Данський Saxo Bank зробив «шокуючі прогнози» на 2021 рік

Данський Saxo Bank зробив «шокуючі прогнози» на 2021 рік

Прогнози Saxo Bank вважаються в світі економістів дуже авторитетними. Банк публікує подібні прогнози вже 18 років. Вони привертають увагу інвесторів не до основних трендів, хоча, безсумнівно, їх враховують, а до малоймовірних подій (так званих чорних лебедів), які можуть мати значний вплив на фінансові ринки, якщо втіляться в життя. 

У минулому році інвестбанк передбачав поразку Дональда Трампа на президентських виборах в США і послаблення долару по відношенню до інших валют, а сьогодні, згідно з його прогнозом, очікується в наступному році низка корпоративних дефолтів і перегріта економіку через великий обсяг програм державної підтримки та антикризових кредитів. «Шокуючі передбачення» опубліковані на офіційному сайті банку.

"Шокуючі передбачення" данського інвестиційного банку Saxo Bank на 2021 рік включають прорив в енергетиці, який принесе світу енергетичний достаток, а також запустіння великих міст через перехід на віддалену роботу і знищення фейкових новин блокчейном.

Пандемія COVID-19 і важкий перебіг виборів у США наблизили те, що могло здаватися далеким майбутнім, прискорили практично кожну соціальну і технічну макротенденцію, заявив директор з інвестицій Saxo Bank Стін Якобсен.

"Кажучи просто: те, що сталося в цьому році, означає, що майбутнє вже настало, - заявив він, представляючи прогноз. - Ми побачили найшвидше в історії падіння і відновлення ринку, а баланси центральних банків і бюджетні дефіцити роздувалися безпрецедентними темпами. Таким чином, можна зробити не таке вже шокуюче передбачення: 2021 рік змусить засумніватися в тому, ніби можна нескінченно прикидатися, що все в порядку - нехай навіть ринки орієнтуються саме на це".

Пандемія коронавірусної інфекції прискорила практично кожну макротенденцію. Особливо важливі структурні зміни на ринку праці, але в той же час загальний обсяг економічних благ в світі тільки збільшиться — навіть в розрахунку на душу населення.

"Наближається епоха безумовного базового доходу, що означає нове життя і нові пріоритети, - зазначає Якобсен. - Буде потрібен також новий спосіб перерозподілу благ, інакше всі ресурси виявляться сконцентрованими в руках монополій і рантьє. Один з головних факторів, що забезпечує таке майбутнє, - збільшення обсягу доступної енергії на душу населення практично без негативних наслідків для довкілля; додаткової енергії вистачить на живлення високотехнологічних систем на зразок передового ШІ і квантових комп'ютерів. Завдяки цьому ми наблизимося до перемоги над раком, запобігнемо ризикам майбутніх пандемій і впораємося з фейковими новинами за допомогою технології блокчейну".

Банк традиційно підкреслює, що "шокуючі передбачення" не є його офіційним прогнозом — вони лише попереджають, що багато інвесторів можуть помилятися, оцінюючи ймовірність настання вищезазначених подій як зневажливо малу. Це спроба дослідити межі можливого, нехай і не завжди ймовірного, що особливо актуально в контексті раптової коронавірусної кризи цього року. Зрозуміло, найбільш руйнівні (а значить, шокуючі) події завжди є найбільш несподіваними.

Saxo Bank вибирає десять найбільш суперечливих і не пов'язаних між собою ідей, при цьому один і той же прогноз не може повторюватися два роки поспіль.

Банк вибирає десять найбільш спірних і не пов'язаних між собою ідей.

Цього разу перша з них - Amazon купить Кіпр.

Пандемія коронавируса - це найкраще, що траплялося з компанією Amazon, йдеться в прогнозі.

«Люди в усьому світі були змушені залишатися вдома, працювати віддалено, що призвело до стрімкого зростання онлайн-продажів, при цьому компанії стали розширювати свої можливості роботи в хмарі (наприклад, використовуючи Amazon Web Services), щоб їх співробітники змогли працювати з дому через інтернет».

Пандемія і стрімкий відхід життєвих циклів в онлайн допоміг IT-гігантам, таким як Google, Microsoft, Amazon і ін., Багаторазово наростити виручку і прибуток, «але при цьому вони платять дуже низькі податки, переводячи прибуток в юрисдикції з низькими податковими ставками». За прогнозом Saxo Bank, Amazon в 2021 р перенесе свою штаб-квартиру в ЄС на Кіпр через наростаючої напруги в офіційних колах.

Майбутній рік змусить Amazon.com Inc. і інших інформаційних гігантів з побоюванням дивитися на уряди, які вважають, що ті стали занадто могутніми і платять замало податків.

Побачивши зростаючу неприязнь з боку чиновників, Amazon переносить свою європейську штаб-квартиру на Кіпр. Там з розпростертими обіймами зустрічають гігантську корпорацію і її податки, які допоможуть країні знизити відношення боргу до ВВП, що зараз становить майже 100%. Кіпр пам'ятає, як авторитарно поводився з ним Євросоюз під час кризи суверенного боргу 2010-2012 років.

Консультанти від Amazon "допоможуть" Кіпру переписати його Податковий кодекс на зразок ірландського, тільки зі ще більш низькими ставками податку на прибуток та інших податків. І лідери, і населення країни тільки раді несподіваному припливу грошей і зниженню податків, а Кіпр — привести податкове законодавство у відповідність з іншими країнами ЄС. США та інші країни в 2021 році теж підуть у наступ на монополії, що думають про себе забагато.

Якщо Amazon перенесе свій дохід на Кіпр, а відповідно буде сплачувати податки на території цієї країни, «офшорне» держава зможе скоротити відношення боргу до ВВП майже на 100%. Як зазначають аналітики банку, ВВП Кіпру становить $ 24 млрд, що є менше тримісячного доходу Amazon за межами США.

«Протягом 2021 р консультанти компанії Amazon допоможуть Кіпру« переписати »його податковий кодекс, скопіювавши податковий кодекс Ірландії, ще більше знизивши рівень податків на доходи корпорацій та інших податків, при цьому керівництво країни і її населення стане щасливими рабами в результаті звалився з неба фінансування і низьких податкових ставок », - прогнозує стратегічний аналітик за активами з фіксованою прибутковістю Saxo Bank Алтея Спіноцці.

Німеччина заплатить за Францію

Франція у найближчі роки потрапить до числа європейських країн з найважчим борговим навантаженням. Ще до початку пандемії величина її держборгу підійшла до порогу 100% ВВП, а приватний борг стрімко наближався до 140% ВВП. Це значно більше, ніж у Італії (106%) або Іспанії (119%). Пандемія тільки прискорила процес: у 2021 році, як очікується, держборг країни перевищить 120% ВВП.

Незважаючи на пакет стимулювання обсягом 100 млрд євро і програму держгарантій на 90% корпоративних кредитів, Франція не може уникнути хвилі банкрутств. Багато компаній в сфері послуг не витримають переривчастої серії припинень роботи через карантин. Інвестори все менше сподіваються на майбутній дохід від акцій, що призводить до потужного розпродажу паперів найбільших французьких банків.

З огляду на поганий стан державних фінансів, а також і без того величезну заборгованість, у Франції не існуватиме іншого вибору, окрім як звернутися за допомогою до Німеччини, щоб Європейський центральний банк надрукував досить євро для масового викупу боргів французької банківської системи і запобіг системному обвалу.Блокчейн знищить фейкові новини

Наростання загрози поширення дезінформації та підрив довіри навіть до добре відомих новинних агентств досягають критичного рівня, вимагаючи системної реакції. Великі ЗМІ і соціальні мережі змушені вживати нові заходи проти брехні і маніпуляцій в новинах. Це стане можливим завдяки спільній блокчейн-мережі, що об'єднує новинний контент і дозволяє публікувати новини захищеним чином з перевіркою як змісту, так і джерела. Технологія розподіленого реєстру зробить будь-яку зміну контенту видимою для всіх, а будь-яку новину дасть простежити до першоджерела, пригнічуючи неправдиву інформацію, не підтверджену іншими джерелами.

Такі компанії, як Twitter і Facebook, активно інвестують в розробку цих методів, причому їх турбує насамперед самозбереження, оскільки загроза зовнішнього регулювання в останні роки дійшла до небезпечного рівня. Альтернативні новинні сайти з їхніми теоріями змови, дезінформація про пандемію COVID-19, неправдиві докази підтасовувань на виборах - все це відразу зникне з їхніх платформ

Тектонічні зрушення на ринках капіталу через цифровий юань

"Цифровий засіб електронних платежів" (DCEP) - це цифрова версія юаня, заснована на блокчейні. У 2019-му 80% всіх платежів у Китаї проводилися через WeChat Pay і AliPay. Народний банк Китаю має намір зробити наступний крок і підвищити ефективність монетарних і фіскальних заходів за рахунок подальшої відмови від готівки і забезпечення фінансової інклюзивності.

