Археологи на Полтавщині знайшли тисячолітні кістяні ковзани

Під Полтавою археологи розкопали артефакти відразу трьох стародавніх культур, серед яких були стародавні кістяні ковзани. Про це повідомляє пресслужба Науково-дослідного центру Рятівна археологічна служба.
Учені досліджували багатошарове поселення Решетилівка-III, яке виявили під час проєктування реконструкції дороги Н-31 Дніпро-Решетилівка.
Поселення виявилось багатошаровим: там археологи зафіксували три культурно-хронологічних горизонти.
Були знайдені артефакти катакомбної культури (середньо-бронзовий період, XX-XVII ст. до н.е.). Серед знахідок - фрагменти горщиків, прикрашених відбитками шнура.
Також було знайдено об’єкти, які залишили по собі представники чорноліської культури, які жили на цих теренах у пізньобронзовий –ранньозалізний час (XI – VIII ст. до н. е.). Виявлено фрагменти кераміки з проколами під вінцем та оздоблені наліпним валиком, а також бронзову шпильку та бронзову проколку ромбовидної форми.
Найцікавішою виявилася знахідка, якій може бути трохи більше тисячі років. Це ковзани, зроблені з кістки, які попередньо датуються Х-ХІІІ ст. В ті часи ковзани зазвичай виготовляли з кісток коня або великої рогатої худоби. Ковзани знайшли в культурному шарі поселення на глибині 0,5 м від сучасної поверхні.
Один кінець виробу підтесаний і злегка піднятий над поверхнею, на обох кінцях зроблені дірки для кріплення до ноги. Відомо, що у цей час ковзани зазвичай виготовляли з кісток коня або великої рогатої худоби. Схожі знахідки траплялись під час розкопок у Чернігові.
Раніше Український Дощ писав, що 900 років тому стародавні перси виготовляли хромову сталь «20 століття».
А в селищі Городниця Новоград-Волинського району знайшли унікальний скарб – срібники Київської Руси, датовані 1000-1019 роками. Наразі 32 монети передаються в музей. В наступному археологи знайшли ще шість срібних монет, викарбуваних понад тисячу років тому.