Архієреї Кіпрської архієпископії виступили із засудженням визнання ПЦУ своїм предстоятелем

Чотири ієрарха офіційної Кіпрської архієпископії виступили 24 жовтня з категоричним засудженням вчинку свого предстоятеля - архієпископа Хризостома, який за літургією в цей день вперше згадав митрополита Епіфанія (Думенко) серед предстоятелів помісних Церков.
Зазначається, що заяву підписали митрополити Лимассольський Афанасій, Кікксій Никифор, Тамасоський і Орінійській Ісая та єпископ Амафунтського Микола.
Про це повідомляє Credo.Press з посиланням на інформацію телеграм-каналу "Східна Церква".
Наголошується, що питання "про визнання українського розколу" було винесено архієпископом на обговорення на останньому засіданні Синоду Кіпрської Церкви, але Синод вирішив перенести обговорення питання на наступне засідання з тим, щоб питання було ретельно вивчено.

Автори заяви вважають, що визнання Вселенським патріархом автокефалії ПЦУ "внесло поділ в сім'ю Православних Церков", і продовжують називати "канонічним Київським митрополитом" Онуфрія (Березовського).
Дарування автокефалії вони називали "антиканонічним та антицерковним діяннями", оскільки вважають, ніби Українська Церква "входить до канонічної юрисдикції Руської Церкви".