[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Чи зможе Україна добитися реструктуризації боргів за рахунок урізання соціальних витрат?

Чи зможе Україна добитися реструктуризації боргів за рахунок урізання соціальних витрат?

Україна розпочала перемовини з міжнародними партнерами щодо реструктуризації зовнішнього боргу України в зв'язку з витратами на боротьбу з поширенням COVID-19. Про це заявив глава уряду Денис Шмигаль, виступаючи у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

На думку експертів, для України зараз настає вкрай непростий період: країна повинна не тільки обслуговувати величезні борги, а й боротися з економічними наслідками пандемії коронавірусу. Якщо міжнародні кредитори, в першу чергу МВФ, не погодяться на реструктуризацію боргів, або хоча б не переглянуть графік платежів, Україну може очікувати дефолт.

Говорячи про зовнішню заборгованість України, прем'єр-міністр наголосив на необхідності її реструктуризації. Шмигаль пояснив, що домагатися поступок доведеться в умовах "колосальної боротьби за гроші", що почалася в світі.

«Всі країни намагаються сьогодні або зайняти, або отримати допомогу, і ми діємо так, як роблять усі розвинені країни світу - ми конкуруємо за дешевий фінансовий ресурс для нашого бюджету. Це і є джерела від наших міжнародних партнерів», - підкреслив глава уряду.

Раніше президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою. Як говориться в повідомленні, розміщеному на сайті президента, сторони обговорили розширення програми співробітництва України з фондом для підтримки реформ і подолання тих викликів, з якими українська економіка зіткнулася через пандемію коронавірусу.

«Ми обговорили збільшення суми підтримки України з боку Фонду під час великих викликів для економіки, пов'язаних зі світовою пандемією», - йдеться в заяві голови держави.

Слід зазначити, що на початку березня представники МВФ повідомили про помітний прогрес у діалозі з Києвом про ініціативи, спрямовані на забезпечення стабільності і зростання української економіки.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Зеленський і керівництво МВФ повідомили, що сторонам вдалося домовитися про новий пакет фінансової підтримки України. Досягнуті домовленості передбачають виділення Україні нового кредиту у розмірі $5,5 млрд.  Кошти будуть переведені протягом 3 років.

Нагадаємо, Україна почала стосунки з МВФ ще у 1992 році. До 2007 року Україні вдалося розплатитися по кредитах, взятих у 1990-х, але глобальна економічна криза 2008 року змусила країну знову звернутися за допомогою до МВФ.

Фонд виставляє жорсткі умови отримання фінансової допомоги. Окрім звичної вже боротьби з корупцією і оздоровлення судової системи, це ще й урізання соціальних витрат і обмеження бюджетної підтримки населення.

4-річна програма кредитування була схвалена МВФ на початку 2015 року. Тоді вдалося домовитися про кредитну лінію розміром в $40 млрд. А в кінці 2018 року рада директорів МВФ погодила відкриття для України нової 14-місячної програми підтримки на суму ще $3,9 млрд.

У 2018 році Україні довелося заплатити за держборгом $12 млрд, а у 2019 вже понад $15 млрд.

Наразі Україні взяти кошти просто нізвідки. При поточній ситуації в світі вже не вийде так легко продати цінні державні папери, а друкувати гривню - самогубство, прямісінький шлях до інфляції і зубожіння.

Тому уряд готовий в пожежному режимі виконати будь-які вимоги МВФ. Пандемія може обернутися для України падінням ВВП на 5% вже у поточному році. Такий прогноз зробила заступник глави офісу президента України Юлія Ковалів, виступаючи на онлайн-дискусії «Сovid-19», яку організовала Європейська бізнес-асоціація.

За оцінками уряду, додаткові витрати на боротьбу з коронавірусом можуть скласти приблизно $3,5 - 4 млрд.

«Так, від України з її проблемами багато втомилися. Але якщо грошей не дати, це призведе до соціального вибуху, що може стати проблемою для всіх країн ЄС. Фактично гроші необхідні, аби повертати попередні борги. Уряд сподівається, що після виділення нового траншу МВФ кредити дадуть і інші кредитори», - зазначив представник МВФ.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Україна заборонила експорт гречки, а Білорусь - часнику і цибулі
Економіка
Україна заборонила експорт гречки, а Білорусь - часнику і цибулі
«Заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідним для захисту внутрішнього ринку (нагадаємо, що свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія  та Казахстан).» - написано у повідомленні Мінекономіки....
Аеропорти України просять допомоги у держави
Економіка
Аеропорти України просять допомоги у держави
Авіагалузь зазнає збитків через припинення польотів під час карантину, просить про держпідтримку та пропонує заходи...
В Україні збільшать обсяги виробництва борошна
Економіка
В Україні збільшать обсяги виробництва борошна
Українська державна корпорація планує запуск виробництва борошна на власних чотирьох підприємствах...
Мінекоенерго готує до запуску програму «теплих кредитів»
Економіка
Мінекоенерго готує до запуску програму «теплих кредитів»
Учасники програми можуть отримати компенсацію не тільки з державного, а й з місцевих бюджетів...
Прем'єр Шмигаль: «Україна не та багата країна, яка може дозволити собі півроку не працювати»
Економіка
Прем'єр Шмигаль: «Україна не та багата країна, яка може дозволити собі півроку не працювати»
Заради порятунку економіки України уряд може послабити карантин, введений для боротьби з поширенням коронавірусу. З такою пропозицією виступив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Про це повідомляє телеканал ICTV....