Дослідження німецьких вчених показали, що саме допомагає проти «Омікрону»

Дослідження німецьких вчених показали, що саме допомагає проти «Омікрону»

Наразі найпоширенішим варіантом COVID-19 у світі є «Дельта». Однак новий штам "Омікрон" поширюється з величезною швидкістю і може потіснити попередній на п'єдесталі пандемії.

Допоможе бустер

Команда вчених одразу з кількох наукових центрів Німеччини оцінила ефективність вакцинації проти «Омікрону», а також найпоширеніших способів лікування. Роботу проводили в Інституті досліджень приматів у Геттінгені, Ганноверській медичній школі, Медичному центрі Геттінгенського університету, Олександрівському університеті Нюрнберга та Німецькому центрі досліджень інфекцій у Брауншвейзі.

Попередні результати було опубліковано напередодні Нового року у науковому журналі Cell. Про це коротко повідомляє Medicalxpress.

Команда змогла показати, що антитіла тих, хто одужали після інших штамів коронавірусу практично не допомагають при «Омікроні». Антитіла після двох вакцинацій також показали невелику ефективність проти нового штаму. Хороший результат – лише після введення трьох доз вакцин, включаючи бустерну.

У Європі також під час лікування COVID-19 використовують препарати з антитілами. Дослідження показало, що вони здебільшого неефективні проти «Омікрону».

Імунітет до «Дельти»

Проте є й хороша новина. «Омікрон» дає перехворілим імунний захист від штаму «Дельта». Це встановили вчені з Південно-Африканської Республіки, звідки «Омікрон» власне й почав поширюватися. Вони опублікували попередні результати на ресурсі MedRxiv 27 грудня.

У тестуванні брали участь 15 осіб, заражених «Омікроном». Частина з них була до того щеплена, частина — ні. У них взяли кров, а за два тижні перевірили, як імунітет реагує на різні штами. З'ясувалося, що імунний захист проти самого «Омікрону» зріс у середньому в 14 разів, а проти «Дельти» — в 4,4 рази.

Проте наголошується, що це лише попередні результати. Дослідження впливу «Омікрону» на стійкість до «Дельти» буде продовжено.

Менше смертей

Ще одна гарна новина про «Омікрон» прийшла з Південної Африки. Смертність від нього під час теперішньої хвилі вчетверо менша, ніж під час попередніх. Це показало перше велике дослідження смертності від нового штаму, яке пройшло у південноафриканському місті Тшвані — саме звідти почався спалах «Омікрону». У дослідженні взяли участь 466 пацієнтів місцевої лікарні.

Вчені з Університету Преторії та Національного інституту інфекційних захворювань у Південній Африці виявили, що під час хвилі «Омікрону» 4,5% хворих померли. Перш ніж цей варіант прижився, у Тшвані вмирав 21,3% інфікованих.

Відзначається, що у Південній Африці населення молодше, що могло знижує рівень смертності, у Європі вищий рівень вакцинації.

Нове дослідження також показало, що пацієнти, які потрапили до лікарні з Омікроном, виписувалися в середньому через чотири дні. Зі штамом «Дельта» — через дев'ять днів. Кількість тих, хто потребує інтенсивної терапії, також була набагато меншою — 1% проти 4,3%.

«Є явні ознаки того, що кількість хворих та кількість госпіталізованих у Південній Африці можуть ще більше знизитися протягом наступних кількох тижнів. Якщо ця модель повториться у всьому світі, ми, ймовірно, побачимо повний поділ показників захворюваності та смертності. Так "Омікрон" може бути провісником закінчення епідемічної фази пандемії COVID, який знаменує початок її ендемічної фази», - пишуть дослідники у своєму звіті у Міжнародному журналі інфекційних захворювань. 

Український Дощ писав раніше, що вчені назвали незвичайний симптом Омікрон-штаму COVID-19.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Данські вчені з'ясували, що COVID-19 у дітлахів може тривати протягом п'яти місяців
Медицина
Данські вчені з'ясували, що COVID-19 у дітлахів може тривати протягом п'яти місяців
Найпоширенішими «довгими» проявами хвороби виявилися слабкість, втрата нюху та смаку...
У ВООЗ назвали групи ризику при «Омікрон»-штамі коронавірусу
Медицина
У ВООЗ назвали групи ризику при «Омікрон»-штамі коронавірусу
Люди, які не вакцинувалися від коронавірусу, а також літні громадяни та пацієнти з супутніми захворюваннями наражаються на найбільший ризик інфікування...
Станом на 12 січня у світі від COVID-19 померло вже 5,5 млн людей, 100 тис з яких - українці
Медицина
Станом на 12 січня у світі від COVID-19 померло вже 5,5 млн людей, 100 тис з яких - українці
Україна за рівнем захворюваності посідає 17 місце в світі з 3,7 млн інфікованих...
COVID-19 забрав життя вже понад 8,3 тисячі жителів української столиці
Медицина
COVID-19 забрав життя вже понад 8,3 тисячі жителів української столиці
На даний момент у столиці на коронавірус хворіють майже 12 тисяч людей...
Україна утилізує майже 600 тисяч доз вакцини AstraZeneca - МОЗ
Медицина
Україна утилізує майже 600 тисяч доз вакцини AstraZeneca - МОЗ
Уточнюється, що термін придатності цих препаратів минув...