Ціни в липні: бензин, тарифи, валюта - вгору, овочі - вниз

Ціни в липні: бензин, тарифи, валюта - вгору, овочі - вниз

Держстат оцінив, що ВВП України у першому кварталі 2020 року впав на 1,5% проти аналогічного періоду 2019 року. Також, за оцінками Світового банку, у 2020 році через коронавірусну кризу економіка України скоротиться на 3,5%, що наразі, вже відбувається. Отже, аналізуємо ціни для населення станом на липень 2020.

Бензин: повільно вгору

Недовго українські водії насолоджувалися низькими цінами на паливо. Після того як впали до рекордного рівня, світові ціни на нафту пішли верх, і знову почали дорожчати бензин і дизель на українських АЗС. З початку березня до середини травня ціни на бензин знизилися в середньому на три гривні за літр. Цінове дно було досягнуто в кінці весни, коли 95-й бензин можна було заправити по 17-18 гривень за літр, якщо використовувати дисконтні купони мереж АЗС.

Після цього почалося зростання. За даними консалтингової компанії “А-95”, протягом червня ціни на бензин в дрібнооптовому сегменті зросли більш ніж на 7% (на 1,20 грн / л) – до 16,80 грн / л за А-92 і 17,75 грн / л за А-95, ДП з початку місяця подорожчало на 6%, або на 90 коп. / л, до 15,70 грн / л. При цьому роздрібні ціни виросли приблизно на стільки ж.

Зараз нас чекає нова хвиля зростання цін. В останні дні червня преміальні мережі підвищили ціни на бензин і дизельне паливо на 30 і 50 коп. / Л відповідно. Слідом за ними очікується зростання і у мереж, які працюють в більш бюджетному сегменті.

Ті, хто до сих пір тримав низькі ціни, в липні можуть підвищити вартість палива на 1 грн. Зараз розкид цін на паливо на АЗС різних мереж істотний. Так, найдешевший бензин марки А-95 продається по 18,91 грн за літр, а найдорожчий – по 24,99 грн за літр. Ціни: + 2 … 5%

газ дорожчає

Теоретично з 1 липня в Україні мав запрацювати ринок газу. Тобто тепер змінити постачальника стане простіше – це добре. Але, як показує практика, для громадян – це не сильно важливо. Для них головне питання – що ж буде з цінами. Якщо нинішній механізм спецзобов'язань скасують, то громадянам доведеться купувати блакитне паливо за ціною промисловості.

У липні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК "Нафтогаз України" поставляє газ в рамках спеціальних обов'язків (ПСО), зросла на 16 копійок до 2,30 грн за кубометр.

Як повідомляє прес-служба "Нафтогазу", ціна розрахована без урахування ПДВ, націнки газсбитов і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами. За інформацією НАК, це на 7% більше в порівнянні з червнем 2020 року. Крім того, днями НКРЕКУ переглянула заплановане на 1 липня підвищення тарифів для операторів газорозподільних мереж. В середньому доставка палива подорожчала на 10% і в залежності від регіону коливається від 0,34 грн до 1,57 грн за кубометр.

Якщо населенню доведеться платити за газ по 4,1 грн, та ще додасться рахунок за доставку в 1 грн за кубометр, то кінцевий продукт для населення подорожчає з 3 до 5 грн за кубометр, або орієнтовно на 66%. Тариф: + 66%

курс валют

Станом на 24 липня падіння гривні не припиняється. Єдина основна іноземна валюта, яка подешевшала по відношенню до гривні - російський рубль.

  • 100 доларів США - 2787 грн (27,87 за долар, +10 коп.)
  • 100 євро - 3223 грн (32,23 за євро, +5 коп.)
  • 100 російських рублів - 390 грн (3,9 за 10 рублів, -2 коп.)
  • 100 польських злотих - 730 грн (7,3 за злотий, +13 коп.)

На стіл: сезонних овочів стає більше

У липні продовжать дешевшати сезонні овочі і фрукти, але ціни будуть знижуватися не поступово, а хвилями. Пояснюють це тим, що закінчується сезон тепличних огірків і помідорів, і скоро буде починатися збір врожаю з грунту. Як повідомили в Українській плодово-ягідної асоціації, через те що в тепличних комбінатах зараз проводяться зачистки – готуються до другого сівозміни, різко зросли ціни на тепличний огірок.

За тиждень цей овоч подорожчав майже в три рази. Але в липні ціна знову піде вниз. А томати дешевшають плавно. Зараз на ринках найдешевший помідор в опті коштує від 13 грн, і ціна продовжить знижуватися протягом липня. Також спостерігається тенденція стрімкого зниження цін на картоплю нового врожаю.

“Основною причиною негативного цінового тренда оператори ринку вважають помітне зниження зацікавленості компаній-експортерів в закупівлі даної продукції”, – пояснюють аналітики проекту East Fruit.

В результаті, українські аграрії готові відвантажувати рання картопля за ціною 8-12 грн / кг, що в середньому на 20% дешевше, ніж на початку минулого тижня.

“Поступатися в ціні виробники були змушені по ряду причин. Так, крім сезонного зростання пропозиції, тиск на ціни надавало зниження закупівельної активності експортерів. У результаті практично весь обсяг ранньої картоплі виробники змушені були реалізовувати на внутрішньому ринку країни”, – говорять фахівці.

Експерти підкреслили, що навіть після суттєвого зниження ціни на ранню картоплю в Україні в середньому на 14% вище, ніж в аналогічний минулорічний період. У той же час сільгоспвиробники не виключають, що вже на цьому тижні ціни на коренеплід знову підуть вниз в разі подальшої відсутності експорту.

Раніше повідомлялось. що Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

 

Теги
Схожi
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
Економіка
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%...
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....