Архиєпископ Хризостом ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»

Архиєпископ Хризостом  ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»

Те, що Російська Церква перервала євхаристійне єднання та вилучила моє ім’я зі своїх Диптихів, мене не турбує взагалі, бо такої "православності", яку просувають росіяни, я б не хотів.

Про це Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Архиєпископ Хризостом ІІ заявив у інтерв’ю на телеканалі РІК у програмі "Виклики", переклад якого розмістив на своїй сторінці в Facebook архиєпископ ПЦУ Євстратій Зоря.

Про це повідомляє повідомляє Релігійна правда.

На запитання журналіста, чому Російська Церква перервала євхаристійне єднання та вилучила Ваше ім’я Хризостома ІІ зі своїх Диптихів, архієпископ відповів:

"Це мене не турбує взагалі, бо такої "православності", яку просувають росіяни, я б не хотів".

"У мене прекрасні стосунки з росіянами. І якщо у нас зараз не складаються хороші стосунки з Російською Церквою, то це її вина. У нас багато разів виникали різні непорозуміння, але треба пам’ятати, що ми – єдина Церква, єдине Православ’я, і цим керуватися", – наголосив Архиєпископ.

Нагадаємо, Хризостом II 24 жовтня, під час літургії вперше згадав ім'я предстоятеля автокефальної Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Тоді ж, 24 жотвня, чотири ієрарха офіційної Кіпрської архієпископії виступили з категоричним засудженням вчинку свого предстоятеля - архієпископа Хризостома, який за літургією в цей день вперше згадав митрополита Епіфанія (Думенко) серед предстоятелів помісних Церков.

Раніше Український Дощ писав, що Архиєпископ Кіпрський Хризостом II різко висловився 2 листопада щодо позиції цих чотирьох членів Синоду Кіпрської архиєпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамасського Ісаї, а також єпископа Аматского Миколи, які виступили проти визнання Хризостомом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування.

Незважаючи на це, Архиєпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом ІІ продовжував поминати під час Богослужіння предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія. 

В наступному Священний Синод Православної церкви Кіпру (ПЦК) прийняв рішення про визнання автокефалії Православної церкви України (ПЦУ). За таке рішення проголосували 10 представників Синоду ПЦК, а проти проголосували 7.

Теги
Схожi
У соборі ПЦУ на Чернігівщині замироточила ікона
Релігія
У соборі ПЦУ на Чернігівщині замироточила ікона
У Спасо-Преображенському соборі ПЦУ в Ніжині знову замироточила ікона святителя Іоана (Максимовича), архиєпископа Чернігівського, митрополита Тобольського, уродженця Ніжина...
Тисячі мусульман зійшлися до головної мечеті Києва святкувати Курбан-байрам
Релігія
Тисячі мусульман зійшлися до головної мечеті Києва святкувати Курбан-байрам
Уранці 20 липня мусульмани відвідали головну мечеть Києва «Ар-Рахма» для ранкової молитви у свято Курбан-байрам...
У Дніпрі відкрився сучасний єврейський центр з синагогою
Релігія
У Дніпрі відкрився сучасний єврейський центр з синагогою
У центральній частині Дніпра на території фабрики Millennium відкрився новий єврейський центр «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак»...
Сьогодні, 20 липня, у мусульман почалося головне свято року
Релігія
Сьогодні, 20 липня, у мусульман почалося головне свято року
Курбан Байрам - одна з двох головних подій в році для мусульман і відзначається вона через 70 днів після свята «Ураза Байрам» - другого великого свята і дня закінчення посту в священний місяць Рамадан......
Папа Франциск: «Потребуємо екології серця, що включає відпочинок і співчуття»
Релігія
Папа Франциск: «Потребуємо екології серця, що включає відпочинок і співчуття»
Папа Римський Франциск під час традиційної недільної зустрічі з парафіянами посеред літа нагадав про необхідність навчитися зупинятися і перепочити...