[]

10 фактів про пластик в наших океанах

10 фактів про пластик в наших океанах

Пластик - це синтетичний органічний полімер, що виготовляється з нафти і не розкладається. Він зручний, але надає прямий і смертельний вплив на морських тварин, шкодить здоров'ю океану, людському здоров'ю і сприяє зміні клімату.

Десять фактів про пластикове забруднення океанів:

Щохвилини в океани скидається один сміттєвоз із пластику. За рік в океани потрапляє 8 мільйонів тонн пластику.

Найбільше захоронення відходів - 80 000 тонн - знаходиться в Тихому океані між Гаваями і Каліфорнією. За площею воно займає три території Франції.

До 2050 року в океанах буде більше пластику, ніж риби (по вазі).

Багато морських організмів не можуть відрізнити пластикові відходи від їжі. Пластик і мікропластик заповнює їхні шлунки, не залишаючи місця справжній їжі, через що тварини часто голодують. Більше 50% морських черепах споживають пластик.

За оцінками, в усьому світі понад 100 мільйонів морських тварин гинуть щороку через пластикові відходи.

Вірогідність захворювання коралових рифів збільшується з 4% до 89% після контакту з морським пластиком. Він пошкоджує оболонку корала, і туди вільно проникають патогенні мікроорганізми, які руйнують рифи. Коралові рифи є домом для більш ніж 25% морських мешканців.

Багато видів риб, які люди вживають в їжу, в тому числі коричнева форель, сиг і окунь, так чи інакше містять мікропластик.

Половина всього пластику викидається в океани рибальською промисловістю. 308 000 китоподібних ненавмисно тонуть щороку після того, як заплутуються в рибальському спорядженні.

Іншими, найбільш поширеними формами пластикових відходів, що зустрічаються в океанах, є пластикові пакети, контейнери для продуктів харчування і напоїв.

Останній факт не про пластик, але він важливіший всього перерахованого. За оцінками, 7,3 мільярда диких риб і більше 300 мільйонів розведених риб вбивають для індустрії їжі щодня. І майже 500 диких морських тварин вбивають щороку, щоб нагодувати одну людину (тільки в Америці).

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Україну чекають два місяці злив: прогнози синоптиків
Екологія
Україну чекають два місяці злив: прогнози синоптиків
Перші два місяці літа в Україні будуть дощовими і не спекотними, лише серпень потішить літньою погодою...
Антарктида стає «зеленим» континентом
Екологія
Антарктида стає «зеленим» континентом
Біологи з Кембриджського університету і Британської антарктичної служби виявили на Антарктичному півострові зони, де зародилися нові екосистеми...
Під Одесою екологічна катастрофа
Екологія
Під Одесою екологічна катастрофа
С танкера «Делфі», який минулого року зазнав аварії під Одесою, стався витік палива...
США: «Стихійне лихо історичного масштабу»
Екологія
США: «Стихійне лихо історичного масштабу»
У штаті Мічиган після кількох діб проливних дощів частково прорвані дамби в Еденвіллі і Сенфорді. В окрузі Мідленд в терміновому порядку були евакуйовані понад 10 тис. чоловік....
Як пандемія вплинула на кліматичну катастрофу?
Екологія
Як пандемія вплинула на кліматичну катастрофу?
Вчені з'ясували, що пандемія сприяла значному зниженню викидів вуглекислого газу в атмосферу, що допоможе стримати темпи глобального потепління...