[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Членство в НАТО - це необхідність для виживання України

Членство в НАТО - це необхідність для виживання України

За підсумками брюссельського саміту НАТО було схвалено комюніке, яке звучить, так: "Ми підтверджуємо рішення, прийняте в 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід'ємною частиною цього процесу ".

Дуже багато хто сприйняв це, як сигнал того, що найближчим часом Україна отримає ПДЧ.

Постараюся пояснити, що це означає і перекласти з дипломатичної мови канцеляризмів на загальнодоступну.

По-перше, це сигнал Путіну, який нещодавно сказав, що Україна в НАТО - це для нього перехід якихось його червоних ліній. Альянс відповів Путіну так, щоб він зрозумів і усвідомив, що від України ніхто не відмовиться, як би Кремль не погрожував. А нам це сигнал, що нас чекають і треба виконувати поставлені перед нами завдання і переходити на стандарти НАТО.

По-друге, Альянс вже неодноразово озвучував, що Україна отримає ПДЧ, коли прийде час і жодного разу не говорили, що ми його не отримаємо. Просто для отримання ПДЧ треба виконувати раніше підписану програму і проводити реформи. У комюніке чітко озвучено, що для зближення НАТО і України важливу роль відіграє САМЕ виконання річних національних програм в рамках Комісії Україна-НАТО. Воно «залишається механізмом, за допомогою якого Україна впроваджує реформи, пов'язані з її прагненням до членства в Альянсі».

По-третє, всі звернули увагу на переспективи отримання ПДЧ і на слова про те, що ніхто не може диктувати нам майбутнє. Але там немає головного. Немає ніяких термінів отримання. Ніякої конкретики. І це найнеприємніше. Тому що дата отримання ПДЧ залежить тільки від нас. Отже, ніхто не може диктувати нам майбутнє, але якщо не проводити реформи, якщо не виконувати річні програми в рамках Комісії Україна-НАТО, якщо ще два роки не призначати посла в НАТО або все ж призначити зараз того, хто не є профільним фахівцем, то ПДЧ ми отримаємо не скоро.

Тому те, що НАТО підтверджує всі ранні домовленості - це дуже добре. Але те, що керівництво України сьогодні просто ниє, випрошує ПДЧ і не виконує те, що повинно, говорить про головне - ми все так само далекі від членства в НАТО. І винні в цьому Зеленський, Єрмак, Таран і ідіотські питання до Байдена про те, чому ми не в НАТО. І поки ситуація не зміниться, ми не наблизимося до ПДЧ і членства в Альянсі. А з огляду на те, що у нас під боком Росія і божевільний Путін, то членство в НАТО - це необхідність для виживання України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Іжевський стрілець застрелився. Так кажуть російські спецслужби. Але віри їм немає
Слова Пугачової про Росію, як країну-ізгоя та ілюзорні цілі стали викликом особисто Путіну
Одним пропагандоном буде менше! Він на це заслужив
День Незалежності для нас є святом єднання, переоцінки наших ідеалів і орієнтирів розвитку державності