Знайдено найдавніший ліс на Землі

Найдавніший ліс на Землі було знайдено в кар'єрі з пісковика в штаті Нью-Йорк. Про це повідомляє The Guardian.
Американський континент вважається місцем, де були перші ліси. В середині XX століття при створенні греблі в районі гірського хребта Катскілл на території сучасного штату Нью-Йорк були знайдені сліди дерев, які росли тут 380 мільйонів років тому - в кінці девонського періоду. Саме в той час на суші з'явилися перші хребетні і примітивні деревовидні рослини.
Нещодавно міжнародна група вчених продовжила пошуки, розширивши їх область. На цей раз розкопки велися в старому гірському кар'єрі, розташованому приблизно в 40 км від місця попередньої знахідки. Ідея себе виправдала: дослідники виявили скам'янілу кореневу систему дерев.
Знайдений в місті Кайро ліс простягався від Нью-Йорка до Пенсільванії та за її межі. Його вік становить близько 386 млн років. Отже знайдений ліс виявився старшим на 2-3 млн років, ніж найстаріший з раніше знайдених лісів в Гільбоа, також в штаті Нью-Йорк.
"Такі ліси зустрічаються вкрай рідко. Щоб дійсно розібратися в тому, як дерева почали витягати вуглекислий газ з атмосфери, нам потрібно зрозуміти екологію і середовище існування самих ранніх лісів", - заявив учений зі Школи наук про Землю та океану Кардіфського університету Кріс Беррі.
За словами учених, цей ліс видався б дивним для сучасних людей. У ньому виростали 10-метрові безлисті дерева з масивними стовбурами, короткими гілками, що нагадують стебла селери, а також дрібним стрічкововидним корінням.
У скам'янілостях також було виявлено дерево під назвою Archaeopteris, яке віддалено нагадує сосну, але замість голок на ній росло щось схоже на гілки папороті. Archaeopteris також відрізнявся величезними деревоподібним корінням. (Археоптерис - рід вимерлих деревоподібних рослин з папоротевидним листям. – ред.)
"Це далеко не те, що ми можемо назвати сучасним деревом", - сказав Беррі.
Також в доісторичному лісі майже не було живих мешканців. Так, перші динозаври з'являться тільки через 150 млн років. Основними мешканцями лісу були схожі на багатоніжку істоти та інші примітивні комахи, частина яких з часом навчилася літати.
"Смішно думати про ліс без тварин. Без співу птахів. Тільки вітер в кронах дерев", - зазначив учений.
Відкриття дозволяє більше дізнатися про еволюцію рослин - про те, як вони навчилися процесу фотосинтезу і виділення в атмосферу кисню, що, в свою чергу, вплинуло на формування нашої планети.
...