Журналісти вимагають від влади захисту

Журналісти вимагають від влади захисту

В Україні б’ють і залякують журналістів, бо тут не діють закони.

Про це під час слухань у Верховній Раді, присвячених безпеці представників медіа, заявив журналіст програми розслідувань «Схеми» Михайло Ткач.

«Їх (представників влади – Ред.) захищає закон, і нікому не спадає на думку порушити цей закон, тому що настане відповідальність. Я журналіст. І закон також захищає і мене, і мою діяльність. Але нас постійно б’ють і залякують», – наголосив він.

Михайло Ткач розповів про кричущі випадки перешкоджання журналістській діяльності.

«Співробітники СБУ скоїли напад на нашу знімальну групу, заламали, змушували писати зізнання у шпигунстві тільки через те, що ми знімали матеріал про те, як ці співробітники приїжджають на роботу на автівках, які не відповідають їхнім зарплатам. Минуло 5 років. Покараних – нуль», – сказав журналіст.

За словами Ткача, на знімальну групу програми розслідувань «Схеми» також нападали охоронці Віктора Медведчука – у масках і капюшонах. А все через те, що журналісти хотіли показати, з ким Медведчук прилетів з Російської Федерації, маючи виключне право прямого авіасполучення з Москвою.

«Співробітники Управління державної охорони скоїли напад на нашу знімальну групу. Струс мозку в оператора. Лише через те, що ми хотіли зафіксувати, як Петро Порошенко, президент на той момент, залишав заклад, де відбувалося весілля генпрокурорського сина Луценка», – навів журналіст ще один приклад.

Ткач зауважив: журналісти з більш розвинених країн кажуть, що в Україні дуже жорстке законодавство щодо захисту представників ЗМІ, але воно не діє.

«Справа Георгія Гонгадзе – це всім сигнал: можна безкарно замовляти вбивство журналістів. Причому сигнал цей дали нагорі. Там, куди дивляться всі люди за прикладами», – зазначив журналіст програми «Схеми».

На його думку, за президентства Порошенка влада витратила багато ресурсів, щоб створити атмосферу ненависті і зневаги до журналістів, і додав:

«Я не знаю, який зараз план у президента Зеленського».

Михайло Ткач звернувся до влади з вимогою гарантувати закон, який захищає свободу преси.

«Я просто хочу робити свою роботу, та надто часто не можу», – підсумував журналіст програми розслідувань «Схеми».

Нагадаємо, 6 листопада у Верховній Раді відбулися парламентські слухання, присвячені безпеці діяльності журналістів в Україні.

Теги
Схожi
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
Політика
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
«Чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі..." - розповів ЗМІ прессекретар МЗС України...
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
Політика
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
«Це не просто боротьба за територію. Це конфлікт, який вирішує, чи буде збережений істинний демократичний порядок, чи спрацює принцип непорушності кордонів...» - зазначив Зеленський...
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Політика
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Під час розгляду постанови про фінансування заходів до річниці подій Бабиного Яру нардеп Княжицький назвав колег антисемітами...
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його  у провалі вакцинації
Політика
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його у провалі вакцинації
Міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову сьогодні передали поховальні квіти в залі засідань Верховної Ради...
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Політика
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Незважаючи на економічні відносини з РФ, Китай відмовився визнавати Крим російським...