Атлантичний океан швидко остигає з невідомих причин: вчені б'ють на сполох

Атлантичний океан швидко остигає з невідомих причин: вчені б'ють на сполох

В Атлантичному океані спостерігається температурна аномалія, і експерти не можуть пояснити, що стало причиною. Про це пише Unilad.

За останній рік температура поверхні світового океану досягла рекордних значень. Але в Атлантичному океані ситуація різко змінилася за останні три місяці – температура води раптово почала знижуватися з рекордною швидкістю і досягла аномальних значень для цієї пори року.

За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), температура поверхні води в Атлантиці неухильно знижується від початку травня. Вода вже стала приблизно на градус холоднішою за середньостатистичні літні показники.

В останні роки на тлі глобальної зміни клімату на Землі температура океанської води влітку постійно підвищувалася. Від березня 2023 року в Атлантичному океані постійно фіксувалися рекордно високі температури, головною причиною яких експерти називали кліматичний феномен Ель-Ніньйо, який виникає в океані та впливає на клімат усієї планети.

Особливо сильним Ель-Ніньйо був 2023-го та 2024 року, спричинивши в усьому світі хвилі екстремальної спеки. Але тепер, схоже, в Атлантиці Ель-Ніньйо поступається місцем своїй протилежності – Ла-Ніньї, який несе з собою різке похолодання.

2TDDHCE Bob Givehchi, right, and his son Daniel, 8, Toronto residents visiting Miami for the first time, walk past debris and palm trees blowing in gusty winds, at Matheson Hammock Park in Coral Gables, Fla., Friday, Dec. 15, 2023. It's beginning to look at lot like?hurricane season, at least across much of South Florida, where it's been windy and rainy for two days and the forecast predicts more of the same this busy holiday season weekend. (AP Photo/Rebecca Blackwell)

Обидва феномени – Ель-Ніньйо та Ла-Нінья – неймовірно складні. Крім того, на їхній розвиток і поширення впливають інші погодні явища – пасати, хмарність та опади. Така мінливість і нестабільність ускладнюють прогнозування цих кліматичних феноменів.

Синоптики очікували, що холодний Ла-Нінья в Атлантиці розпочнеться у вересні. Тому раптове охолодження океанської води спантеличило експертів.

"Ми розглянули весь список можливих механізмів, і наразі жоден з них не підходить", – розповів аспірант Університету Маямі Франс Філіп Туген.

Map of central Atlantic showing warm waters in the tropical North Atlantic and cool waters in eastern equatorial Atlantic in summer 2024

Кліматологи стурбовані тим, що такі несподівані й різкі зміни можуть катастрофічно вплинути на довкілля. Зокрема, в NOAA попереджають, що в Атлантиці збільшиться ризик сильних ураганів, особливо в екваторіальних районах.

Нагадаємо, збільшення середньої температури на Землі на 3,7 градуса Цельсія призведе до того, що кліматичні явища Ель-Ніньйо, які часом призводять до природних катаклізм, у понад 90% випадків будуть екстремальними.

Український Дощ писав раніше, що учені з'ясували, як Сахара перетворилася з райського куточка на пустелю

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
4300 загиблих: росте кількість жертв руйнівного землетрусу у Венесуелі
Екологія
4300 загиблих: росте кількість жертв руйнівного землетрусу у Венесуелі
Кількість загиблих у Венесуелі зросла до 4300, поранено 16 740 осіб. Рятувальники витягли з-під завалів понад 6400 живих...
Землетруси у Венесуелі: 230 загиблих, не вистачає рятувальників, люди власноруч розгрібають руїни, аби знайти рідних
Екологія
Землетруси у Венесуелі: 230 загиблих, не вистачає рятувальників, люди власноруч розгрібають руїни, аби знайти рідних
Місцеві мешканці скаржаться на обмежену кількість урядових рятувальних команд ...
Сиділи на дереві і плакали: у Карпатах подружжя врятувало двох осиротілих ведмежат
Екологія
Сиділи на дереві і плакали: у Карпатах подружжя врятувало двох осиротілих ведмежат
Молоде подружжя знайшло у лісі двох безпорадних ведмежат...
Аномальна спека в Європі спричинила перші смерті
Екологія
Аномальна спека в Європі спричинила перші смерті
У Франції на тлі екстремальної спеки є загиблі, сотні шкіл закривають і пропонують запровадити «кліматичні відпустки»...
У Підмосков'ї почалися нафтові дощі після атаки України
Екологія
У Підмосков'ї почалися нафтові дощі після атаки України
Після української атаки у Москві, у передмісті російської столиці пішли «нафтові дощі»...