Дослідження німецьких вчених показали, що саме допомагає проти «Омікрону»

Дослідження німецьких вчених показали, що саме допомагає проти «Омікрону»

Наразі найпоширенішим варіантом COVID-19 у світі є «Дельта». Однак новий штам "Омікрон" поширюється з величезною швидкістю і може потіснити попередній на п'єдесталі пандемії.

Допоможе бустер

Команда вчених одразу з кількох наукових центрів Німеччини оцінила ефективність вакцинації проти «Омікрону», а також найпоширеніших способів лікування. Роботу проводили в Інституті досліджень приматів у Геттінгені, Ганноверській медичній школі, Медичному центрі Геттінгенського університету, Олександрівському університеті Нюрнберга та Німецькому центрі досліджень інфекцій у Брауншвейзі.

Попередні результати було опубліковано напередодні Нового року у науковому журналі Cell. Про це коротко повідомляє Medicalxpress.

Команда змогла показати, що антитіла тих, хто одужали після інших штамів коронавірусу практично не допомагають при «Омікроні». Антитіла після двох вакцинацій також показали невелику ефективність проти нового штаму. Хороший результат – лише після введення трьох доз вакцин, включаючи бустерну.

У Європі також під час лікування COVID-19 використовують препарати з антитілами. Дослідження показало, що вони здебільшого неефективні проти «Омікрону».

Імунітет до «Дельти»

Проте є й хороша новина. «Омікрон» дає перехворілим імунний захист від штаму «Дельта». Це встановили вчені з Південно-Африканської Республіки, звідки «Омікрон» власне й почав поширюватися. Вони опублікували попередні результати на ресурсі MedRxiv 27 грудня.

У тестуванні брали участь 15 осіб, заражених «Омікроном». Частина з них була до того щеплена, частина — ні. У них взяли кров, а за два тижні перевірили, як імунітет реагує на різні штами. З'ясувалося, що імунний захист проти самого «Омікрону» зріс у середньому в 14 разів, а проти «Дельти» — в 4,4 рази.

Проте наголошується, що це лише попередні результати. Дослідження впливу «Омікрону» на стійкість до «Дельти» буде продовжено.

Менше смертей

Ще одна гарна новина про «Омікрон» прийшла з Південної Африки. Смертність від нього під час теперішньої хвилі вчетверо менша, ніж під час попередніх. Це показало перше велике дослідження смертності від нового штаму, яке пройшло у південноафриканському місті Тшвані — саме звідти почався спалах «Омікрону». У дослідженні взяли участь 466 пацієнтів місцевої лікарні.

Вчені з Університету Преторії та Національного інституту інфекційних захворювань у Південній Африці виявили, що під час хвилі «Омікрону» 4,5% хворих померли. Перш ніж цей варіант прижився, у Тшвані вмирав 21,3% інфікованих.

Відзначається, що у Південній Африці населення молодше, що могло знижує рівень смертності, у Європі вищий рівень вакцинації.

Нове дослідження також показало, що пацієнти, які потрапили до лікарні з Омікроном, виписувалися в середньому через чотири дні. Зі штамом «Дельта» — через дев'ять днів. Кількість тих, хто потребує інтенсивної терапії, також була набагато меншою — 1% проти 4,3%.

«Є явні ознаки того, що кількість хворих та кількість госпіталізованих у Південній Африці можуть ще більше знизитися протягом наступних кількох тижнів. Якщо ця модель повториться у всьому світі, ми, ймовірно, побачимо повний поділ показників захворюваності та смертності. Так "Омікрон" може бути провісником закінчення епідемічної фази пандемії COVID, який знаменує початок її ендемічної фази», - пишуть дослідники у своєму звіті у Міжнародному журналі інфекційних захворювань. 

Український Дощ писав раніше, що вчені назвали незвичайний симптом Омікрон-штаму COVID-19.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Хлопчика з Сєверодонецька, якого знерухомила пухлина, врятували львівські нейрохірурги
Медицина
Хлопчика з Сєверодонецька, якого знерухомила пухлина, врятували львівські нейрохірурги
У Львові врятували 11-річного хлопчика-переселенця, у якого раптово відмовили ноги через пухлину...
У Європі вперше зафіксували смерть від мавпячої віспи
Медицина
У Європі вперше зафіксували смерть від мавпячої віспи
З початку спалаху віспи мавп по всьому світу офіційно підтверджено понад 22 тисячі випадків захворювання...
Як вагітним українкам відкрити лікарняний за кордоном: пояснення
Медицина
Як вагітним українкам відкрити лікарняний за кордоном: пояснення
МОЗ врегулював процедуру формування медвисновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через російську військову агресію виїхали за кордон...
Україна отримала від США 1,7 мільярда доларів на заробітні плати медикам
Медицина
Україна отримала від США 1,7 мільярда доларів на заробітні плати медикам
З початку року медичним закладам було перераховано 74 мільярди гривень за Програмою медичних гарантій...
Європа перебуває у центрі спалаху мавпячої віспи - ВООЗ
Медицина
Європа перебуває у центрі спалаху мавпячої віспи - ВООЗ
Захворюваність на вірус в Європі сягає близько 90 відсотків від загального числа випадків у світі, і їх зафіксовано вже у 31 країні Європейського континенту...