ЦЕРН зупинила роботу Великого адронного колайдера для економії електроенергії

Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН) раніше за передбачений термін зупинила роботу Великого адронного колайдера. Це зроблено для економії електроенергії через ризик нестачі, повідомляє Reuters.
У ЦЕРН повідомили, що технічне відключення на кінець 2022 року (YETS) стартує 28 листопада, на два тижні раніше, ніж планувалося спочатку.
За даними організації, у 2023 році експлуатацію прискорювального комплексу буде скорочено на 20%.
ЦЕРН є найбільшою лабораторією фізики найвищих енергій. Великий адронний колайдер створила Європейська організація ядерних досліджень за участю фізиків із багатьох країн.
Адронний колайдер є прискорювачем, який розганяє частинки високої енергії практично до швидкості світла за допомогою впливу електромагнітних полів. Комплекс отримав таку назву через роботу з адронами (складовими частинками, схильними до сильної ядерної взаємодії).
Колайдер розташовується на кордоні Швейцарії та Франції біля Женеви, в тунелі глибиною 100 м. Довжина його майже 27 км, а максимальна енергія частинок, до якої він може їх розігнати, - 7 ТеВ. За допомогою Великого адронного колайдера було доведено існування бозона Хіггса, елементарної частки, яка відповідає за існування маси інших частинок.
Український Дощ писав раніше, що біологи виявили ділянки ДНК, які могли «перетворити» мавпу на людину.