«Дайте мені тисячу років і я розмалюю небо»! У Києві відбудеться виставка Івана Марчука

«Дайте мені тисячу років і я розмалюю небо»! У Києві відбудеться виставка Івана Марчука

У Музеї історії міста Києва незабаром відбудеться виставка видатного українського художника Івана Марчука. Розпочнеться вона у п'ятницю, 7 травня і триватиме до 23 травня.

Виставка буде присвячена 85-річчю художника Марчука. На виставці представлять 9 з 14 творчих циклів художника і твори приватних колекцій Національного художнього музею України.

Крім цього, зазначається, що на виставці вперше експонують роботи, які Іван Марчук творив упродовж останнього року.

Сам Митець анонсував виставку «Я єсмь» на своїй ФБ-сторінці.

 Нагадаємо, що кілька років тому Іван Марчук увійшов до британського списку «Сто геніїв сучасності».

Детальніше

Крім того, виставка відбудеться і в інших містах — у Чикаго, Мадриді, Цетине та Досі. Однак як її організують в українській столиці в умовах загальнонаціонального карантину, наразі невідомо. На сайті Музею досі не опублікували анонс. Девізом виставки є фраза Івана Марчука: «Дайте мені тисячу років і я розмалюю небо».

Всесвітньо відомий українець Іван Марчук винайшов техніку «пльонтанізму». Пензлем він наносить дрібні багатошарові лінії, які переплітає на картині, подібно до ниток на домотканому полотні.

Довідка

Іван Марчук — сучасний український живописець та народний художник України, лавреат Шевченківської премії.

Народився Іван Марчук 12 травня 1936 року. У радянські часи він був одним із небагатьох, хто відкидав нав’язані СРСР канони соцреалізму в мистецтві. Тоді ж через постійні переслідування з боку КДБ художник був вимушений тимчасово емігрувати за кордон і повернувся в Україну в 2011 році.

У 2020 творіння Марчука стали найдорожчими серед картин українських художників. Влітку минулого року на київському аукціоні "Золотий Перетин" його натюрморт "Човни кольором проросли" продали за 56,1 тисячі доларів при естімейті в 15 тисяч доларів. На даний момент ця робота Марчука є рекордною за вартістю на відкритих торгах.

Цікаві факти

  • Перша неофіційна виставка у Києві відбулася аж 1981-го у Спілці письменників. «Черги стояли, ніби в магазин за дефіцитом, — ​згадує Марчук. — ​Через два дні надійшла вказівка, щоб її не було. Я сказав: знімайте, якщо хочете, а сам не буду».
  • За кордоном Марчук створив дев’ять циклів картин: щоразу експериментував із палітрою, технікою, стилем та формами.
  • У 2007 газета «The Daily Telegraph» включила українця Марчука до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності».
  • Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії (до «Золотої гільдії» входить 51 художник з усього світу).
  • Власні картини Марчук лише зрідка дарує і майже ніколи не продає, чим дивує колекціонерів, які готові викладати за них сотні тисяч. Каже: «Картини — ​це моя дітвора, я сам. А показувати картини обов’язково треба — ​це ніби жінку обнімати».
  • Коли мав 66 років, купив перший костюм — ​на урочистості з нагоди присвоєння звання «Народний художник України». Третій Президент України Віктор Ющенко свого часу обіцяв побудувати музей Марчука на Андріївському узвозі. Але капсула і нині там.

Раніше Український Дощ писав, що в Україні відкриють перший музей художника Івана Марчука.

Теги
Схожi
Французька Ніцца потрапила у Всесвітню спадщину ЮНЕСКО
Культура
Французька Ніцца потрапила у Всесвітню спадщину ЮНЕСКО
27 липня Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО визнав виняткову універсальну значимість столиці Лазурного берега...
 $20 млн у проєкт Бабиного Яру готовий інвестувати Світовий конгрес українців
Культура
$20 млн у проєкт Бабиного Яру готовий інвестувати Світовий конгрес українців
Українська діаспора готова фінансово підтримати реалізацію державного проєкту меморіалу Бабиного Яру...
У Кенії презентували перший україномовний аудіогід
Культура
У Кенії презентували перший україномовний аудіогід
У межах проєкту культурної дипломатії перша леді України Олена Зеленська презентувала аудіогід українською мовою в Кенії, який звучатиме в історичній пам’ятці XVI ст. – «Форті Ісус»...
Три українські фільми покажуть на Венеціанському кінофестивалі
Культура
Три українські фільми покажуть на Венеціанському кінофестивалі
На 78-му Венеціанському кінофестивалі покажуть три українські фільми. Серед них – «Носоріг» Сенцова і «Цензорка» Керекеша...
Українка стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі
Культура
Українка стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі
Українка Оксана Линів, стала першою жінкою, яка диригувала оркестром за 145-річну історію відомого оперного фестивалю у німецькому Байройті...