Китайські високопосадовці контактують зі своїми українськими колегами. Про це заявив постійний представник Китаю у ЄС Фу Цунь. Про це йдеться в публікації Financial Times, які посилаються на заяву постійного представника Китаю в ЄС Фу Цуня.

За словами китайського представника, можливість зустрічі або телефонної розмови між президентом України Володимиром Зеленським та лідером Китаю Сі Цзіньпіном не виключена. Наразі ця можливість обговорюється Києвом та Пекіном.

За словами Фу, є "простір для переговорів і навіть для того, щоб Китай і ЄС об'єднали свої зусилля у просуванні миру". Окремо він додав, що "не виключена можливість" потенційної розмови або зустрічі Сі Цзіньпіна та Зеленського.

Окрім цього, китайський чиновник заявив, що з боку ЄС буде помилкою "дозволити російсько-українській війні диктувати свої відносини з Китаєм".

"Я не думаю, що це раціональний підхід – пов'язувати відносини з Китаєм виключно з українською кризою,"
– заявив Фу Цунь.

Що цьому передувало

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче особисто зустрітися із Сі Цзіньпінем. Україна та Китай зацікавлені у збереженні відносин, тому, на думку Зеленського, ця зустріч може позитивно вплинути на світову безпеку.
  • Зеленський заявив, що не спілкувався із главою КНР від початку повномасштабного вторгнення Росії. Він зазначив, що лідера Китаю готові бачити в Україні.
  • Пекін не давав конкретної інформації щодо можливої зустрічі Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського.

Український Дощ писав раніше, в Конгресі США розглядається закон про обмеження використання TikTok та VPN.