Архиєпископ Хризостом ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»

Архиєпископ Хризостом  ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»

Те, що Російська Церква перервала євхаристійне єднання та вилучила моє ім’я зі своїх Диптихів, мене не турбує взагалі, бо такої "православності", яку просувають росіяни, я б не хотів.

Про це Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Архиєпископ Хризостом ІІ заявив у інтерв’ю на телеканалі РІК у програмі "Виклики", переклад якого розмістив на своїй сторінці в Facebook архиєпископ ПЦУ Євстратій Зоря.

Про це повідомляє повідомляє Релігійна правда.

На запитання журналіста, чому Російська Церква перервала євхаристійне єднання та вилучила Ваше ім’я Хризостома ІІ зі своїх Диптихів, архієпископ відповів:

"Це мене не турбує взагалі, бо такої "православності", яку просувають росіяни, я б не хотів".

"У мене прекрасні стосунки з росіянами. І якщо у нас зараз не складаються хороші стосунки з Російською Церквою, то це її вина. У нас багато разів виникали різні непорозуміння, але треба пам’ятати, що ми – єдина Церква, єдине Православ’я, і цим керуватися", – наголосив Архиєпископ.

Нагадаємо, Хризостом II 24 жовтня, під час літургії вперше згадав ім'я предстоятеля автокефальної Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Тоді ж, 24 жотвня, чотири ієрарха офіційної Кіпрської архієпископії виступили з категоричним засудженням вчинку свого предстоятеля - архієпископа Хризостома, який за літургією в цей день вперше згадав митрополита Епіфанія (Думенко) серед предстоятелів помісних Церков.

Раніше Український Дощ писав, що Архиєпископ Кіпрський Хризостом II різко висловився 2 листопада щодо позиції цих чотирьох членів Синоду Кіпрської архиєпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамасського Ісаї, а також єпископа Аматского Миколи, які виступили проти визнання Хризостомом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування.

Незважаючи на це, Архиєпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом ІІ продовжував поминати під час Богослужіння предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія. 

В наступному Священний Синод Православної церкви Кіпру (ПЦК) прийняв рішення про визнання автокефалії Православної церкви України (ПЦУ). За таке рішення проголосували 10 представників Синоду ПЦК, а проти проголосували 7.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
США: Єпископи критикують рішення Байдена підтримувати ЛГБТ
Релігія
США: Єпископи критикують рішення Байдена підтримувати ЛГБТ
Католицькі єпископи наголошують, що кожна людська особа має право на працю, освіту і надання базових послуг, і не повинна страждати від дискримінації...
У Німеччині переписали Біблію, адаптувавши її до мови спілкування молоді
Релігія
У Німеччині переписали Біблію, адаптувавши її до мови спілкування молоді
«Базову Біблію» написали «зрозумілою мовою, короткими реченнями і великими виносками», адаптувавши до мови спілкування молоді...
В окупованому Криму відновили богослужіння в парафії ПЦУ
Релігія
В окупованому Криму відновили богослужіння в парафії ПЦУ
Парафія Святого Архистратига Божого Михаїла Кримської Єпархії була зареєстрована 25 жовтня 2002 року та діяла до літа 2014 року. Сім років церква була закрита...
Папа Франциск надіслав вітання Джо Байдену з нагоди його інавгурації
Релігія
Папа Франциск надіслав вітання Джо Байдену з нагоди його інавгурації
Глава Католицької Церкви побажав йому, аби Всемогутній Бог дарував йому «мудрість і силу на цій високій посаді»...
В окупованому Криму Митрополит ПЦУ Климент відправив Літургію
Релігія
В окупованому Криму Митрополит ПЦУ Климент відправив Літургію
Після відправи митрополит Климент привітав вірян зі святом та окропив їх освяченою хрещенською водою...