Надання іноземцям повного доступу до китайських ринків капіталу послабить головний аргумент іноземних інвесторів проти використання юаня для торгівлі та інвестування - сумнів в його ліквідності і в прямому доступі до їхнього вкладення всередині КНР. У той же час, стабільність китайської валюти і притаманна технології блокчейну простежуваність та контрольованість практично усунуть ризик відтоку капіталу і незаконного виведення коштів з країни.Ця ідея добре поєднується з ухваленою Китаєм стратегією "подвійної циркуляції", оскільки збільшує прозорість внутрішніх операцій і стимулює використання юаня в зовнішніх операціях, роблячи його привабливою альтернативою долару США. Цифровий юань буде як і раніше вважатися "небезпечною валютою", але з точки зору Китаю це навіть плюс, адже це допускає негативні процентні ставки на "готівку" і полегшує таргетування номінального ВВП.

Розкриття китайського ринку капіталу і створення валюти, яка конкурує з американським доларом за статус резервної, забезпечать зростання внутрішнього споживання, фінансування абсолютно нової пенсійної системи і поглиблення ринку капіталу країни.

Революційна термоотрута

Щоб світова економіка продовжила рости темпами, близькими до рекордних, потрібно набагато більше енергії. Нові альтернативні і "зелені" енергетичні технології здебільшого не є вирішенням проблеми. Світу терміново потрібен прорив в енергетиці.

В 2021 році передові системи штучного інтелекту вирішують складні нелінійні задачі фізики плазми. Поступово бачимо шлях до комерційного використання ядерного синтезу.

Проєкт реактора SPARC, схвалений у 2020 році в Массачусетському технологічному інституті як такий, що обіцяє здешевлення термоядерної енергії, різко вдосконалюється завдяки новим технологіям штучного інтелекту. Інженери модифікують конструкцію, отримуючи найграндіозніший прорив в енергетиці з часів створення перших ядерних реакторів. Більш того, масштабне державне і приватне фінансування дозволить реалізувати нову технологію за лічені роки.

Освоєння термоядерної енергії усуне брак води і їжі в світі завдяки опрісненню морської води і вертикальному сільському господарству. Ми побачимо світ дешевого транспорту, загальної роботизації та автоматизації, а нинішня молодь стане останнім поколінням, якому доводиться працювати через необхідність.

Найголовніше, енергія ядерного синтезу зробить практично кожну країну незалежною в продовольчому і енергетичному сенсі, а також забезпечить найбільше в історії підвищення рівня життя.


Спустіння мегаполісів і падіння цін на офісну нерухомість

Пандемія коронавируса посилила нерівність і зруйнувала звичний соціальний устрій, що існував до неї. На цьому тлі прискорений розвиток програмного забезпечення, автоматизації та штучного інтелекту призводить до зникнення великої кількості робочих місць у всіх галузях - це також посилить розшарування в суспільстві. Надання допомоги по безробіттю стало не просто відповіддю на пандемію, а й початком того, що в світі поступово вводитиметься безумовний базовий дохід. Великі міста завжди були місцем для пошуку роботи через зростання числа місць для зайнятості, але пандемія показала, що знаходження працівників в офісі не є обов'язковою вимогою для ефективної роботи співробітників. В результаті цього офіси в містах спорожніли не менше ніж на 50%.

«Новий безумовний базовий дохід також призводить до зміни ставлення до балансу роботи і особистого життя, оскільки тепер у багатьох молодих людей з'явилася можливість залишитися там, де пройшло їх дитинство. У той же час фахівці починають виїжджати з великих міст через зникнення робочих місць, низьку якість життя, завищених цін на квартири в районах з високим рівнем злочинності. Великі міста втрачають свою привабливість », - йдеться в прогнозі інвестбанку.

Усунення зайвих робочих місць і перехід на роботу з дому (що стало більш звичним через COVID-19), наближає завантаженість міських офісів до нуля. Стрімко падають ціни на комерційну нерухомість, зокрема і на площі, зайняті магазинами і ресторанами, які раніше обслуговували офісних працівників.

Введення ББД змінює також ставлення до ролі роботи в житті, так що багато молодих людей залишаються жити там, де виросли. Тим часом і професіонали, і малокваліфіковані працівники в великих містах починають звільнятися, бо пропозиція на ринку праці падає, а з ним і якість життя; тісні квартири в криміналізованих районах втрачають привабливість.


Фонд цивільних технологій як наслідок технологічного прориву

Переможний хід високих технологій за підтримки принципів вільного ринку вже підриває суспільний договір: коронавірус тільки прискорив ці тенденції. Якщо ми хочемо уникнути посилення несправедливості, політичних конфліктів, масових заворушень і системних загроз, у 2021 році нашому суспільству доведеться знайти новий шлях економічної політики. Потрібен зовсім новий підхід до зниження нерівності, і мова не про поправки до податкових кодексів.

