[]

Діаспоряни 27 країн провели спільний онлайн-захід до ювілею Лесі Українки

Діаспоряни 27 країн провели спільний онлайн-захід до ювілею Лесі Українки

З нагоди 150-річчя від дня народження поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури Лесі Українки відбувся освітній культурологічно-мистецький захід «Леся Українка: розширення горизонтів», який об’єднав українців з п’яти континентів і 28 країн.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на відеозапис заходу опублікуваний на Ютубі керівником етносекції Товариства «Україна-Світ» Валерією Левківською.

Зазначається, що даний захід був організований Товариством зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) та Національний музей літератури України спільно з громадськими та освітніми закладами України та закордоння.

До заходу, крім України, долучилися українці з Австралії, Болгарії, Великобританії, Норвегії, Італії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Єгипті, Польщі, Румунії, ОАЕ, Франції, Японії, США, Канаді, Північній Македонії, Естонії, Хорватії, Словаччині, Угорщині, Туреччині, Нідерландах, Індії, Ізраїлю та Греції.

У рамках події відбулися читання поезії, виконання музичних творів на слова Лесі Українки, створення ілюстрацій до її творів, показ уривків з театральних вистав. Основними виконавцями були учні освітніх закладів з України та за її межами.

Привітали учасників: академік, директор Інституту літератури ім. Тараса Шевченка НАН України, Голова Товариства «Україна-Світ» Микола Жулинський, Генеральний директор Національного музею літератури України Галина Сорока, від Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО), член Управи Олександра Фарима, начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко від Міністерства освіти і науки України.

Ефір проводили заступник директора Національного музею літератури України Раїса Сеннікова, перший заступник, Голова Секретаріату Товариства «Україна-Світ» Алла Кендзера та керівник етносекції Товариства «Україна-Світ», керівник Міжнародного освітнього культурологічно-мистецького проєкту «Обрядовий календар України» Валерія Левківська.

Раніше Український Дощ писав, що 29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ №32/2021 про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на державному рівні.

У діаспорі, своєю чергою, цю дату відзначать педагогічними, освітніми, творчими конкурсами та проєктами, які готують, зокрема, Спілка українських освітян діаспори, українці в Норвегії, Угорщині, ОАЕ та інших країнах, українські посольства тощо.

Більше про життя видатної поетеси Леси Українки, її творчість та визначну роль в історії культури та розвитку України - читайте на сторінках Українського Дощу.

[]
Теги
Схожi
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Події
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Одним з розробників дрону Ingenuity (Геніальність), що має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії...
Українців Чехії закликали  вказати національність під час перепису населення
Події
Українців Чехії закликали вказати національність під час перепису населення
В Чехії розпочато інформаційну кампанію для переконання українців відзначити свою національність у весняному переписі населення та зазначати рідною мовою українську...
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Події
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремінь під час онлайн-зустрічі з українцями Португалії порушив питання поширення української мови у світі ...
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Події
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Наукове товариство ім. Шевченка у Канаді запрошує на онлайн-конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі: Теперішнє законодавство у відношенні до харківського правопису»...
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Події
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Україну вдруге на одному з найпрестижніших культурних заходів – World Art Dubai 2021 представить художниця Яна Руснак...