[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Зволікання із запуском Бюро економічної безпеки коштує нам усім надто дорого

Зволікання із запуском Бюро економічної безпеки коштує нам усім надто дорого
Уважно стежу за процесом запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ). Ця тема мені добре знайома і доволі близька, адже свого часу мені довелося розслідувати економічні злочини і я чудово уявляю, наскільки недосконала ця система.
 
Плюс, до економічних справ не можна підходити тільки з позиції репресій, оскільки репресії в цій сфері неминуче тягнуть за собою негативні наслідки, які моментально відбиваються на економіці, інвестиційному кліматі та добробуті людей.
 
Насправді СБУ, Нацполіція, податкова міліція давно мали бути позбавлені права розслідування економічних правопорушень, а силовий тиск на бізнес - мінімізований. Нам це обіцяли безліч разів починаючи з 2014 року, але щось постійно заважало.
 
В цьому сенсі задекларована в концепті БЕБ аналітична модель діяльності та превенція правопорушень замість тупого фіскального тиску виглядає адекватною часу. До речі, це також одна з базових вимог МВФ - припинити тиск на бізнес.
 
Кілька днів тому я написав про те, що процес запуску Бюро гальмується на рівні Кабміну і припустив, що це може бути обумовлено прагненням окремих високопосадовців зберегти старі корупційні схеми. Враховуючи, що для запуску БЕБ Кабмін має ухвалити більше 20 постанов, а Верховна Рада – прийняти два законопроекти (№3959 чи №3959-1), мої припущення виглядають цілком логічними.
 
Наразі вже обрано трьох членів до конкурсної комісії з числа Ради громадського контролю, але щодо інших членів, яких мають надати деожавні органи, інформації немає. Содіваюсь, вони розуміють, що цією тяганиною вони самі себе підставляють, адже в такі «збіги» ніхто не повірить.
 
Крім того, такі зволікання істотно шкодять державним інтересам. Низка найрезонансніших економічних справ фактично перебуває у підвішеному стані. Це і справа медведчуківської компанії Glusco, і справа «Укрзалізниці», і комунальних підприємств Києва, і низка «обнальних» та контрафактних справ на мільярди гривень. Тяганина у справах такої категорії, як правило, призводить до їхнього розвалу та втрати можливостей відшкодування збитків.
 
Отже, шановні, треба пришвидшуватись. Це зволікання коштує нам усім надто дорого.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Закарпатська митниця, користуючись віддаленістю від війни, забезпечила вивезення за кордон мільйонів
Виступ Зеленської в Конгресі США - це перший виступ першої леді в історії Конгресу
Головне завдання держави - зберегти армію, яка поверне усі окуповані території
Фіни зі шведами переглянули свою нейтральність, побачивши, на які звірства здатна путінська зграя