Створюють Фонд цивільних технологій, який виділяє кожній людині частку володіння капітальними активами, причому додаткові частки йдуть тим, хто втратив роботу, даючи їм, як і всім іншим, вигоду від зростання продуктивності в цифрову епоху. Ця політика "дивіденду на технічний прогрес" спрямована на зниження економічних і соціальних труднощів тих, хто не зміг отримати фінансову вигоду від економічного прогресу останніх років. Вона вивільняє величезну підприємницьку енергію на індивідуальному і громадському рівні, оскільки мільйони людей отримують в своє розпорядження час і сили, які раніше витрачали на монотонну і напружену роботу.


Вакцинація призведе до масових корпоративних дефолтів

Пандемія різко посилила накопичення боргового навантаження у світовій економіці, яка набула небезпечний розмах ще під час фінансової кризи 2008 року і різко посилила різко збільшила рівень боргового навантаження на світову економіку. Прибутковості державних і корпоративних облігацій знаходяться на історичних мінімумах - це змушує інвесторів вкладати кошти в активи з високим рівнем ризику.

У Saxo Bank приходять до висновку, що економіка була перестімулірована, або простіше кажучи «перегріта». Після нагальної вакцинації її «перегрів» буде наростати все з більшою силою. Кількість дефолтів за корпоративними облігаціями в 2021 р досягне багаторічного максимуму. Першими, за прогнозами банків, впадуть навантажені найбільшими боргами компанії в секторі оффлайновой роздрібної торгівлі.

Інфляція зростає, а безробіття падає так швидко, що Федеральна резервна система дозволяє прибутковостям довгих казначейських паперів піти вгору, потягнувши за собою і більш ризиковані облігації.

В результаті - умови фінансування посилюються занадто швидко, а контроль кривої прибутковості Федрезерву не застосовується. Кількість дефолтів за корпоративними паперами підіймається до максимуму, причому першими впадуть навантажені найбільшими боргами компанії в секторі фізичної роздрібної торгівлі, яким доводилося важко навіть в здоровій докоронавірусній економіці.

Ставка на срібло

Наступний рік приносить зміни, зазвичай сприятливі для срібла як для матеріального активу і дорогоцінного металу: ослаблення долара США і негативні реальні прибутковості без надії на відновлення. До того ж інфляція різко йде вгору, а регулятори затримуються з реакцією, бажаючи максимально підтримати свої економіки. З масовою вакцинацією від COVID-19 до середини року надлишкова ліквідність і дуже м'яка економічна політика задають високий попит на "тверді" активи.

Але найбільше ціни на срібло тягне вгору швидко зростаючий попит на його промислове застосування. У 2021 році починається реальна нестача срібла на ринку, і це підриває політичну підтримку інвестицій в сонячну енергетику при президенті США Джо Байдені, "Європейську зелену угоду", програму Китаю з досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року та інші ініціативи. Крім того, більше половини видобутого срібла - побічний продукт видобутку цинку, свинцю і міді. З цієї причини добувним компаніям важко задовольнити збільшений попит.


Зростання економік, що розвиваються, і прикордонних економік (за рахунок технологій нового покоління)

У 2021 р економісти виявлять, що темпи зростання багатьох країнах, що розвиваються і прикордонних ринків були недооцінені в останні роки, особливо якщо заглиблюватися в розвиток приватного сектора економіки і підприємництва. Нові технології супутникового Wi-Fi обрушать ціни на послуги зв'язку і підвищать швидкість обміну даними. У 2021 р продовжиться революція Фінтех і електронних банківських систем, яка дасть більшості людей на планеті доступ до цифрової економіки.

Впровадження супутникових систем роздачі інтернету обвалить ціни на зв'язок і на порядок підвищить швидкість обміну даними. Першим тут буде угруповання Starlink від SpaceX - 1,5 тис. супутників до кінця 2021 року. У виграші будуть насамперед освіта і виробничий бізнес. По-друге, вже зараз йде революція електронних банківських систем, яка дала мільярдам людей доступ до цифрової економіки за допомогою мобільних пристроїв.

Нарешті, розвиток безпілотників зробить революцію в доставці, знизивши витрати на проживання далеко від великих міст. Безпілотні технології разом з автоматизацією будуть застосовуватися і в сільському господарстві, підвищуючи продуктивність праці в слаборозвинених сільських регіонах у всьому світі. Розвиток безпілотників і літаючих транспортних засобів зробить революцію в доставці товарів та підвищать ефективність праці в сільському господарстві.Нагадаємо, що у Мінекономіки озвучили прогнози щодо ВВП України в 2020 та 2021 роках. За підсумками 2020 року економіка України впаде на 5%, а 2021-го буде зростання майже на 5%. 

Теги
Схожi
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
Економіка
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%...
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....