Зупинити війну проти свободи, рівності й братерства - Зеленський звернувся до парламенту Франції

Зупинити війну проти свободи, рівності й братерства - Зеленський звернувся до парламенту Франції

О 15 годині за паризьким часом президент України за відеозв'язком звернувся до обох палат парламенту Франції, нагадавши депутатам Республіки про її девіз «Свобода, рівність, братерство». Володимир Зеленський розпочав свій виступ із постановки питання: «Як зупинити війну в Україні?»

У середу, 23 березня, президент України Володимир Зеленський виступив перед депутатами та сенаторами французького парламенту. Промова Зеленського прозвучала у форматі прямої відеотрансляції.

Промова почалася з короткого вступу глави Сенату Франції Жерара Ларше, який наголосив на історичному характері цього звернення:

«Вперше в історії нашого парламенту ми вітаємо президента країни, яка перебуває у стані війни біля воріт Європи», - сказав глави Сенату.

Україна стала «мішенню агресії, яку ніщо не може виправдати», продовжив він, звинувачуючи «криваве безумство російської влади», яка «порушує всі правила міжнародної спільноти».

«Цивільні та військові українці героїчно пручаються. Україна належить до єдиної європейської сім'ї», — додав він, перш ніж запросити парламентарів стати та поаплодувати присутності українського президента.

«Для мене велика честь вітати вас у Національній асамблеї, – заявив Зеленському Рішар Ферран, голова Національних зборів. - «Франція засуджує дії Росії, і ми закликаємо Росію дотримуватися міжнародного права (…) Знайте, що ми завжди залишаємось на вашому боці».

На початку свого виступу Володимир Зеленський згадав долю Маріуполя, «мирного міста на півдні України, яке потрапило в жорстоку облогу, як у середні віки». Він докладно розповів про бомбардування педіатричної лікарні та пологового будинку. Згодом президент України закликав парламентарів вшанувати пам'ять загиблих у Маріуполі мирних жителів хвилиною мовчання.
Так само, як під час своїх виступів перед парламентаріями Великої Британії та США, Володимир Зеленський апелював до історії країни, де він виступав. У Франції український президент згадав про битву під Верденом.

«Росіяни усі знищують, усі спалюють. Вони навели жахіття на українську землю».

Щоб проілюструвати долю міста Маріуполя, український президент послався на «руїни Вердена на світлинах часів Першої світової війни».

Далі Зеленський подякував президентові Франції Емманюелю Макрону за його «зусилля у проведенні переговорів», а також послався на французький девіз «свобода, рівність та братерство», який зробив «Європу єдиною».

«Ми дуже вдячні за зусилля президента Макрона, який продемонстрував справжнє лідерство, – сказав український президент. – Ми чекаємо від Франції, від вашого керівництва допомоги щодо відновлення територіальної цілісності України», – заявив Володимир Зеленський.

"Ми сподіваємося, що Франція, будучи країною-головою Євросоюзу, сприятиме прийняттю України до ЄС", – заявив  Володимир Зеленський.

Говорячи про необхідність мирних переговорів, Зеленський наголосив, що Франція та інші країни Європи мають стати гарантами можливої ​​мирної угоди з Росією, оскільки Україна потребує справжніх гарантій дотримання умов припинення вогню.

Також Зеленський закликав французькі компанії, які працюють в Росії, припинити підтримувати російську «військову машину» та залишити цю країну, назвавши при цьому Renault, Auchan та Leroy Merlin.

"Ми повинні об'єднати зусилля, щоб змусити Росію укласти мир", - продовжив Володимир Зеленський. Він закликав європейські країни надати «більше зброї» для захисту від агресора, а також «посилити економічні санкції» проти Росії. - "Цінності коштують більше, ніж вигоди", - додав він.

"Європа вже 80 років не бачила того, що відбувається в Україні", - сказав на завершення своєї промови Володимир Зеленський.

Він також нагадав про участь Франції та Німеччини у нормандському форматі, покликаному реалізувати Мінські угоди у сепаратистських анклавах Донбасу. За його словами, ці переговори були «ковтком свіжого повітря» та «променем надії». «Але 24 лютого», день російського вторгнення, «заблокував усі ці зусилля» та «саму концепцію словесного діалогу» між Європейським Союзом та Росією.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Зі зброєю все буде Копенгаген: як пройде нова конференція «донорів» України
Політика
Зі зброєю все буде Копенгаген: як пройде нова конференція «донорів» України
У четвер, 11 серпня, У Копенгагені відбудеться конференція північноєвропейських союзників щодо підтримки України. У ній візьмуть участь США та ще кілька неєвропейських країн...
У вечірньому зверненні до нації Зеленський нагадав, що Україна має повернути усе, що захопила рф
Політика
У вечірньому зверненні до нації Зеленський нагадав, що Україна має повернути усе, що захопила рф
Після цієї російської війни проти України не має залишитись ані тліючого, ані замороженого конфлікту – звернення президента України...
Amnesty International спробувала амністувати терориста - Володимир Зеленський (відео)
Політика
Amnesty International спробувала амністувати терориста - Володимир Зеленський (відео)
«Сьогодні ми побачили звіт Amnesty International, де намагаються перекласти відповідальність із агресора на жертву», - сказав президент...
«Така вже традиція у фашистів - нападати на нас о 4 ранку»: Кучма дав інтерв'ю ВВС про вторгнення рф та ймовірність ядерної війни
Політика
«Така вже традиція у фашистів - нападати на нас о 4 ранку»: Кучма дав інтерв'ю ВВС про вторгнення рф та ймовірність ядерної війни
Кучма розповів про перші дні вторгнення, провів аналогії між росією та нацистською Німеччиною, поміркував про цілі путіна, а також висловився про застосування ядерної зброї ...
Над Єрмаком згущаються хмари: у США занепокоєні зосередженням влади в руках голови ОПУ
Політика
Над Єрмаком згущаються хмари: у США занепокоєні зосередженням влади в руках голови ОПУ
Спартц у новому листі Байдену висловлює занепокоєння через зосередження влади в руках Єрмака...