ЗСУ наближаються до Лимана і успішно обороняють Бахмут - Інституту вивчення війни

ЗСУ наближаються до Лимана і успішно обороняють Бахмут - Інституту вивчення війни

Українські війська зміцнюють позиції біля Лимана, атаки армії РФ на Бахмут закінчилися невдачею, наголошується у черговому зведенні про становище на фронті американського Інституту вивчення війни (ISW). Там зазначили, що українські сили продовжують наближатися до Лимана, звільняючи нові населені пункти.

У районі Лимана тривають запеклі бої. ЗСУ близькі до того, щоб перерізати останні шляхи постачання російського угруповання і взяти його в оперативне оточення. Експерти ISW пишуть, що протягом 26 та 27 вересня ЗСУ взяли під контроль кілька сіл на північний захід та північ від Лиману.

Крім того, американський інститут повідомляє, що українська артилерія тримає під вогневим контролем останню дорогу для постачання російських військ у місті через Сватово, Макіївку і Терни. Українські розвідувальні та диверсійні групи вже помічені у містах Торське та Ямпіль на південний схід від Лиману.

Про ситуацію в районі Бахмута, де російські війська все ще роблять активні наступальні дії, у зведенні ISW сказано, що 27 вересня ці атаки закінчилися невдачею

У зведенні британської військової розвідки зазначається, що останніми днями Україна активізувала свої наступальні операції на північному сході країни. Частини ЗСУ повільно просуваються як мінімум на двох напрямках на схід від кордону річок Оскол та Сіверський Донець, де групувалися сили після попереднього наступу на початку місяця.

Росія створює потужнішу оборону, ніж раніше, мабуть, тому що український наступ тепер загрожує частинам Луганської області, де завершилося голосування на «референдумі щодо приєднання до рф».

Також важкі бої продовжуються у Херсонській області, де окупанти залишаються вразливими на правому березі Дніпра.

Росія продовжує спроби просунутися в районі Бахмута, незважаючи на те, що стикається з серйозним тиском на своїх північних та південних флангах. Ймовірно, це має політичні причини, оскільки рф використовує сили, які інакше могли б посилити інші фланги, вважають у Міноборони Великобританії.

У ранковому зведенні Генштабу ЗСУ повідомляється, що минулої доби ЗС рф завдали 10 ракетних і 17 авіаударів, а також здійснили 105 обстрілів з РСЗВ. Від обстрілу постраждали понад 40 населених пунктів. Зокрема, Харків, Слов'янськ, Краматорськ, Миколаїв, Авдіївка та Мар'їнка.

ЗСУ успішно відбивають атаки в районах Зайцево, Залізного, Майорська, Миколаївки 2-ї, Первомайського, Перемоги, Новомихайлівки та Безіменного.

Окупанти вдарили по центру Гуляйполя Запорізької області, повідомив голова ОВ Олександр Старух. Центр міста обстріляли трьома ракетами С-300, знищивши будівлю, що має статус історичної пам'ятки. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

Також уночі тричі вдарили по Нікополю. За словами голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка, били з «Градів» та важкої артилерії. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав, проте було пошкоджено понад 10 багатоповерхових та приватних будинків, ліцей, зупинку транспорту, газони та 6 ліній електропередач.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Бігли в укриття: внаслідок атаки рф загинула мати двох дітей, її 2-річний і 4-річний сини - у лікарні
Україна
Бігли в укриття: внаслідок атаки рф загинула мати двох дітей, її 2-річний і 4-річний сини - у лікарні
Внаслідок масованої атаки рф по Києву загинула мати двох дітей...
«Метро – не кемпінг»: у Києві вимагають заборонити намети та матраци в укриттях під час тривог
Україна
«Метро – не кемпінг»: у Києві вимагають заборонити намети та матраци в укриттях під час тривог
У Києві розгорнулася дискусія щодо наметів та інших габаритних речей у метро під час повітряних тривог...
«Європі потрібна власна антибалістика»: Зеленський звернувся до партнерів через масовану атаку росії
Україна
«Європі потрібна власна антибалістика»: Зеленський звернувся до партнерів через масовану атаку росії
Президент Володимир Зеленський відреагував на нічну масовану атаку росіян у ніч на 2 червня...
На Закарпатті багато державних керівників не володіють українською мовою -  голова угорської громади
Україна
На Закарпатті багато державних керівників не володіють українською мовою - голова угорської громади
Закарпатське товариство буде максимально загострювати всі ці надумані питання щодо утисків...
П'ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали з колекторної ями чоловіка, який не міг вибратись
Україна
П'ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали з колекторної ями чоловіка, який не міг вибратись
У Чернівцях рятувальники підняли з колекторної ями чоловіка, який провів там п'ять днів ...