
- Чехія;
- Швеція;
- Швейцарія;
- Фінляндія;
- Франція.
Що стосується Німеччини, то тут до подвійне громадянство заборонено законодавством, отримати його складно. Але не для українців. Люди з українським громадянством донедавна були такими самими, як і всі. Згідно з суворими правилами Німеччини, вони могли отримати німецьке громадянство лише відмовившись від існуючого паспорта. Тільки так можна було натуралізуватись.
Але все змінилося після вторгнення росії до України. Початок війни значно ускладнив справу. По-перше, більшість українців, які приїхали до Німеччини за останній рік, — біженці. До країни прибули щонайменше мільйон людей. Однак багато хто вже повернувся на батьківщину.
Подвійне громадянство в Німеччині для українців
Закон про імміграцію Німеччини встановлює низку винятків для заборони на подвійне громадянство. Отже, особи, які шукають притулку, можуть зберегти своє громадянство. Це можливо навіть якщо вони вирішать натуралізуватися в Німеччині. Українські біженці автоматично набувають подвійного громадянства, якщо відповідають вимогам Німеччини. Для натуралізації необхідно прожити у ФРН не менше шести років. Також потрібно володіти мовою лише на рівні B1. Вимога про відмову від попереднього громадянства була скасована на початку вересня. Ця зміна стосується всіх українців, які відповідають вимогам. Уряд вважає, що українці не зможуть відмовитись від свого громадянства в умовах війни.
Український Дощ писав раніше, США, Німеччина та Угорщина проти «дорожньої карти» України щодо вступу в НАТО