ЗСУ отримає колишні афганські гелікоптери російського виробництва

У рамках американської військової допомоги Збройні сили України мають отримати шість транспортних гелікоптерів Мі-17В5 та Мі-8МТВ. Про це інформує Мілітарний.
Сайт Defence Blog повідомив що Сполучені Штати нададуть Україні авіатехніку, яка раніше належала або призначалася колишнім Повітряним силам Афганістану. За даними сайту, мова йде про п’ять транспортних гелікоптерів Мі-17В5 та один Мі-8МТВ.
Очікується, що перша партія авіатехніки прибуде до України вже цієї весни.
Близько двох десятків гелікоптерів типу Мі-8/17 Повітряних сил Афганістану наразі знаходяться за межами цієї країни, і їхня доля залишається невідомою.
Повідомлялося, що колишню авіацію ВПС Афганістану звозять на одну військову базу у Сполучених Штатах. У 309-й групі аерокосмічного обслуговування та відновлення Повітряних сил США, також відомої як Boneyard, поблизу Тусона (Аризона), з’являється все більше і більше різних гелікоптерів.
Ці повітряні машини, могли використовуватися під час втечі афганських урядовців та військового персоналу до сусідніх країн, таких як Таджикистан та Узбекистан.
Окрім того в Україні на технічному обслуговуванні перебував ряд вертольотів Мі-17В-5 ВПС Афганістану. У найближчі місяці Північноатлантичний альянс планує перевезти з Мексики до Одеси багатоцільові гелікоптери Мі-17.
Наразі НАТО шукає підрядника для організації перевезення авіатехніки з Мексики до України. Відповідно до технічного завдання три авіаційні машини мають бути доставлені з міста Веракрус до Одеси морським шляхом. Ймовірно, авіаційні машини прибудуть до України для ремонту.
Військово-транспортний вертоліт Мі-17В-5 призначений для перевезення особового складу, транспортування вантажів та зразків озброєння та військової техніки всередині вантажної кабіни або на зовнішній підвісці, десантування тактичних повітряних десантів, висадки розвідувально-диверсійних груп, знищення легкоброньованої техніки, евакуації та перевезення поранених.
Вертоліт може експлуатуватися цілодобово в різних кліматичних умовах, має широкі транспортні можливості за рахунок найбільшої у своєму класі вантажної кабіни.