[]

Чи можна вагітним здійснювати авіаперельоти?

Чи можна вагітним здійснювати авіаперельоти?

Сьогодні все частіше вагітні жінки ведуть активний спосіб життя і подорожують. Однак є нюанси, на які вагітним варто звертати увагу при перельотах. Крім того, авіалінії мають різні положення щодо перельоту вагітних, з ними також потрібно ознайомитися.

Одні авіакомпанії беруть на борт жінок до 30-го тижня вагітності, інші - до 36-го. Наприклад, Lufthansa перевозить вагітних до 36-го тижня або максимум за чотири тижні до передбачуваної дати пологів (ПДП). Однак діють обмеження для жінок з множинною вагітністю. Так, Lufthansa бере на борт жінок до кінця 28-го тижня вагітності. 

Деякі авіалінії запитують довідку від лікаря, що дозволяє здійснювати переліт. Lufthansa радить вагітним, починаючи з 28 тижня, брати з собою довідку про стан здоров'я, в якій повинно бути зазначено: ПДП, чи протікає вагітність без ускладнень, а також обов'язково те, що вагітність не є перешкодою для здійснення перельоту. Крім того, перед бронюванням квитків жінка повинна довідатися про правила конкретної авіакомпанії. 

Важливо перевірити правила в'їзду в пункт призначення 

Те, що авіакомпанія дозволяє здійснювати переліт, автоматично не означає, що мандрівнику можна в'їхати в країну. Наприклад, представники прикордонної служби США вимагають, щоб вагітна пред'явила доказ того, що вона має медичне страхування на момент перебування в Америці, а також підтвердила намір повернутися в свою країну. 

Які ризики перельоту для вагітних? 

При тривалих перельотах підвищується ризик розвитку тромбозу. Тому вагітна жінка обов'язково повинна надягати компресійні панчохи, вона повинна бути у вільному одязі, пити багато води, часто вставати і ходити по літаку. Краще заздалегідь обговорити з лікарем заходи профілактики тромбозу. 

Тиск не призводить до нестачі кисню 

При зльоті і посадці можуть виникати неприємні відчуття, подібні до тих, які ми відчуваємо при пуску ліфта. Однак вони не представляють ніякої небезпеки ні для матері, ні для дитини. Тиск при польоті не призводить до нестачі кисню у плода і у матері, через яку багато хто боїться літати під час вагітності. Якщо вагітна рідко здійснює перельоти, небезпека радіаційного опромінення для неї не надто висока. 

В яких випадках вагітним краще відмовитися від перельоту

Краще не подорожувати на літаку тим вагітним жінкам, які страждають від тромбозу, сильного токсикозу, кровотеч, підвищеного тиску. Варто відмовитися від перельоту, якщо вагітність протікає з ускладненнями, якщо в анамнезі були випадки передчасних пологів або викиднів. У будь-якому випадку, перед перельотом потрібно проконсультуватися з лікарем.

Нагадаємо також, що ООН визнав акушерське насильство - порушенням прав людини.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Порно виявилося корисним для жіночого організму
Здоров'я
Порно виявилося корисним для жіночого організму
Дослідники, які опитали 2433 жінок з США та Угорщини, з'ясували, що порно позитивно впливає на жіночу сексуальність....
Учені з'ясували, які психічні розлади може викликати коронавірус
Здоров'я
Учені з'ясували, які психічні розлади може викликати коронавірус
Нове дослідження показало, що деякі важко хворі пацієнти з COVID-19 часто стикаються з психічними розладами...
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Здоров'я
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Щорічно в Україні діагностують близько 170 000 нових випадків онкологічних захворювань. Більше мільйона людей живуть з історією раку: це ті, кому нещодавно поставили діагноз, ті, хто лікується від рецидиву, й ті, хто переміг хворобу....
Скільки коштує в Україні лікування раку
Здоров'я
Скільки коштує в Україні лікування раку
В Україні щороку на онкологію захворює 160 тис. українців. У перерахунку на кількість населення, ця цифра приблизно така ж як і в Європі, але смертність в Україні набагато вища....
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
Здоров'я
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
В рамках ослаблення карантинних заходів в Україні з 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни...