[]

Де знаходиться найщасливіша країна світу і що там подивитися?

Де знаходиться найщасливіша країна світу і що там подивитися?

Фінляндію третій рік поспіль визнають найщасливішою країною в світі. До такого висновку прийшли в ООН після проведення щорічного дослідження до Міжнародного дня щастя, який відзначається 20 березня.

Про результати пише Business Insider.

При складанні рейтингу одним з ключових чинників, які враховували організатори дослідження, став рівень довіри в країні. Фінляндію також визнали найщасливішою країною завдяки ефективним заходам, які влада ввела для боротьби з коронавірусом. Крім цих аспектів враховувалися ВВП на душу населення, якість роботи соціальних систем, тривалість здорового життя, рівні корупції та свободи.

Другий рядок у рейтингу щасливих країн зайняла Данія. Десятку замикає Люксембург. Україна ж за рік піднялася аж на 11 сходинок у списку найщасливіших країн. Тепер вона займає 123 місце зі 153 держав у рейтингу.

Український Дощ вирішив розповісти Вам про три дивовижних місця найщасливішої країни світу - Фінляндії, які обов'язково потрібно відвідати:

1. Гельсінкі

Це найбільше місто Суомі, де проживає понад 630 тисяч осіб. Місто було засноване 12 червня 1550 року шведським королем Густавом Васа, але тільки в 1812 році воно стало столицею Фінляндії. Розташоване на березі Фінської затоки, це місто вважається однією з найхолодніших столиць світу: середньорічна температура тут складає всього близько + 5С. Гельсінкі стоїть на майже 300 островах, а його головними пам'ятками вважаються Кафедральний собор Святого Миколи, створений за проектом Карла Людвіга Енгеля, Успенський обор - найбільший православний собор в західній Європі і фортеця Суоменлінна (Свеаборг).

Гельсінкі - єдине місто Суомі, де є трамваї і метро. Саме тут зосереджені найбільші музеї країни - наприклад, відомий на всю Європу Kiasma, художній музей Ateneum, Міський музей Гельсінкі, який можна відвідати безкоштовно. Гельсінкі знаменитий своїм дизайнерським кварталом і парком атракціонів Linnanmᾃki. Тільки тут ви побачите унікальну церкву в скелі, новаторський пам'ятник Сибелиусу з металевих труб. Незліченна кількість музичних і мистецьких фестивалів не дають занудьгувати в столиці нікому.

2. Лапландія 

Розташована на півночі Фінляндії і велика її частина знаходиться за Полярним колом. Це найбільший в Європі регіон з розведення оленів - тут мешкають близько 200 тисяч цих тварин, якими опікуються більше 6 тисяч оленярів. Лапландія є культурної та мовної автономією в складі Суомі, у якої є своя столиця-місто Рованіємі. У цьому північному регіоні живуть саами (більш відомі як лопарі) - одні з корінних національностей Суомі зі своєю унікальною мовою, звичаями і традиціями.

Найпопулярніші пам'ятки Лапландії - арктичний зоопарк Рануа, село Санта-Клауса, що є офіційним місцем проживання фінського Діда-Мороза Йолупукки, і, звичайно ж, північне сяйво. До речі, останнє можна побачити на лапландському небі протягом 150-200 ночей в рік.

3. Паріккала

Непомітне поселення недалеко від російсько-фінського кордону. Однак незвичайний парк скульптур самоучки Вейо Рьонккьонена приваблює сюди тисячі туристів. Мабуть, це одне з найбільш дивних і містичних місць Фінляндії. 500 бетонних фігур в людський зріст і в різних позах посеред лісу викликають змішані почуття. Це може бути і цікавість, і захоплення, і страх.

Скульптури скаляться і посміхаються, демонструючи відвідувачам парку справжні людські зуби, які автору постачали його друзі-дантисти. Скульптор створював свою колекцію протягом 50 років і вклав в неї всі свої дитячі комплекси, страхи, думки. Він захоплювався людським тілом, захоплювався йогою, і це знайшло відображення в тематиці його колекції.

[]
Теги
Схожi
Як в Неаполі під час епідемії коронавіруса подають каву
Подорожі
Як в Неаполі під час епідемії коронавіруса подають каву
Італійці під час епідемії коронавируса не втрачають оптимізму і почуття гумору...
Курорти Єгипту не приймуть туристів з країн, де виявлено коронавірус
Подорожі
Курорти Єгипту не приймуть туристів з країн, де виявлено коронавірус
Міністерство авіації Єгипту запровадило обмеження щодо пасажирів 18 країн, які прямуватимуть рейсами до єгипетських курортів Хургада та Шарм-ель-Шейх....
Як легко, а головне безкоштовно, отримати місце в бізнес-класі літака?
Подорожі
Як легко, а головне безкоштовно, отримати місце в бізнес-класі літака?
Український Дощ зібрав для вас декілька хитрощів від експрацівників авіакомпаній які розкажуть, як без доплат пересісти у бізнес-клас на борту....
Чи справді увімкнений телефон на борту загрожує польоту?
Подорожі
Чи справді увімкнений телефон на борту загрожує польоту?
Виявилося, що, якщо пасажир забуде вимкнути свій гаджет, це абсолютно ніяк не зашкодить функціонуванню приладів літака...
МАУ змінює правила перевезення тварин
Подорожі
МАУ змінює правила перевезення тварин
Пасажири МАУ отримають приємний бонус при перевезенні тварин у салонах літака – тепер можна перевозити тварин вагою до 10 кг у салоні літака...