[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Сьогодні - міжнародний день щастя

Сьогодні - міжнародний день щастя

"Шукаємо щастя по країнах, столiттях, а воно скрiзь i завжди з нами; як риба в водi, так i ми у ньому, i воно бiля нас шукає нас самих.

Нема його нiде вiд того, що воно скрiзь. Воно схоже до сонячного сяйва - вiдхили лише вхiд у душу свою”.

© Григорій Сковорода

20 березня весь світ святкує Міжнародний день щастя (International Day of Happiness). Прийняттям такого рішення людство зобов'язане Генеральній асамблеї ООН, яка у 2012 вирішила відзначати цей день, аби визнати важливість щастя в житті кожної людини і підтримати ідею того, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.

До речі, дата для святкування Міжнародного дня щастя обрана не випадково. Адже 20 березня настає весняне рівнодення, тобто коли день дорівнює ночі по тривалості. Таким чином в ООН хотіли підкреслити, що всі люди планети мають рівні права на щастя.

Тож, у день цього прекрасного почуття, Український Дощ вирішив зібрати цікаві факти про щастя:

1.Як з'ясували дослідники з Університету Міннесоти, щастя залежить на 50% від генів, на 10% - від навколишньої дійсності і на 40% - від наших думок.

2.Щастя - це біохімічні процеси, пов'язані з гормонами серотоніном (гарантує приплив бадьорості і гарного настрою), дофаміном (створює тривалий позитивний настрій) і ендорфінами (забезпечують короткостроковий приплив ейфорії).

3.Заняття спортом і перебування на сонці можуть зробити вас щасливими. Інтенсивні фізичні вправи стимулюють вироблення дофаміну, а ультрафіолет збільшує концентрацію серотоніну.

4.Щастя додасть і звичайна усмішка. Однак якщо людина посміхається не щиро, то нічого хорошого це їй не принесе, більше того, рівень її нещастя може зрости. Щоб з'ясувати це, вчені протягом двох тижнів вивчали групу водіїв автобусів. Виявилося, що у шоферів, які вдавали посмішку, до кінця дня настрій був гірше, ніж на початку робочого дня. А у тих, хто посміхався щиро, настрій ставав краще.

5.Ми стаємо щасливішими, витрачаючи гроші на інших. Для доказу цього факту, дослідники зібрали дві групи людей і дали кожному учаснику експерименту невелику суму грошей (від п'яти до 20 доларів). При цьому першу групу попросили витратити гроші на себе, а другу - на інших. В результаті виявилося, що випробовувані з другої групи відчували себе щасливішими за тих, хто був в першій.

6.Кращий колір для щастя - жовтий. А ось тьмяні і сірі кольори негативно впливають на наш настрій і світовідчуття.

Отже, як казав видатний український педагог Василь Сухомлинський: "Найпрекрасніші і водночас найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших".

Тому будьте щасливі й ощасливлюйте тих, хто вас оточує!

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
У Китаї зафіксували смерть від хантавірусу
Світ
У Китаї зафіксували смерть від хантавірусу
У Китаї повідомили про летальний випадок через рідкісне легеневе захворювання - хантавірус. Чоловік з провінції Юньнань помер під час поїздки на роботу до провінції Шандунь. Це сталося у салоні чартерного автобуса...
Країна-агресор готується до параду Перемоги. Москві потрібен імідж визволительки
Світ
Країна-агресор готується до параду Перемоги. Москві потрібен імідж визволительки
Попри світову пандемію, підготовка до параду триває: «потрібно віддати належне пам'яті героїзму нашого народу»...
У США зафіксовано рекордний рівень безробіття
Світ
У США зафіксовано рекордний рівень безробіття
26 березня світові фондові ринки відновили падіння вартості акцій і ключових фондових індексів...
Прем'єр Великобританії захворів на коронавірус, як і десятки тисяч його співгромадян
Світ
Прем'єр Великобританії захворів на коронавірус, як і десятки тисяч його співгромадян
У 55-річного прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона діагностували коронавірус. Про це у п'ятницю, 27 березня, він заявив на своїй сторінці в Twitter....
Світу загрожує дефіцит бананів?
Світ
Світу загрожує дефіцит бананів?
Найбільший порт Еквадору виявився в епіцентрі спалаху коронавірусу. У місто Гуаякіль ввели війська для підтримки порядку...